Slezanu se nepodařilo navázat na nedělní výhru

• úterý 04. března 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - Po nedělní výhře a vyrovnání série na 1:1, se opavský tým mohl ukázat před domácím publikem. Oba týmy již věděly co mají čekat a tak bylo hned ze začátku jasné že to bude tvrdý boj o vítězství. Nakonec se ale z výhry radovalo mužstvo hostí, neboť po skvěle zvládnuté první třetině již mělo dvoubrankový náskok, ke kterému přidali v třetí části zápasu ještě jednu branku. Domácí publikum tak potěšil Slezan pouze jedinou brankou v podání Lukáše Černého, který snížil na konečných 1:3.

ČF, úterý 4. 3. 2008

1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

SHK Hodonín

Branky: 47. Černý (Měch) - 9. Matušek (Sladký), 19. Obdržálek (Zábranský, Nedbálek), 45. Zábranský (Ivičič, Hudíček). Vyloučení: 3:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plánovský - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Chalupa, Suchý - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Kříž (21. Mlýnek), Herman.

Maláč – Březina, Sladký, Pokorný, Šťastný, Pochylý, Ivičič, Nedbálek, Ševela – Hoza, Meixner, Kočara – Barták, Průdek, Matušek – Sojčík, Zábranský, Obdržálek – Hudíček, Bártík, Knebl.

Do zápasu vlétla obě mužstva velice aktivně a už od počátečního hvizdu se na ledě formovalo pořádné rodeo. Rychlý a agresivní hokej korunovaly pěkné akce a o atmosféru se postaralo početné publikum. Zprvu se k větším šancím dostával domácí tým a již v sedmé minutě se naskytla velká šance Slezanu otevřít skóre v podání přesilovky, David Kovalovský byl ale neúspěšný a nakonec se radovali ze vstřelené branky hosté, když se po rychlém brejku dva na jednoho dokázal prosadit ve vlastním oslabení OLDŘICH MATUŠEK. Po tomto gólu se slova ujali Drtiči a Slezan se spíše snažil srovnat tempo hry, ale Hodonín byl viditelně lepší. V 19. minutě při přesilovce hostů se podařilo Drtičům úplně rozložit opavskou obranu a na rozdíl dvou branek nemilosrdně zvýšil PETR OBDRŽÁLEK. Do konce třetiny se již nic závažného nestalo a do kabin se odcházelo za stavu 0:2.

Druhá třetina začala stejně jako předchozí a k vidění byl znovu vyrovnaný hokej. Okolo 23. minuty začala Opava vystrkovat růžky a definitivně se oklepala z branek inkasovaných v minulé třetině. Slezan tlačil svého soupeře v jeho obranném pásmu a hrál jednu přesilovku za druhou, ale hostující brankář Maláč likvidoval všechny šance Opavy, působil sebevědomě a tvořil tak silnou oporu svého týmu. V 34. minutě se sice puk dostal za záda Maláče, ale bohužel pro Opavu těsně po odpískání rozhodčího. Až do závěru prostřední části zápasu Slezan viditelně hosty přehrával, ale ani díky pomoci bouřlivého publika se mu nepodařilo protlačit puk za brankovou čáru a tak se tato třetina obešla bez vstřelené branky.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupil aktivněji Slezan, ale vítr z plachet jim sebral přesnou střelou v přesilovce MARTIN ZÁBRANSKÝ, který zvýšil na 0:3 a dokázal tak sílu svého týmu v podání her v početní převaze. I po tomto gólu ale stále ovládá led Slezan a chvíli po gólu Zábranského snižuje opět na rozdíl dvou branek Lukáš Černý. Dvě minuty poté se puk objevil znovu v bráně hostí, ale i přes viditelnou a hlavně slyšitelnou nevoli publika a domácího mužstva rozhodčí gól neuznal. Nápor opavských hokejistů pokračoval i nadále, ale zkušený tým z Hodonína si dvoubrankový náskok udržel až do konce, porazil Opavu 1:3 a připisuje si v tomto play-off již druhé vítězství.

Karel Suchánek (Opava): Měli jsme v první třetině ze soupeře ostych, hosté nám dali gól a to nás rozhodilo. Potom sme se zlepšili, vytvořili jsme si tlak, meli jsme šance, ale brankář Maláč chytal výborně, podržel svůj tým. Jsem rád, že kluci se rvali o výsledek až do poslední minuty a svým bojovným výkonem velkou návštěvu nezklamali. Zítra musíme být víc trpěliví a neotevřít tolik hru hned od začátku.