Slezan zvítězil v Přerově, od první příčky jej dělí bod

• středa 19. listopadu 2008
  • Martin Kubánek, Aleš Novotný

P ř e r o v - Další tři body si připsali hokejisté Opavy v 19. kole v Přerově a jsou opět jen krůček od prvního místa. Zubři drželi s Opavou krok v první třetině, ale ve druhé odskočili Slezané na rozdíl dvou branek a soupeř se už neuměl v následujícím vývoji gólově chytit. V poslední třetině přidal Měch čtvrtý zásah a Opava tak dokráčela k dalšímu vítězství. Dvěma góly se v utkání blýskl útočník David Kovalovský. Další zápas je na programu tuto neděli, kdy na náš stadion zavítá v očekávaném duelu celek Vsetína.

19. kolo, středa 19. 11. 2008

HC ZUBR Přerov

2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Ditrich (Kolář), 54. Kolář (Ditrich, Vlček) - 22. Kovalovský (Kocián, Polok), 33. Kovalovský (Polok), 35. Grofek (Kukol, Měch), 41. Měch (Suchý). Rozhodčí: Škrobák - Velinský, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4..

Krejčí - Faltýnek, Ryšánek, Vlček, Halouska, Kubala, Hruška - Kolář, Sprušil, Ditrich - Martinák, Hanák, Rusek - Menšík, Žibrita, Korčák - Matějka, Ondráček.

Masný - Bednárek, Měkýš, Čavrk, Tichý, Ondrušek, Kukol - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Chalupa, Tůma

Do devatenáctého ligového zápasu této sezony vstoupili lépe hokejisté opavského Slezanu a díky přesilové hře drželi Zubry pod mírným tlakem. V závěru 3. minuty střílel na přerovskou branku velmi nebezpečně Měch, ale Krejčí puk zachytil. Prvního vážnějšího ohrožení Masného branky se tým přerovských Zubrů dočkal až v 7. minutě, kdy se Matějka projel celým útočným pásmem, ale opavského brankáře lehkou střelou nepřekonal. V 11. minutě opět domácí pykali za přílišnou tvrdost na ledě a po faulu Vlčka hráli v oslabení. Velkému tlaku Slezanů ale nepodlehli a dokázali udržet bezbrankové skóre. Tři minuty před koncem první třetiny se hosté dostali do nejvážnější šance, přečíslení dvou na jednoho ale dvojice Kocián a Polok nedokázala proměnit v první gól. Po několika dalších vteřinách byl vyloučen opavský obránce Čavrk a Zubři měli možnost hrát v početní výhodě. Ta se nakonec minula gólovým účinkem a když ani v poslední minutě neuspěl na opavské straně Kovalovský, šlo se poprvé do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Druhou třetině začali hosté opět o něco lépe a díky nepřesné rozehrávce obránce Kubaly se ve 22. minutě dostali do vedení, když střelecký pokus Kociána pěkně tečoval do branky Kovalovský - 0:1. Zubři se poté dočkali během krátké doby dvou přesilových her. Krátce po té první se do obrovské šance dostal Martinák s Hanákem, ale opavský brankář proti souhře přerovských útočníků předvedl opět famózní zákrok. Ve druhé přesilovce si však už Zubři spravili chuť a Ditrich, který poslal puk těsně za brankovou čáru oslavil po zranění svůj návrat do sestavy gólem - 1:1. Po vyrovnávací brance domácí ožili a Sprušil hned z následné akce vylekal opavského brankáře tvrdou střelou od mantinelu. Vyrovnané skóre vydrželo přesně do začátku 34. minuty. To se po dlouhé Polokově přihrávce dostal k puku Kovalovský a podruhé zamířil přesně za Krejčího záda - 1:2. Za další minutu se hostující tým prosadil potřetí, když brankář Zubrů nedokázal po střele Kukola udržet kotouč a Grofek jej pohotově dorazil do branky - 1:3. Ve 36. minutě domácí promarnili šanci dostat se zpět do zápasu. V útočném pásmu měl Martinák výbornou palebnou pozici ale tvrdou střelou trefil jen hruď brankáře Masného.

Kdo čekal v úvodu třetí třetiny ze strany Přerova velký boj o vyrovnání skóre, musel být zklamán. Už po 38 vteřinách třetí části hry totiž hosté díky nešťastnému zákroku Krejčího, který si srazil puk do vlastní branky odskočili na 1:4. Gól byl nakonec připsán opavskému útočníkovi Měchovi. Ve 46. minutě mohli Zubři zdramatizovat zápas, ale v přesilové hře se ani nedostali do vážnějšího ohrožení opavské branky. Na konci 52. minuty však přišel další nedovolený zákrok Opavy a ten už přerovští hokejisté potrestali, když Ditrich v útočném pásmu předložil puk Kolářovi, jenž propálil Masného mezi betony - 2:4. Závěrečné minuty zápasu odstartovaly na ledě i na tribunách bouři nevole díky několika sporným zákrokům, které nechal hlavní rozhodčí bez povšimnutí. Definitivní naděje přerovským Zubrům na vyrovnání sebral v 58. minutě Martinák, který za opavskou brankou nešťastně najel do Masného.