Slezan si vyšlápl přerovské Zubry a vydřel důležité vítězství

• středa 06. února 2013
  • Jan Šimek, Filip Lefenda

Opavští hokejisté ve středečním utkání porazili po kvalitním výkonu druholigového lídra z Přerova. Ten sice dorazil do Slezska v oslabené sestavě, přesto se ale po trefě Sedláka ujal vedení. Domácí ale díky zásahu Měcha vyrovnali a ve třetí třetině strhli zásluhou Pavelka vedení na svou stranu. Necelé dvě minuty před koncem pak přidal definitivní pojistkou gólem do opuštěné branky Chalupa, a upravil tak na konečných 3:1.

39. kolo, středa 6. 2. 2013

3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 26. Měch (Mlýnek), 54. Pavelek (Tichý, Polok), 59. Chalupa (Pavelek, Bednárek) - 23. Z. Sedlák (Blinka). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 456. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Šafránek – Bednárek, Kukol, Kysela, Galvas, Tichý, Mosler – Kocián, Chalupa, Herman – Wolf, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek

Vojtek – Pala, Tomeček, Vlček, Andrýsek, Osina, Kudělka – Goiš, Z. Sedlák, Matušenko – Ditrich, Brančík, Janeba – Blinka, Sprušil, Kolář

O něco aktivněji začala utkání Opava, což se změnilo vyloučením Hermana ze 4. minuty. Hosté si však v početní výhodě vážnější šanci vytvořit nedokázali. Na tu čekali diváci na opavském zimním stadionu až do 11. minuty, kdy se Slezan dostal do zajímavého přečíslení. Měch v něm nahrál na hůl Mlýnkovi, střela druhého jmenovaného ale těsně minula tyč přerovské klece. Poté následovala další přesilovka Přerova, ale skončila stejně, jako ta první. S blížícím se koncem úvodní periody dostala možnost početní převahy také Opava. Zubři faulovali dvakrát v krátkém sledu a museli se tak bránit ve třech. Vojtek se v těchto chvilkách zapotil převážně při dělovce Galvase. O chvíli později se ke kotouči dostal Wolf, ale ani jemu se ránou z mezikruží nepodařilo zkušeného gólmana Přerova překonat.

Do druhé třetiny se tak šlo za nerozhodného bezbrankového stavu, ten však už dlouho nevydržel. Ve 23. minutě se v přesilové hře prosadil Zdeněk Sedlák, který těžil z přihrávky Blinky a posléze prostřelil domácího Šafránka. Odpověď Slezanů na sebe nenechala dlouho čekat. O necelé tři minuty později našel Mlýnek přihrávkou zpoza brány Tomáše Měcha a ten se nemýlil. Vedení mohl Přerovu vrátit ve 33. minutě Dittrich, tomu však zmařil plány bravurním zákrokem Šafránek.

Rovněž v posledním dějství padly dvě branky. To začala Opava oslabením po faulu Hermana, Přerov ale neudeřil. Mohlo se tak stát až 46. minutě, kdy se do samostatného brejku dostal Janeba. Jeho bekhendový blafák se však stal kořistí Dušana Šafránka. Další skvělý zákrok si připsal strážce opavské svatyně o tři minuty později, kdy zlikvidoval tečovanou Kudělkovu střelu od modré čáry. Stav se měnil ale až v 54. minutě na druhé straně. Po vhazování se dostal kotouč k Tichému, jehož střelu vyrazil Vojtek pouze do míst, kde stál Zdeněk Pavelek a ten už poté pohodově dopravil puk do odkryté brány. V 57. minutě mohl gólovou pojistku přidat Vítek, jeho sóloúnik ale rukama nad hlavou neskončil. Radovat se ale mohli Opavané o chvíli později. V 59. minutě se totiž ke kotouči dostal Petr Chalupa a zamířil mezi tři tyče opuštěné přerovské klece. A tím také opavský forvard udělal tečku za výsledkem tohoto duelu.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Myslím si, že Přerov je kvalitní soupeř, který má hru postavenou na Martinu Vojtkovi a dnes to bylo vidět. Hosté mají zkušený tým a v přesilovkách jsou velice silní. My jsme ale udělali spoustu faulů na útočné polovině a díky tomu získával Přerov převahu. Vynikající zápas odchytal Šafránek, který nás hodně podržel. Zápas rozhodla jediná chyba soupeře po našem vyhraném buly.