Slezanu utekla první třetina utkání, z vítězství se radují Lvi

• středa 17. prosince 2014

Duel v Břeclavi nabídl fanouškům zajímavou podívanou. První třetinu zvládli lépe domácí, kteří si vytvořili dvoubrankový náskok. Druhá perioda byla mnohem vyrovnanější, Slezan se celkem třikrát dostal na dostřel, ovšem Břeclavané těsný náskok udrželi. Navíc v 52. minutě přidal důležitou pojistku Martin Červenka, který v tomto utkání nastřádal celkem čtyři kanadské body.

26. kolo, středa 17. 12. 2014

HC Břeclav

5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Beneš (Červenka, Tobola), 20. Medřický, 26. Kozel (Červenka, Tobola), 32. Tobola (Červenka, Směřička), 52. Červenka – 25. Herman (Mosler), 28. Svoboda (Polok, Tichý), 39. Černý (Vítek, Měch). Rozhodčí: Netopil - Chocholouš, Otáhal. Vyloučení: 6:5, navíc Tichý (Opava) 10 minut OT a 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Klimeš – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák, Vojáček, Fejt, – Tobola, Zháňal, Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš, Medřický, Průdek, Papp, Čápek, Kozel

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Vrabel, Pavelek – Černý, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – Vaněk, Chalupa, Wolf

Začátek zápasu byl z obou stran nemastný neslaný. Oba soupeři dostali v první desetiminutovce možnost přesilové hry, ale naložili s nimi bídně. Až ve 12. minutě se poprvé měnilo skóre. Červenkovu střelu z pravého kruhu vyrazil Šafránek jen před sebe, přesně na hůl univerzála Petera Beneše, který následně poslal kotouč mezi betony opavského gólmana. Ještě veseleji mohlo více než dvěma stovkám fanoušků být o tři minuty později, když Kristian Kučera využil při hře čtyři na čtyři dostatku prostoru a svůj brejk z pravé strany zakončil prudkou ránou, která rozezvučela břevno opavské brány. Nakonec se však diváci dočkali. Lvi přežili další oslabení a osmnáct sekund před první sirénou znovu udeřili. Patrik Medřický odčinil své dvě předchozí vyloučení, šikovným průnikem po pravé straně si obhodil obránce a nájezd ze strany zakončil zasunutím kotouče opět mezi Šafránkovy betony.

Ze druhé třetiny uběhly jen čtyři minuty, když Opava vsítila kontaktní branku. Byl to ale spíše vlastní gól domácích. Střelu Hermana totiž Klimeš vyrazil jen do vracejícího se hráče v modrožlutém a kotouč zapadl do odkryté části branky. Lvi si naštěstí z obdržené branky nedělali těžkou hlavu. Už za minutu se natlačil před opavskou branku aktivní Červenka, brankáře ještě nepřekonal, ale vzápětí poslal kotouč za Šafránkova záda z druhé vlny dojíždějící Adam Kozel, který si při svém třetím startu za Břeclav připsal premiérovou trefu. Přestřelka ale pokračovala. Před polovinou zápasu se díky Svobodovi dostala Opava opět na dostřel. A stejně jako předtím našli Břeclavané rychlou odpověď. Červenka přihrál zpoza brány na Dominika Tobolu, který střílel z mezikruží zápěstím přesně do šibenice opavské brány. Aktivního Červenku poté narazil tvrdě zezadu na mantinel hostující obr Tichý, za což kromě menšího trestu vyfasoval i osobní desítku. Z trestné lavice pak sledoval, jak jeho spoluhráči, konkrétně Černý, potřetí v zápase stáhli náskok Břeclavi na jediný gól. Přestože v prostřední části padlo pět branek, obě mužstva předváděla opravdu nepohledný hokej.

Opava byla nejblíže k vyrovnání ve 42. minutě, kdy se Kyselova střela otřela o tyč Klimešovy brány. Pak už hrozili hlavně domácí. Ve 49. minutě hráli Lvi v oslabení, přesto dokázal ujet Adam Kozel, byl faulovaný a jelo se trestné střílení. Brněnský mladík ale svou druhou branku nepřidal, Šafránek jej vychytal. Nakonec to nevadilo. Jeden z hráčů Opavy se dopustil v 52. minutě velké minely, když předložil na zlatém podnose kotouč Martinu Červenkovi. Ten své galapředstavení korunoval konečně i brankou, když trefil přesně horní růžek opavské brány. Naděje Opavy alespoň na srovnání pak dostaly těžkou ránu v podobě ztráty obránce Tichého, jenž hodně nešetrně poslal na led Kubáče a zápas pro něj předčasně skončil. Z pětiminutové přesilovky ale nakonec nic nebylo, gólem pak neskončila ani další dvojnásobná přesilovka Lvů. Největší šance měl v únicích domácí kapitán Zháňal. V závěru ještě neudržel nervy hostující Wolf, který přesně se závěrečnou sirénou napadl Tobolu, bušil do něj i na ledě, ovšem žádný trest už hostující útočník nevyfasoval.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Neodehráli jsme špatné utkání, neustále jsme o gól o dva vedli, asi jsme si to zasloužili. Podržel nás i brankář, v dobrém světle se ukazují i mladíci z Komety Vojáček s Kozlem. Je dobré, že jsme začali konečně dávat branky, ale ta koncovka by stále mohla být lepší. Hlavně v přesilovkách máme velké rezervy, zbytečně v nich blbneme, v tomto nám chybí zkušenosti. Z dvojnásobné přesilovky uděláme oslabení. A v další dvojité přesilovce se pak skoro nedostaneme ani do pásma. Naštěstí nás to nestálo body. Zase jsme doskočili spodku tabulky, upevnili si pozici v první osmičce. Do Valašského Meziříčí samozřejmě jedeme vyhrát. Je to sice ještě předčasné takto tvrdit, ale pokud bychom s Bobry vyhráli, vyřazovací boje by nám již nemusely uniknout.“