Slezan zvítězil nad poslední Třebíčí přesvědčivým rozdílem

• sobota 06. prosince 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Favoritem v sobotním duelu byla jednoznačně Opava. Tato role se také potvrdila. Už v 16. minutě domácí mužstvo vedlo 4:0 a o osudu utkání nikdo nepochyboval. Ačkoliv hosté ve druhé třetině srovnávali krok, byli to nakonec zase Opavští, kteří stříleli branky. Přítomní diváci viděli celkem deset branek. V závěru mohl alespoň třetí branku hostí dát Vítek, ale z nařízené penalty gól nevsítil. O vítězi v zápase nebylo pochyb.

29. kolo, sobota 6. 12. 2008

8:2 (4:1, 2:1, 2:0)

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávku: 3. Vítek (Džemla, Koschatský), 7. Vlašánek (Kysela, Herman), 9. Vlašánek (Herman, Baďura), 16. Džemla (Vitásek, Vítek), 30. Mlýnek (Kysela, Blaga), 31. Herman (Vlašánek, Baďura), 46. Herman (Vlašánek, Baďura), 58. Džemla (Vítek, Koschatský) - 20. Vondráček (Němec), 32. Kesner (Vítek). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Rychlý. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:0. Diváci: 90. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 8:2.

Trenčan - Sedláček, Žídek, Kysela, Vitásek, Plánovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Čavrk, Herman, Vítek J., Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Mikulka (31. Telecký) - Mečiar, Dvořák, Rajský, Jaroš, Belatka, Švaříček, Kadela R. - Vondráček, Křenek, Vítek D., Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan.

Utkání se začalo odvíjet podle papírových předpokladů. Už ve 3. minutě si opavští hráči zcela rozebrali obraný val soupeře a Vítek vsítil úvodní branku. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. O pět minut později to bylo o dva góly, když Vlašánek skóroval při přesilové hře. Následně přidal třetí zásah znovu Vlašánek, se kterým si obránci Třebíče nevěděli rady. V 16. minutě využil opět přesilovku Džemla a ukazovalo se, že Třebíč bude pro opavské hráče snadným soupeřem. V poslední minutě první části se však dočkali i hosté. Při přečíslení v útočné třetině snížil na rozdíl tří branek nejaktivnější hráč hostujícího mužstva Vondráček.

Ve druhé dvacetiminutovce hosté přece jen srovnávali krok a převaha Slezanu nebyla tak znatelná. Přesto ale ovoce sklízela opět Opava. V půli utkání přidal pátou branku Mlýnek a o pár sekund později zvýšil Herman už na 6:1 pro domácí. Hosté vystřídali po této inkasované brance brankáře – odešel Mikulda, přišel Telecký. Třebíč se zvedla, nicméně gól Kesnera ze 32. minuty neznamenal prakticky už nic. Sedmou trefu mohl přidat ještě opavský Baďura, ale jeho blafák střídající Telecký vystihl.

Ve třetí části už pouze Slezané dovršili dvěma brankami gólový účet zápasu. Ve 46. minutě předvedli hráči ukázkovou kombinaci na jeden dotek, kterou úspěšně zakončil Herman. Osmou trefu přidal Džemla. Minutu a půl před závěrečným hvizdem fauloval opavský Žídek v šanci třebíčského hráče. Následný nájezd však David Vítek neproměnil. Jedenáctá branka už nepadla, diváci si i tak pochvalovali brankovou mikulášskou nadílku.