Slezan v Porubě neuspěl a z derby se vrací bez bodu

• středa 27. listopadu 2013

Hokejisté opavského Slezanu ve slezském derby neuspěli a na stadionu Poruby padli v poměru 2:4. Opava nevstoupilo do zápasu špatně, ale v úvodu neproměnila několik šancí a Poruba trestala. Domácí si postupem času vytvořili čtyřbrankový náskok, který v závěru duelu alespoň zmírnili svými góly Kukol s Wolfem.

22. kolo, středa 27. 11. 2013

HC RT TORAX Poruba

4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 16. Seidler (Vrána), 19. Hruzík (Prokop, Buček), 28. Vrána (Buček), 46. Buček (Pavlačka) – 52. Kukol (Polok, Vítek), 57. Wolf (Měch, Galvas). Rozhodčí: Kika - Kašík, Vožda. Vyloučení: 7:6 navíc Gleich (POR) 5 + 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Gleich (52. Rudl) – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Kilnar, Piják, Zachar – Vaněk, Zuber, Vrána – Seidler, Buček, Chaloupka – Pavlačka, Videlka.

Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Baďura, Chalupa, Kocián – Tůma, Herman.

Slezan nezahájil zápas špatně a do první příležitosti se protlačil Černý, ale Gleich svůj tým podržel. Krátce nato byl při úniku faulován Wolf a mohl jet trestné střílení. Bohužel pro Opavu ale nedal a Poruba trestala. V 16. minutě otevřel skóre Seidler a těsně před koncem první třetiny zvýšil na 2:0 gólem z přesilové hry Hruzík.

V polovině utkání šli domácí hokejisté do tříbrankového vedení, které zařádil v další početní výhodě RT TORAXU Vrána. Tomu puk předal zpoza opavské klece Buček a prvně jmenovaný propálil Šafránka. Opavští mohli kontrovat ve dvojnásobné přesilovce, ale v té se prosadit nedokázali.

V úvodu třetí třetiny přidala Poruba čtvrtý zásah po šťastném nahození Bučka, které pustil za svá záda gólman Šafránek. Slezan byl zralý na ručník, pomohlo mu ale vyloučení gólmana Gleicha a Opava se rázem dostala do tlaku.

V čase 51:48 snížil povedenou ranou obránce Kukol a vzápětí Polok zazvonil na tyčku porubské svatyně. V 57. minutě ještě zadělal na drama Wolf, který si pohrál s náhradníkem Rudlem. Více toho však Slezané nestihli a v Porubě prohráli 2:4.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Prohra mě mrzí. Myslím si, že jsme měli na to, abychom si z Poruby odvezli alespoň bod. Úvod utkání nebyl špatný, ale pak jsme dostali dva zbytečné góly a do zápasu už jsme se nedokázali vrátit, škoda.