Slezan vyhrál v Hodoníně! V prodloužení rozhodl Polok

• sobota 30. listopadu 2013

Hokejisté opavského Slezanu uspěli na ledě favorizovaného Hodonína a z jihu Moravy si odvážejí dva body. Opavští sice první třetinu prohráli, ale ve druhém dějství strhli vedení na svou stranu. Drtiči však stačili vyrovnat na 2:2 a po bezbrankové třetí části se šlo do prodloužení, v němž zařídil opavským barvám druhý bod Tomáš Polok.

23. kolo, sobota 30. 11. 2013

SHK Hodonín

2:3p (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Škorík (Kuba), 40. Kříž (Skočovský, Kučera) – 21. Černý, 30. Wolf (Černý, Měch), 63. Polok (Tichý, Měch). Rozhodčí: Held - Linhart, Lošťák. Vyloučení: 4:3, navíc Galvas (OPA) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1015. Střely na branku: 23:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Kotvan – Kulyk, Skočovský, Směřička, Pokorný, Koukal, Miklík, Polesný – Rudiger, T. Smetana, Kříž, Špok, Kučera, R. Smetana, Škorík, Kuba, Tomi, Jurásek, Vrba, Charvát

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Pavelek, Mosler, Bednárek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Tisícovka diváků, mezi nimiž bylo i sedmero příznivců Slezanu, viděla vyrovnanou bitvu. V první třetině měli více ze hry hosté ze Slezska, ale do vedení šli naopak domácí Drtiči. V jedenácté minutě našel Kuba od mantinelu mezi kruhy připraveného Stanislava Škoríka, který prostřelil Šafránka střelou nad jeho levý beton.

Do druhé části šli hosté v početní výhodě. Do konce Kučerova trestu zbývalo ještě téměř minutu a půl, ale Slezanu stačilo 34 vteřin a bylo vyrovnáno. Postaral se o to dorážkou své střely Lukáš Černý. Puk se i přes Špokovu velkou snahu došoural za brankovou čáru. Na začátku osmadvacáté minuty byl vyloučen Koukal. Opavě se tentokrát přesilovka moc nedařila, ale v momentě, kdy vyloučený hráč už stál ve vrátkách trestné lavice, to Opavě nakonec vyšlo.

Krásnou kombinaci zakončoval pohodlnou střelou do opuštěné hodonínské brány Petr Wolf, který tak načal druhou desítku nastřílených branek v letošním ročníku. Když už to vypadalo, že druhá část skončí jednobrankovým vedením Slezanu, ujel kolem pravého mantinelu Skočovský, přihrál do chumlu hráčů před Šafránkem, k puku se dostal Pavel Kříž a půl minuty před druhou přestávkou bylo opět srovnáno.

Poslední dvacetiminutovka žádnou branku nepřinesla, i když blíže k ní měli určitě domácí hokejisté. Ti se tlačili do zakončení, ale žádný puk si cestu za Šafránkova záda nenašel. Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. V něm se nejprve v obrovské šanci ocitl Kříž, jenž byl po Špokově přihrávce zpoza brány zcela sám před golmanem Slezanu, ale střela hodonínského útočníka trefila pouze připraveného Šafránka.

A tak přišel trest z holí opavských hokejistů. Ti po vyhraném buly vsadili na secvičenou akci, díky níž se do samostatného úniku dostal Tomáš Polok a šestadvacetiletý útočník zakončil svůj nájezd přesnou ranou pod Kotvanovu vyrážečku. Opava se díky výhře v prodloužení přiblížila třetím Drtičům na rozdíl dvou bodů.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín):
Úvod zápasu nebyl špatný. Začali jsme aktivně a dostali jsme se v polovině třetiny do vedení. Po této brance ale převzala iniciativu Opava a udržela si ji až do konce druhé třetiny. Hosté byli aktivnější, častěji stříleli. V poslední třetině jsme zabrali a vypracovali jsme si I šance. V prodloužení měl velkou příležitost na rozhodnutí Kříž, ale bohužel ji neproměnil no a naivita našich obránců znamenala, že nám hosté v prodloužení ujeli a dali vítězný gól.

Josef Doboš (HC Slezan Opava):
Dnes jsme viděli kvalitní utkání. Hrálo se neustále nahoru - dolů, šance byly na obou stranách. My jsme možná byli v prvních dvou třetinách o něco lepší, ale v poslední třetině nám zase dali trochu zabrat domácí. Myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. K nám se v prodloužení přiklonilo trochu štěstí. Ten signál, který rozhodl prodloužení, mají kluci nacvičený. Zkoušeli jsme to v zápase víckrát, v prodloužení nám to vyšlo.