Slezan si připsal druhý skalp Valachů, tentokrát v Opavě padli Bobři

• sobota 06. října 2012
  • Jan Mareček

Opavským hokejistům snaha navázat na první letošní výhru proti Vsetínu vyšla. Již ve třetí minutě vedli Opavané 2:0 a byli jasně lepší, hostům se sice povedlo dvakrát vstřelit kontaktní gól, Slezan však tahal celý zápas za delší konec provazu a na obě obdržené branky dokázal brzy odpovědět. V pohodě si tak pohlídal vítězství 4:2. Domácím taktéž nahrála neschopnost Valachů využít nabídnuté přesilovky.

5. kolo, sobota 6. 10. 2012

4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Kukol (Měch, Wolf), 3. Chalupa (Galvas, Herman), 19. Wolf (Tichý , Měch), 38. Bednárek (Herman) - 15. Knebl (Zábojník), 34. Coufal. Rozhodčí: Dědek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 370. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Šafránek - Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Chalupa

Slovák - Heča, Kolovrátník, Zábojník, Sadil, Vajda - Ševčík, Šoula, D. Varga, M. Varga, Voznica, Ambruz, Coufal, Knebl, Martiník

Opava vlétla do zápasu jako urvaná z řetězů. Už ve 2. minutě otevřel skóre přesnou střelou z mezikruží Michal Kukol. O pár vteřin později bylo na opavském zimním stadionu ještě veseleji. Ránu Davida Galvase od modré čáry tečoval skvělým způsobem do brány Petr Chalupaa Slezan rázem vedl o dva góly. Domácí tlak však nebral konce. O minutu později se ve velké šanci zjevil Vítek, tentokrát jej však vychytal hostující gólman Slovák. I nadále se hrálo prakticky pouze na jednu branku, Opava však třetí zásah přidat nedokázala. V 15. minutě se tak zrodila akce, na jejímž konci se jako blesk z čistého nebe zjevil Marek Knebl. Hokejista Valašského Meziříčí obdržel skvělý pas za obranu a dokonale si při svém zakončení pohrál s brankářem Šafránkem. Tento stav ovšem nevydržel dlouho. Necelé dvě minuty před úvodní sirénou se před bránu natlačil Petr Wolf a nedal Slovákovi nejmenší šanci.

Druhá perioda nabídla rovněž zajímavou podívanou. Zejména okolo 26. minuty měli domácí borci hned několik zajímavých možností k navýšení svého náskoku, ani jeden pokus se však neujal. O dvě minuty později se zrodilo přečíslení dvou útočících hráčů Slezanu proti jednomu hostujícímu obránci, Wolf ovšem nedokázal obdrženou přihrávku přetavit v přesnou trefu. Jak už to tak bývá, zrodil se hostující trest. Ve 34. minutě vsítil po nepřehledné situaci kontaktní gól Valachů Viktor Coufal. Opava, vědoma si svého hubeného náskoku, přidala po inkasované brance na aktivitě a opět to byla ona, kdo diktoval tempo zápasu. Na konci 37. minuty si hosté pomohli nedovoleným způsobem a na trestnou lavici zamířil Kolovratník. Následnou přesilovou hru proměnil výstavní ránou Jaromír Bednárek, který orazítkoval pukem v jeho cestě do sítě i brankovou konstrukci. Závěr třetiny dohrávali Slezané v oslabení, když byli potrestáni za špatné střídání. Bobři ale se svou početní výhodou nenaložili podle představ.

Také v poslední dvacetiminutovce se musela Opava nejednou bránit početní výhodě svého valašského soupeře, Bobři však byli v zakončení bezzubí. Při hře pět proti pěti pak jasně dominoval Slezan. Ten si vypracoval v 54. minutě obrovskou možnost na navýšení skóre, když se do samostatného brejku dostal Mlýnek. Domácí forvard ovšem na Slováka vyzrát nedokázal. Samotný závěr už kromě dalších vyloučení na obou stranách žádnou větší možnost nepřinesl, z vítězství se tak mohli radovat domácí hokejisté, kteří porazili Valašské Meziříčí 4:2.

Další duel čeká na naše borce ve středu. Právě v tento den pojedou Suchánkovi svěřenci bojovat o další body na horkou půdu Přerova.

Karel Suchánek (trenér, HC Slezan Opava):

V prvních pěti minutách jsme měli náskok 2:0 a diváci si přáli dvojciferný výsledek. Nabádal jsem hráče, aby zápas nevypustili. Ve třetí třetině jsme nemohli vůbec tvořit hru díky některým výrokům sudího Dědka, ale zápas jsme i přesto zvládli. Rád bych poděkoval lidem, kteří na zápas přišli, i když se hrál už ve tři hodiny odpoledne. Vytvořili pěknou atmosféru, za kterou jim děkuji.

Jaroslav Stuchlík (trenér, Valašské Meziříčí):

Dnes jsme museli přizpůsobit hru naší sestavě. Přijeli jsme do Opavy pouze se čtyřmi obránci, takže naší hlavní snahou bylo rozkouskovat hru, aby kluci vůbec celý zápas vydrželi. Z toho vyplývá, že ta hra byla trošku rozbitá, nicméně pokaždé, když jsme se dostali do hry kontaktním gólem, soupeř nám opět odskočil na rozdíl dvou branek a my jsme zkrátka nebyli schopní výsledek už srovnat. Byli jsme dnes rovněž špatní v přesilovkách, nedařilo se nám střílet. Hráli jsme je zejména po rozích a odtud góly nepadají.