Slezan veze z Nového Jičína výhru 2:4

• středa 25. listopadu 2009

Opavským hokejistům se na ledě pátého celku tabulky dařilo. Svého jičínského soupeře nepustil Slezan ani jednou do vedení a po výsledku 2:4 ve prospěch Suchánkova týmu si Opava připsala další výhru a s ní i tři body do druholigové tabulky. Gólově naprázdno vyšel proti svému předchozímu týmu Kamil Glabazňa. Branky naopak dávali Ivo Kocián, který se trefil hned dvakrát a ve výčtu střelců ho doplnili ještě Chalupa s Polokem.

18. kolo, středa 25. 11. 2009

2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 18. Pavel Hruška (Petr Hruška, Pavlačka), 35. Pavel Hruška (Šimo, Bacul) - 12. Chalupa (Koloničný, Herman), 34. Kocián (Pavelek), 40. Polok, 58. Kocián (Měch, Měkýš). Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. Střely na bránu: 34:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Slovák - Petružálek, Gulda st., Hruška Pe., Hruška Pa., Chvostek, Toman J. - Toman R., Toman M., Tomášek - Šimo, Pavlačka, Bacul, - Sluštík (13´ Uhlár), Marosz, Skaloš - Zedník

Iláš - Kukol, Tichý, Plánovský, Žídek, Měkýš, Koloničný - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Suchánek, Tůma, Glabazňa - Herman, Verlič, Chalupa

Slezan hned v úvodu čelil dvěma přesilovým hrám soupeře, ale na skóre se tento fakt neprojevil. O pár minut později to byla totiž Opava, kdo otevřel gólový účet zápasu. Střela novice v opavských barvách Koloničného byla brankářem domácích Slovákem vyražena na hůl dotírajícího Petra Chalupy, který poprvé rozvlnil síť za novojičínským strážcem svatyně. Jičín neprohrával příliš dlouho. Ještě před přestávkou se podařilo domácím hráčům srovnat. Běžela 18. minuta a Jičín hrál přesilovku 5 na 3. Toho využil ke srovnání Pavel Hruška, jehož pumelice skončila až za Ilášovými zády.

Druhou dvacetiminutovku začala aktivněji Opava. Nejprve střílel dvakrát Kukol, poté ve stejném počtu Koloničný. Slovák byl vždy připraven. Proti střele Tichého pomohla domácímu týmu tyčka. Ve 34. minutě se už Opavští přeci jen radovali. Chybnou rozehrávku Jičína využil Pavelek, který poslal ideální nahrávku Ivo Kociánovi a ten svou první brankou v zápase strhl vedení opět na stranu Opavy. To se ale nelíbilo Pavlu Hruškovi, který opět dlouho na nic nečekal a chvíli poté podruhé prostřelil Iláše. Bleskově však odpověděl Tomáš Polok, když vystihl ve středním pásmu domácí rozehrávku a svůj samostatný únik dovedl do zdárného konce. Po druhé třetině platil stav 2:3.

Poslední dějství začalo náporem Jičína. V těchto chvílích se vyznamenával gólman Iláš, který tak dal zapomenout na své nedávné nepovedené výkony. Sprcha střel byla opravdu velice intenzivní, ale na Ilášovi ztroskotali všichni střílející hráči Jičína. Pět minut před koncem mohl z nenadálé akce rozhodnout hostující Verlič, ale Slovák jeho pokus se štěstím zlikvidoval. V 58. minutě si Slezan mohl vydechnout. Šikovnou přihrávku Měcha zužitkoval svou druhou brankou v utkání Ivo Kocián a stal se tak hrdinou. Domácí se již k ničemu nezmohli, ba naopak. Ve hře bez brankáře mohli Jičínští inkasovat další branku, avšak Měchův pokus odklonil ze směru branky Petružálek.

Opava se tak po domácí výhře nad Blanskem raduje z druhé výry, když tentokrát porazila Jičín na jeho vlastním ledě poměrem 2:4.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):
Viděli jsme velice kvalitní derby. Byli jsme trochu limitováni nemocnými hráči, takže jsme do sestavy zapojili i mladší hráče. Ti však svou roli splnili dobře, za což jsem rád. V první třetině jsme byli často vylučováni, ve druhé třetině jsme zase neproměnili spoustu šancí. Muselo se tak hrát s maximálním nasazením až do konce zápasu.