Slezan si s Přerovem poradil i podruhé a zvítězil 5:2

• pátek 14. srpna 2009

Slezan si v páteční podvečer připsal do sbírky další výhru, když na svém ledě v přípravné fázi porazil i podruhé v tomto týdnu celek Přerova. I tentokrát Opavané nasázeli svému soupeři porci pěti branek. Utkání nakonec skončilo 5:2. Hosté chybovali zejména v obraně. Diváci se především v poslední dvacetiminutovce nenudili, když ve vypjatém a tvrdém duelu byla k vidění i bitka, v jejíž hlavní roli byl domácí zadák Tichý.

5. kolo, pátek 14. 8. 2009

5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

HC ZUBR Přerov

Branky: 6. Wolf (Plachký), 8. Měch (Grofek, Tichý), 45. Černý (Kukol, Měch), 51. Měch (Kukol), 52. Polok (Bednárek) - 18. Sprušil (Sedlář, Pala), 47. Pala (Sprušil). Diváci: 100.

Iláš, (Konečný) - Kukol, Tichý, Bednárek, Plachký, Plánovský, Měkýš, Gulda, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Wolf, Suchánek, Polok, Tůma, Kříž, Tošenovjan.

Tihlář, (Čider) - Pala, Faltýnek, Halouska, Novák, Hučko, Bauer, Ryšánek, Pírek, Kolář, Sprušil, Sedlář, Menšík, Kohút, Žibrita, Holík, Hanák, Martinák, Kupec, Nedbal, Klimecký.

Slezan svého soupeře přehrával hned od úvodních minut. V 6. minutě otevřel brankový účet zápasu Petr Wolf. O dvě minuty bylo ještě veseleji. Pohlednou kombinaci Tomášů Grofka s Měchem zakončil druhý jmenovaný gólovou trefou a Opava tak vedla už 2:0. I nadále byl Slezan králem ledu. Hosté hořeli především vo braně a hned několikrát nabídli Opavě možnost útočné akce v přečíslení dva na jednoho. Tentokrát se však blýskl brankář Zubrů Tihlář. Přerov o sobě dal vědět až před přestávkou. na konci 18. minuty překonal Iláše Sprušil a snížil tak na rozdíl jediné branky.

Druhá třetina nabídla slibné šance na obou stranách, avšak branky se diváci nedočkali. Poměrně nezáživný hokej ukončila až pasáž od začínající 29. minuty, která v době tří minut nabídla tři velké šance. Nejprve se před Ilášem konalo lidové shromáždění v podobě obrovské skrumáže, kotouč však v bráně neskončil. Poté hostující Žibrita minul z dorážky odkrytou bránu a zazdil tak stoprocentní tutovku Přerova. Poté mohli pro změnu skórovat domácí, ale akce Suchánka s Polokem ztroskotala na dobře se přemísťujícím gólmanu Tihlářovi. Poté šancí na ledě ubylo, přibylo však "vášní". Agresivní hokej vyústil v menší potyčky. Hlavní chod se však chystal až na závěrečné dějství.

To nejprve Opava odskočila znovu na rozdíl dvou branek, když se do střelecké listiny zapsal Lukáš Černý. Hosté však rychle odpověděli a Slezan tak vedl opět pouze nejtěsnějším rozdílem. Autorem branky hostů byl Radomír Pala. Poté byli hosté oslabeni o jednoho muže v poli a na Tihláře se snesla sprška střel. Strážce svatyně Zubrů však odolával. Vyloučený Pala však po návratu na led putoval zanedlouho stejným směrem a tentokrát se již Přerov v oslabení neubránil. Po asistenci Bednárka završil na konečných 5:2 pro Opavu Tomáš Polok. Zajímavým momentům však na ledě odzvoněno nebylo. V 58. minutě se na ledě strhla bitka mezi domácím bekem Tichým a hostujícím Halouskou. Převaha Josefa Tichého byla jednoznačná, svého protivníka by nebýt rozhodčích svlékl možná až donaha. Těsně před koncem pak hosté zazdili další velkou šanci, když Menšíkovu střelu z brankové čáry vyhazoval jeden z domácích obránců.

Opava tak porazila Přerov 5:2. V příštím přípravném duelu na Slezan čeká v úterý celek polské Osvětimi.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava)
Dnes jsme viděli vyrovnanější zápas, než tomu bylo v Kroměříži. Hráli jsme od začátku s nasazením a vytvořili si spoustu šancí, které nám z části nabídli i sami hosté. Sešly se podobné typy mladých hráčů, kteří dohrávají každý osobní souboj na sto procent, z čehož pramenily různé šarvátky. Diváci viděli útočný hokej, který se jim musel líbit.