Slezan srdnatě bojoval, ale Hodonínu v gólové přestřelce nakonec těsně podlehl

• středa 06. ledna 2016
  • Lukáš Jasoněk

Hokejisté opavského Slezanu poprvé v novém roce vyjeli na led, jejich soupeřem byl celek Hodonína. Opavští v úvodních dvou třetinách sice vyšli gólově naprázdno, ale v úvodu třetí části předvedli gólové galapředstavení. V krátkém časovém sledu vstřelili hned čtyři branky a dostali se do vedení. Hubený náskok se ale domácím nepodařilo udržel a z gólové přestřelky tak odešli těsně poraženi. Přesto proti celku z horní poloviny tabulky předvedli sympatický výkon, za který se rozhodně nemusí stydět.

31. kolo, středa 6. 1. 2016

4:5 (0:1, 0:2, 4:2)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 42. Vítek (Svoboda, Tichý), 44. Wolf (Baďura, Tůma), 46. Chalupa (Wolf, Baďura), 47. Vítek (Tichý, Polok) – 17. Kolář (Sajdl, Matula), 30. Špok (Nedvěd), 33. Špok (Mikéska, Matula), 52. Matula (Jurásek), 56. Matula. Rozhodčí: Koliba – Vožda, Zedník. Vyloučení: 8:4, navíc Peš (Hodonín) 5 minut a do konce utkání a Špok (Hodonín) 10 minut. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

Šafránek – Galvas, Tůma, Mosler, Tichý, Vrabel – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Herman, L. Černý, Rousek

Kotvan – Kolář, Mikéska, Škápik, Nedvěd, Pokorný, Jedlička, Polesný – Matula, Sajdl, Kuba – Peš, Jurásek, Špok – Garanin, Charvát, Kučera – Hložánek, Černohous, Tomi.

Hráči Hodonína byli aktivní již od úvodních minut, v nichž si vytvořili hned několik gólových příležitostí. Na začátku zápasu se do přečíslení dostala dvojice Sajdl - Matula, ale střela prvně jmenovaného cíl nenalezla. Ve slibné pozici se objevil také Charvát, který však Šafránka zblízka nepřekonal. Na opačné straně mohl otevřít skóre Lukáš Černý, jenže branku Hodonína z bezprostřední blízkosti přestřelil. Hosté pak získali možnost přesilové hry, při níž do boční konstrukce brány mířil Sajdl. Tentýž hráč byl u první branky zápasu, když na sklonku sedmnácté minuty přihrál na gól Danielu Kolářovi, jenž vymetl pavučinky v pravém horním rohu Šafránkovy svatyně.

Druhá perioda byla v režii jihomoravského mužstva, které v polovině zápasu odskočilo svému soupeři na rozdíl dvou gólů. Nedvěd vybídl k zakončení Martina Špoka a ten se nemýlil. O tři minuty později se skóre měnilo potřetí. Mikéskovu ránu Šafránek vyrazil jen před sebe, kde touš za jeho záda dorazil opět Martin Špok. V závěru prostřední dvacetiminutovky zahrozili také Opavští, Herman ani Mosler však své šance nevyužili.

Na začátku třetí tercie hráči Hodonína nejspíš zůstali myšlenkama ještě v kabině. Jak jinak si totiž vysvětlit čtyři slepené góly Opavy, které domácí tým vrátily zpět do zápasu. Totální kolaps hodonínské defenzivy odstartoval Jakub Vítek, na jehož trefu postupně navázali Petr Wolf a jeho jmenovec Petr Chalupa. Tím ale opavský brankostroj neskončil, protože ještě jeden zásah přidal znovu Jakub Vítek, který slezský tým poprvé v zápase poslal do vedení. Hubený náskok svěřencům Suchánka a Musiala vydržel zhruba pět minut, po kterých vyrovnal Dominik Matula. Stejný hráč se pět minut před koncem základní hrací doby prosadil podruhé, čímž vrátil vedení na stranu Hodonína. V závěru duelu se Opava tlačila do vyrovnání, ale snahu ji značně zkomplikovalo vyloučení Wolfa, po kterém už se skóre nezměnilo a Drtiči tak uhájili těsné vítězství.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „První dvě třetiny jsme se snažili hrát, ale pořád jsme byli o krok pozadu. Dostali jsme tři góly, snažili jsme se, měli jsme šance, ale ty jsme neproměnili. Na začátku třetí třetiny jsme dali brzo branku, což nás nakoplo. Dali jsme čtyři góly, ale problém byl v tom, že jsme udělali dvě individuální chyby. Ty Hodonín potrestal, a proto jsme zápas prohráli. Když máme puk na hokejce v obranném pásmu, musí jít ven. Ne, že si myslíme, že ještě uděláme kličku.“

Lubomír Oslizlo (Hodonín): „Dvě třetiny zápasu jsme měli pod kontrolou, vedli jsme 3:0 a soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli. Před poslední třetinou jsme si říkali, že musíme hrát jednoduše, protože to domácí ještě zkusí. Místo toho jsme ale samozřejmě začali vymýšlet nesmysly a nechali jsme soupeře naprosto lehce dát během šesti minut čtyři góly. Zaplať pánbůh, že jsme to nakonec zvládli a vezeme domů tři body, ale podle mého názoru bychom měli tak dobře rozehrané utkání dohrát v klidu a ne z toho udělat takové drama.“