36. kolo, sobota 26. 1. 2013

4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 7. Mlýnek (Galvas), 37. Kukol (Chalupa, Herman), 41. Mlýnek (Galvas), 47. Chalupa (Herman, Galvas) - 28. Saliji (Blatoň), 45. Luka (Mikšan, Javín). Rozhodčí: Vaněk - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 393. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Šafránek – Tichý, Kukol, Galvas, Tůma, Bednárek, Mosler, Vrabel – Kocián, Chalupa, Herman – Černý, Mlýnek, Vítek – Pavelek, Svoboda, Wolf

Iláš – Javín, Krause, Vnenk, Zajac, Kowalczyk – Badžo, Moravec, Luka – Samiec, Blatoň, Nystedt – Mikšan, Ivan, Rosůlek – Saliji

Slezan začal lépe a od úvodního vhazování působil aktivnějším dojmem. V 8. minutě slavilo jeho snažení úspěch, když se po levém křídle prohnal Mlýnek a šťastnou střelou otevřel skóre sobotního utkání. Karviná zahrozila ve dvou slepených přesilovkách, jenže Šafránek dokázal zlikvidovat jak nepříjemný pokus Mikšana, tak i dorážku Ivana. Do konce první třetiny už se ale skóre nezměnilo.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a po čase bylo srovnáno také na branky. Hostující přečíslení skvěle zahrál Blatoň, který předal puk jako na zlatém podnose Salijimu a ten vyrovnal. Vrátit Opavě vedení mohla první formace Slezanu, ale hostující defenziva v čele s Ilášem její tlak ustála. Tři minuty před koncem druhé periody však Iláš kapituloval po přesné ráně švihem Kukola a domácí znovu vedli.

Třetí dějství přineslo zajímavý hokej. Opavský Mlýnek nejprve po šikovném průniku zvýšil na 3:1 a v Opavě bylo veseleji, jenže ve dvojnásobné početní výhodě Karviná zásluhou Luky snížila a drama bylo na světě.

Klid do domácích řad ale přinesl nejlepší střelec Slezanu Chalupa, který po nahrávce Hermana střelou z ostrého úhlu procedil kotouč skrz Ilášovy betony – 4:2. Krátce nato střílel nebezpečně z mezikruží volný Luka, ale pravou tyčku domácí klece minul a střelou z podobné pozice neuspěl ani hokejový světoběžník Saliji.

Hostující tlak začal nabírat na intenzitě a vrcholem všeho byla tyčka Samiece z 57. minuty. Hosté se však i přes početní výhodu a power-play v závěru utkání potřetí prosadit nedokázali, a tři body tak zůstaly v Opavě.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Myslím si, že se hrál vynikající hokej nahoru-dolů, obě strany se vydaly na maximum. Rozhodnout mohlo už naše vedení 3:1, ale za tohoto stavu sudí naprosto zbytečně vyloučil našeho hráče a Karviná v přesilovce snížila. Jsem ale rád, že jsme soupeři odskočili na 4:2 a hráčům musím za dnešní výkon poděkovat.

Aleš Flašar (HC Baník Karviná):

Zápas se mi těžko hodnotí, když si myslím, že prohrál lepší celek. Dvě třetiny jsme byli stoprocentně lepším mužstvem, ale bohužel jsme neproměnili žádnou šanci a hokej je o gólech. Můžu tak jedině pogratulovat soupeři k vítězství.