Slezan zdolal ve skvělém zápase vedoucí Karvinou, Kukol zahrál strike

• sobota 04. února 2012

Po středečním ospalém utkání s Frýdkem sledovali opavští fanoušci v sobotu duel s Karvinou, který se hrál ve velice vysokém tempu. Střetnutí, které nabídlo spoustu pohledných akcí a hlavně branek, vyznělo lépe pro domácí Opavu, která zvítězila 6:4. Do střelecké listiny se zapsali Grofek (2), Pavelek, Wolf, Kukol a Mlýnek. Vítězství z kategorie cenných oslavili domácí borci po svém. Co by ztělesněné kuželky ve středovém kruhu se nechali "sestřelit" helmou vrhajícího Michala Kukola, který mohl slavit strike.

41. kolo, sobota 4. 2. 2012

6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

HC Karviná

Branky a nahrávky: 8. Pavelek (Vítek), 13. Wolf (Herman), 26. Kukol (Černý, Měch), 29. Grofek (Měch), 52. Mlýnek (Herman), 56. Grofek (Měch) - 12. Javín (Moravec, Mikšan), 32. Moravec (Mikšan), 42. Rosůlek (Galvas), 51. Luka (Studený). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 11:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 420. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 6:4.

Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Baďura, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek

Iláš - Tomis, Štefanka, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy - Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Holuša, Orság, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka

Utkání přineslo hned od úvodu svižné tempo, které vyústilo ve velkou šanci Karviné. Moravec vypálil z úhlu na Šafránka a opavský brankář vyrazil kotouč před sebe, kde stál nikým neatakován Mikšan. Jeho střelu z první však dokázal Dušan Šafránek tygřím skokem zlikvidovat. Neuběhla ani půlminuta a zrodila se další velká možnost hostů, Luka svým pokusem od modré orazítkoval tyč. V 8. minutě udeřila Opava. Vítek nabídl kotouč Zdeňku Pavelkovi a ten poslal puk přesnou trefou nad rameno Iláše. Domácí vedení ale nemělo příliš dlouhého trvání. Ve 12. minutě totiž hráli hosté přesilovku a byl to Miroslav Javín, kdo po přistrčení Moravce propálil Dušana Šafránka a srovnal na 1:1. Slezanu se ale vyrovnaný stav očividně nelíbil a minutu poté šel opět do vedení. Herman vybojoval u mantinelu kotouč pro Petra Wolfa a ten nadvakrát překonal karvinského brankáře Iláše. Krátce před úvodní sirénou měla Opava opět porci štěstí, když ji podruhé v zápase zachránila brankový konstrukce. Nahození Galvase tečoval Ciupa a černá guma rozezvonila horní tyč.

Druhé dějství začali aktivněji opět hosté. Luka se dostal do samostatného brejku, ale jeho forhendový blafák Šafránek zneškodnil. Ve 26. minutě Slezan využil přesilovku. Měch vyhrál vhazování a předal kotouč Černému, který posléze nabil na modrou čáru Michalu Kukolovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. O tři minuty bylo na opavském zimním stadionu ještě veseleji. Měch našel přesným pasem Tomáše Grofka a ten se trefil přesně nad Ilášovu lapačku. Opava tak vedla již tříbrankovým rozdílem! Ve 32. minutě ale Karviná snížila. David Moravecdostal puk na zlatém podnose od Mikšana a olympijský vítěz z Nagana zakončil celou akci chladnokrevně střelou pod horní tyč. Ve 38. minutě jel Luka opět sám na opavského brankáře, ale i tentokrát vyšel ze souboje vítězně Dušan Šafránek, který včas sklepl své betony.

Do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 4:2 pro domácí tým. Karviná ale dokázala rychle snížit na rozdíl jediného gólu. Dělovku Galvase tečoval Lumír Rosůlek a Šafránek, který uměl zakrytý výhled, musel lovit kotouč ze své sítě. V 51. minutě přišla pro domácí fanoušky studená sprcha. Vladimír Luka napřáhl od levého mantinelu a jeho projektil zapadl do horního víka opavské klece. Netrvalo to však ani minutu a Slezan strhnul vedení opět na svou stranu! Herman vyvezl puk do pásma a nabídl jej Michalu Mlýnkovi, který svou přesnou trefou poslal Opavu zpět do jednobrankového náskoku. Necelých pět minut před koncem zápasu pojistil opavskou výhru Tomáš Grofek, který po přihrávce Měcha nedal Ilášovi sebemenší šanci na úspěch. Minutu před koncem mohl být duel ještě zdramatizován, ale Moravec trefil tyčku. Karviná to pak zkoušela i bez brankáře v šesti hráčích, ale na brankovém stavu se již nic nezměnilo.

Slezan si tak zaslouženě připsal tři body za vítězství nad vedoucí Karvinou. Nejlepším hráčem utkání na straně Opavy byl vyhlášen Tomáš Grofek.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Myslím si, že šlo o parádní zápas. Přijel k nám první mančaft tabulky, ale nezalekli jsme se ho. Začali jsme velmi dobře a zaslouženě vedli 4:1. V naší přesilovce však Karviná snížila na 4:2, čehož jsme se zalekli a dovolili soupeři vyrovnat na 4:4. Nahrnuli jsme se ale odvážně do útoku a zaslouženě vyhráli.

Aleš Flašar (trenér HC Karviná):

Přijeli jsme sem hrát hokej, ale uplakaný Michal Piskoř směrem k nám pořád něco ukazoval na střídačce. Nechápu proč, poněvadž zápas měl v rukou rozhodčí. Netvrdím, že pískal špatně a v žádném případě se na něj nebudu vymlouvat, ale přehlédl hodně zákroků, které nás vyvedly z koncentrace. Hlavně ve druhé třetině, kdy se zápas lámal. Další zlom přišel za vyrovnaného stavu 4:4, kdy nám domácí opět odskočili. Myslím si, že jsme byli většinu času lepším týmem, ale neproměnili jsme fůru gólových šancí, což dnes rozhodlo.