Slezané poprvé v sezóně prohráli, nad jejich síly byl Vsetín

• sobota 11. října 2014
  • Vojtěch Konečný, Václav Trávníček

Opavským hokejistům vůbec nevyšel zápas ve Vsetíně. Valaši svého soupeře jednoznačně přehráli, což ukazuje i samotné skóre. To otevřel ve dvanácté minutě Kolařík, na jehož branku těsně před úvodní sirénou navázal Haloda. Druhá dvacetiminutovka měla podobný scenář, domácí se dvakrát prosadili a s Opavany to nevypadalo vůbec dobře. Poslední třetina přinesla také dva góly, ovšem tentokrát už se červené světlo rozsvítilo i za brankářem Hromadou, jehož překonal Měch, který svým gólem pouze kosmeticky upravil výsledek na konečných 5:1.

7. kolo, sobota 11. 10. 2014

VHK ROBE Vsetín

5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Kolařík (Mikšovský, Haloda), 20. Haloda (Kolařík), 32. Daněk (Hruška, Slováček), 38. Slováček (Zuzaník), 48. Hurtík (Slováček) – 58. Měch (Kysela, Galvas). Rozhodčí: Koliba - Štěpán, Mikler. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 1156. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Hryciow, Báchor, Zuzaník, Ju. Tichý – Zúbek, D. Vaněk, Ambruz – Mikšovský, Hrazdira, Kolařík – Kubo, Podešva, D. Vítek – Slováček, Daněk, Hruška – Štrbík.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Jo. Tichý, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, J. Vítek, Polok, F. Vaněk, Wolf, L. Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

První třetina sobotního klání přitom vůbec nenaznačovala, že by zápas mohl skončit tak vysokou výhrou domácích, byť byli od začátku mírně aktivnější a také vstřelili první gól. Haloda v přesilovce pronikl do útočného pásma, přistrčil puk Mikšovskému a ten učebnicovou křížnou přihrávkou od mantinelu našel Jana Kolaříka, jemuž před prázdnou opavskou bránou stačilo jen nastavit hůl. Také druhý zásah Vsetína přišel v početní výhodě. Aktivní Marek Haloda z velkého úhlu nahodil kotouč číhajícímu spoluhráči, který sice promáchl, ale pohybem zmátl hostujícího Šafránka natolik, že pomalu plachtící puk propustil mezi betony.

Druhá inkasovaná branka vzala hostům vítr z plachet. Pokud byli v prvním dějství mírně aktivnější, v následující třetině už Vsetínští definitivně převzali otěže zápasu a začali diktovat tempo hry. Ve větší šanci se objevil snad jen Chalupa, který ale ze značného úhlu trefil jen beton skvěle chytajícího Hromady. Jeho protějšek Šafránek i přes standardní výkon mezi tyčemi kapituloval dál. V polovině zápasu sklidili Valaši ovoce důrazným napadáním. Obléhání opavské svatyně zakončil Josef Daněk, když vkleče zblízka doklepl puk za brankovou čáru, a domácí vedli už 3:0.

Ještě před koncem prostředního dějství Vsetín udeřil znovu. Ondřej Slováček zkoušel najít lépe postaveného spoluhráče, trefil však jen hostujícího obránce. Puk se k němu nicméně znovu vrátil. Vsetínský talent si ho posunul do výhodnější pozice a přesně mířenou střelou k tyči nedal Šafránkovi žádnou šanci.

Vysoké vedení dodalo domácím lehkost, která jim v předchozích zápasech kolikrát scházela, naopak Slezan marně obléhal Hromadovu svatyni. Štěstí při něm stálo u pokusu Josefa Tichého, jehož bomba od modré po teči změnila směr a jen těsně minula vsetínskou klec. Několik skrumáží v Hromadově brankovišti také ukončil hvizdem hlavní rozhodčí. V pohodě hrající Vsetín tak mohl přidat pátý zásah do černého, když přečíslení dva na jednoho zužitkoval Pavel Hurtík.

Slezané se z útlumu dostali až v samotném závěru, kdy poprvé v utkání vytvořili na domácí branku souvislý tlak. Gól Tomáše Měcha, jenž dvě minuty před sirénou využil nedůrazu domácích obránců, však byl už jen kosmetickou úpravou rozhodnutého utkání. Opava tak poprvé v sezoně nebodovala, naopak Valaši odčinili středeční porážku v Břeclavi.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): My jsme v první třetině měli více štěstí, hokej byl z obou stran takový neurovnaný. Pro oko diváka to asi atraktivní nebylo, ale naštěstí jsme dali dvě branky a to nám dalo klid do hry. Do druhé třetiny jsme chtěli zplešit několik věcí a myslím, že jsme začali hrát lepší hokej a přidali další branky. Jediná kaňka, co nás mrzí, je, že jsme neudrželi nulu. Brankář Hromada si ji totiž zasloužil, bohužel jsme se dopustili hrubé chyby a soupeř tresta. Tři body s Opavou mají pro nás velkou cenu a uděláme všechno pro to, abychom se co nejlépe připravili na Valmez. Doufám, že uspějeme, nyní nás čekají zajímavé zápasy, těšíme se a věřím, že budeme úspěšně pokračovat.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Dnes jsme prohráli, takže utkání se mi nehodnotí vůbec dobře. Jenže myslím si, že výkon rozhodčího utkání hodně ovlivnil, hráč, který spadne přece neznamená, že je automaticky faulovaný. Myslím, že ve druhé třetině jsme domácí tlačili, ale obdrželi jsme dvě branky z brejků. Rozhodčí to však domácím dnes ulehčil.