Slezan si vyšlápl na Techniku, výhru Opavy trefil v prodloužení Chalupa

• sobota 17. října 2015

Opavští hokejisté po středeční porážce na ledě Vsetína doma vyzvali druhý celek tabulky - brněnskou Techniku. Úvodní třetina první gól nenabídla, v závěru té druhé otevřel skóre Kocián a na startu třetí části zvýšil náskok Slezanu Kysela. Brněnští však snížili a na konci utkání srovnali. V prodloužení pak o vítězství Opavy rozhodl Chalupa.

11. kolo, sobota 17. 10. 2015

3:2p (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 37. Kocián (Galvas), 41. Kysela (Wolf), 65. Chalupa (Wolf, T. Černý) – 45. M. Brzobohatý (Kadlec, Stehlík). 59. Benýšek (Bustin, Havíř). Rozhodčí: Kubičík – Rychlý, Řezáč. Vyloučení: 7:7, navíc Tichý (Opava) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 594. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Šafránek – Tichý, Mosler, Kysela, T. Černý, Vrabel, Galvas – Herman, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – L. Černý, Kocián, Rousek – Baďura.

Jekel – Habrovec, Vrba, Navrátil, Koukal, Šidák, Havíř – Strýček, Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, M. Brzobohatý, Polesný, Kadlec, Boček, Crhák.

Slezané začali aktivně a brzy mohli otevřít skóre, když se bombu Tomáše Černého od modré snažil doklepnout za záda brankáře Jekela Chalupa, jenže neuspěl. Následně Herman nabídl ideální pas Vítkovi, jenže ten jej blízko před brankou minul.

Poté se Vítek prezentoval efektní otočkou, po které pohotově vypálil, Jekel však byl znovu připraven a zpacifikoval i dorážku Hermana. Vzápětí trefil z pravé strany brněnskou tyčku domácí útočník Wolf. Další slibná příležitost domácích vznikla po přihrávce Hermana, jenž našel dojíždějícího Poloka, puk po jeho ráně z mezikruží však jen rozduněl mantinel za brněnskou klecí.

V úvodu druhé třetiny se hosté mohli dočkat úvodní branky, jenže Navrátilovu pecku zlikvidoval Šafránek. V přesilovce měl další příležitost opavský útočník Chalupa, jenž se snažil dorazit za záda Jekela kotouč po ráně Kysely. Brněnský gólman však výtečně zasáhl.

První branka zápasu přišla v čase 36:05, kdy touš po dělovce Galvase od modré sklepl Kocián šikovně za záda Jekela, a Opava tak proměnila svou přesilovku. Na konci druhé dvacetiminutovky se hostující Vrba radoval z vyrovnání, ale puk dotlačil za brankovou čáru až pár sekund po konci druhé třetiny.

Na začátku třetího dějství navíc Kysela zvýraznil opavské vedení a s Brnem to nevypadalo vůbec dobře. Vysokoškoláci však nesložili zbraně, důrazný Michal Brzobohatý vyšel z boje před opavskou klecí vítězně. V čase 44:58 nadvakrát procpal puk do sítě a vstřelil kontaktní gól na 2:1. Přesně 66 sekund před koncem navíc Brněnští využili power-play i přesilovku v jednom a po další skrumáži před Šafránkem šťastně vyrovnal Benýšek.

Vítěze utkání mělo určit prodloužení, kde Opava ubránila po vyloučení Tichého oslabení a sama si zahrála přesilovku, kterou přetavil 14 vteřin před koncem ve vítězný gól Chalupa.

Další domácí zápas čeká opavské hokejisty už ve středu od 18 hodin proti Karviné.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Diváci museli být rádi, protože pískání rozhodčích bylo lepší než divadlo. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas a jsem moc rád, že jsme získali dva body. Výborný výkon podal brankář Techniky.“