Slezan v přípravě vysoko porazil Frýdek-Místek

• úterý 02. září 2014
  • Redakce

Hokejisté opavského Slezanu zvítězili v přípravném utkání proti Frýdku-Místku. Domácí měli utkání po celý jeho průběh pod kontrolou a nakonec vyhráli zcela přesvědčivě rozdílem pěti branek. Na vysoké výhře Opavy se navíc hattrickem podílel útočník Petr Chalupa.

přát., úterý 2. 9. 2014

7:2 (1:0, 2:1, 4:1 )

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 6. Chalupa (Polok, Herman), 28. Černý (Musial, Pavelek), 35. Herman (Chalupa, Polok), 42. Wolf (Černý, Musial), 47. Chalupa (Herman), 57. Vaněk (Tichý, Kocián), 59. Chalupa (Polok, Pavelek) – 30. Mach (Suchý), 51. Samiec (Čintala, Stránský). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler – Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Vaněk, Wolf, Musial, Černý, Baďura, Chalupa

Chvostek (31. Kubáň) – Černín, Čintala, Vydra, Teper, Podešva, Jindřich, Stránský, Ivan, Samiec, Lipina, Niec, Mamula, Mach, Kopun, Suchý, Vacula

První vážnou příležitost si v úvodu zápasu vytvořili hosté. Před Šafránkem se totiž ocitl nikým nehlídaný Ivan, ale domácího gólmana z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Poté však na kluzišti dominovali Opavští, kteří si vytvořili řadu střeleckých příležitostí. Nejprve od modré tvrdě vypálil Tichý, ale jeho tečovaná rána se ještě neujala. První branku střetnutí o chvíli později přinesla rána Petra Chalupy, který vymetl pravý horní růžek brány a poslal Opavu do vedení.

To se následně pokoušel navýšit Vítek, ten ale v ideální pozici nedokázal trefit Chvostkovu svatyni. V ojedinělé šanci byl pak na opačné straně Suchý, jehož ránu z mezikruží zlikvidoval Šafránek vyrážečkou. Prostřední část už tak jednoznačná nebyla, přesto si v jejím úvodu vypracovala Opava několik slibných střel. Kysela a po něm ani Vrabel však hostujícího brankáře nepřekonali. Navýšit vedení se ale Opavě přeci jen podařilo, když se po střele Lukáše Černého došoural puk za brankovou čáru.

Dvoubrankové vedení ale Slezanu dlouho nevydrželo. V polovině utkání u pravého mantinelu upláchl domácí obraně Jakub Mach, který poprvé propálil brankáře Šafránka. Chvíli nato si pozici v bráně mezi sebou vyměnili Chvostek s Kubáněm. Domácí však na snižující branku našli poměrně rychlou odpověď v podobě gólu Bohumila Hermana, který v mezikruží obdržel milimetrový pas Chalupy a tváří v tvář Kubáňovy neselhal.

Hosté se po inkasované brance činili a dostali se ke dvěma dobrým střelám, pokusy Samiece a Vydry však snížení nepřinesly a do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1. Nástup do závěrečné třetiny měla lepší Opava, která v jejím úvodu skórovala hned dvakrát a šla do trháku. Nejprve se prosadil Petr Wolf a po něm dokázal rozvlnit síť také jeho jmenovec Petr Chalupa.

Hosté ale vzápětí zásluhou Davida Samiece snížili, propastný rozdíl tří branek se jim však už dohnat nepodařilo. Naopak v závěrečných minutách zatloukli Opavští další dva hřebíčky do rakve Frýdku-Místku, když kus černé hmoty dopravili do sítě Filip Vaněk a následně také Petr Chalupa, který hattrickem uzavřel gólový účet zápasu.