Slezan ve šlágru kola podlehl vedoucímu Prostějovu

• pátek 20. prosince 2013
  • Lukáš Jasoněk

Opavští hokejisté se v posledním utkání tohoto roku střetli s prostějovskými Jestřáby. Slezan v atraktivním duelu s vedoucím celkem tabulky dvakrát vedl, v závěrečné třetině však Prostějov třemi zásahy otočil vývoj utkání a Opava tak po sérii výher odchází poražena a vánoční svátky stráví na třetím místě tabulky.

29. kolo, pátek 20. 12. 2013

2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 11. Baďura (Herman), 30. Mosler (Chalupa) – 22. Jurík (Černý, Duba), 44. Luňák (Coufal), 54. Černý, 60. Coufal (Stejskal). Rozhodčí: Z. Kubičík – V. Hanzlík, J. Štěpán. Vyloučení: 7:4 navíc Polok (OPA) a Venkrbec (PRO) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 821. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler – Štindl, Rousek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Kocián – Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Kumstát, Kořínek, Švaříček – Kryl, Belay, Kučera, Černý, Venkrbec, Stejskal, Jurík, Luňák, Duba, Coufal, Jurík, Indra

Úvod utkání byl v režii hostů, ke které jim mimo jiné pomohlo i brzké vyloučení Wolfa. Postupem času však Opava hru vyrovnávala a dokonce se jí podařilo vstřelit první branku, kterou dorážkou po Hermanově střele zařídil Baďura. Domácí pak navíc hráli dlouhou pětiminutovou přesilovku, během níž se v dobré šanci ocitl Tichý. Jeho pumelici od modré čáry však svým levým betonem zneškodnil Kocián. Ke střele se na druhé straně dostal také Stejskal, ale s jeho pokusem si Šafránek hravě poradil.

Do druhé třetiny nastoupili opět lépe hosté, kteří se ihned po vhazování dostali k několika zajímavým střelám, ty však k brance nevedly. Síť se za Šafránkovými zády rozvlnila až v čase 21:30, kdy Juraj Jurík obdržel přihrávku od Černého zpoza brány a přesně mířenou střelou dokázal využít přesilovou hru. Slezan poté zažíval krušné chvíle, když musel čelit dalším dvěma přesilovkovým hrám hostí. Hru v oslabení však slezský celek zvládl náramně a po vypršení obou krátkých trestů se dral také do útoku.

Proti Polokově střele se však prostějovský gólman zaskvěl a při pokusu Hermana si Kocián svůj pravý beton u tyče pohlídal. Opavě to vyšlo přesně po půlhodině hry, kdy domácím vrátil vedení Mosler, jemuž se podařilo trefit nepatrnou škvírku mezi hostujícím brankářem a tyčí jeho brány. Slezan se pak dostal ještě do několika dalších příležitostí, střely Tichého s Kukolem však v brance neskončily.

Do třetí periody vstoupili prostějovští s úmyslem utkání otočit na svou stranu. Nutno říct, že jim jejich plán velmi rychle začal vycházet, neboť ve čtyřiačtyřicáté minutě dokázal Luňák skrytou střelou prostřelit opavského gólmana a srovnal stav na 2:2. Optimální příležitost si vytvořil také hostující Černý, který se sice prodral až před Šafránka, ale už si nedokázal přesně srovnat mířidla a jeho pokus tak skončil nezdarem.

Emoce nejen na ledové ploše naplno vzplaly ve čtyřiapadesáté minutě při gólu hostujícího Černého. Ten totiž na území Opavy zachytil vyhození svého spoluhráče z prostějovského obranného pásma, což signalizoval i čárový rozhodčí. Poté však zcela nepochopitelně rozpažil a hra tak pokračovala dál, čehož hosté z Prostějova patřičně využili.

V tu chvíli se na hlavu rozhodčího snesla bouřlivá vlna kritiky jak ze strany opavských příznivců, tak hráčů. Nejvíce protestujícím plejerem byl Polok, kterému hlavní arbitr uložil osobní trest do konce utkání a Opava tak byla nucena odehrát dlouhé pětiminutové oslabení, což jí na případné vyrovnání nedávalo prakticky žádnou naději. Hosté o svém vítězství rozhodli pětadvacet vteřin před koncem, když se už do opuštěné opavské klece trefil Coufal.

Opavané tak po sérii tří vítězných utkání prohráli s lídrem z Prostějova 2:4 a přes vánoční svátky zůstanou na třetí pozici.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):
"Bylo to velice kvalitní utkání, hrálo se nahoru dolů. Prostějov měl v první třetině bruslařsky navrch, což nám dělalo trochu problémy. My se z toho ale dostali a hlavně ve druhé třetině jsme předváděli nátlakový hokej a kromě prvních dvou minut v této části hry jsme soupeře k ničemu nepustili. Škoda, že jsme neodskočili. Měli jsme hodně střel, ale chyběl tomu gól. Závěr zápasu poté zcela nepochopitelně ovlivnili rozhodčí, kteří pustili čistý icing. Naši hráči přestali hrát a dostali jsme gól. Poté jsme se vyfaulovali, neunesli to a bylo po utkání. Čároví rozhodčí povolili tomu hlavnímu až příliš mnoho chyb a byli hokeji na škodu."