Díky vítězství 5:3 na ledě Pelhřimova se opavský tým posunul na třetí příčku tabulky a navíc potvrdil pozici nejlepšího týmu ligy na v bilanci venkovních zápasů - v nich Opavští prohráli doposud pouze jednou! Strůjcem výhry v Pelhřimově byl jednak kapitán Tomáš Měch s bilancí dvou gólů a dvou nahrávek, a také brankář Masný, který kromě 27 střel domácích zlikvidoval také trestné střílení Plachého. Potvrdit dobrou formu bude moci Opava ve středu na ledě Nového Jičína.
16.kolo, neděle 9.11.2008
Branky a nahrávky: 15. Kubát (Anderle), 50. Spudil (Tecl), 53. Meloun (Tecl) - 1. Kukol (Měch), 26. Polok, 30. Měch (Černý, Grofek), 41. Grofek (Měch, Černý), 52. Měch (Grofek).Rozhodčí: Horák - Blažek, Paulík. Vyloučení: 6:5, navíc Novák (PEL) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 500. Střely na branku: 27:33.
HC Spartak Pelhřimov: Jirkův - Sláma, Novák, Meloun, Spudil, Krpálek, Zelený, Smetana - Kubát, Anderle, Pelán - Hrbatý, Plachý, Tecl - Heřman, Hadrava, Lazorišák
HC Slezan Opava: Masný - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma

Lepší vstup do utkání si snad ani Opavští nemohli přát. Hned v první minutě si vytvořili v útočném pásmu tlak a zásluhou Kukola se dostali do vedení. Hosté byli zpočátku lepším týmem a v 8. minutě mohl přidat jejich druhý gól Suchý, ale na Jirkůva v domácí brance nevyzrál. Po půli první části se začal více osmělovat také Spartak. Ve 14. minutě měl šanci Tecl, ale bekhendovou střelou orazítkoval pouze tyč. O minutu později se však domácí příznivci gólu již dočkali. Anderle našel u druhé tyče volného Kubáta a ten již bez problému dopravil kotouč do odkryté poloviny branky. V poslední minutě první dvacetiminutovky mohl dokonat obrat Tecl, ale i tentokrát po jeho střele zazvonila pouze tyč.

Začátek druhé třetiny se nesl v podobném duchu konce té první. Opavští sice hráli ve 25. minutě přesilovku, ovšem Plachý vystihl jejich rozehrávku a hostující obránce ho již zastavil jen za cenou faulu, za který bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám postižený, ovšem Masný si s jeho střeleckým pokusem poradil. I tentokrát tak platilo otřepané „nedáš, dostaneš“. Spudil „namazal“ před branku přímo na hůl Poloka a ten mezi betony prostřelil Jirkůva. V polovině zápasu již Opava vedla o dvě branky. Po chybné rozehrávce Nováka hosté udrželi útočné pásmo, Černý přihrál Měchovi a ten tvrdou střelou překonal Jirkůva. S domácími dva inkasované góly přeci jen otřásly a do konce druhé části směrem dopředu již nic kloudného nevymysleli.

Když pak Opavští přidali zásluhou Grofka hned v první minutě poslední části čtvrtý gól, musel by se stát malý zázrak, aby si domácí z tohoto zápasu připsali nějaký bod. Malou naději vykřesal v polovině poslední dvacetiminutovky Spudil, když v početní výhodě uplatnil svůj důraz před Masného brankou. Hosté však na gól Spartaku našli rychlou odpověď, když o dvě minuty později přidal svůj druhý gól v utkání opavský kapitán Měch, který tak opět zvýšil na tříbrankový rozdíl. Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě Meloun, který střelou od modré trefil přesně horní roh Masného branky. Domácí se v závěru ještě pokusili o power play, ovšem ta již k úspěchu nevedla.

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda (Pelhřimov): Soupeř nás vyloženě nepřehrál, vinu na naší prohře nesou zbytečné chyby. Soupeři jsme v podstatě namazali na tři góly a to se pak hraje těžko. Mrzí mě i neproměnění celé řady šancí.

Karel Suchánek (Opava): Jsou to pro nás těžce vydřené body, domácí hráli velice dobře. Pomohl nám rychlý gól, bohužel postupem času jsme začali hrát, jakoby mělo být v zápase všechno zadarmo. Za důležitý moment považuji neproměněné trestné střílení domácích, po němž jsme se prakticky vzápětí dostali do vedení. Naší oporou byl gólman Masný.