Šňůra proher neskončila ani v Havířově, AZet zvítězil 3:1

• sobota 12. ledna 2013
  • Filip Lefenda, Petr Miklas

Opavští hokejisté si z ledu favorizovaného Havířova bodový zisk nevezou. Ačkoliv se Slezan dostal zásluhou Pavelka v první dvacetiminutovce do vedení, domácí borci dokázali třemi góly stav otočit. Opava tak utrpěla již šestou porážku v řadě a rovných deset kol před koncem základní části tak zůstává na předposlední pozici. Ztráta na osmé místo, které zaručuje účast ve vyřazovacích bojích, je po sobotním kole tříbodová.

32. kolo, sobota 12. 1. 2013

HC AZ Havířov 2010

3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Kolařík (Krisl, Pechanec), 34. Říčka (Klimša, Haas), 36. Kanko (Stránský) - 8. Pavelek (Bednárek). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1470. Průběh utkání: 0:1,3:1.

Daneček L. - Prokop, Balčík, Vydra, Krisl, Zeintek M., Rimmel, Graca, Hartmann - Sztefek, Najdek, Kanko - Bursík, Pechanec, Kolařík - Haas, Říčka, Klimša - Daneček J., Stránský, Pavlas

Novák – Tichý, Mosler, Vrabel, Galvas, Tůma, Bednárek, Kysela – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, Vlašánek – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Džemla, Polok, Vítek

Zápas začal opatrně z obou stran, na domácích byla vidět mírná nervozita. Poté se trochu víc začali prosazovat hosté, kteří si vytvářeli i šance, k čemuž pomohlo i brzké vyloučení Prokopa. Domácí však oslabení ustáli, následně dostali stejnou možnost, ale naložili s ní prachbídně, Novák nemusel zasahovat.

V 8. minutě se hostům podařilo vsítit branku, když Zdeněk Pavelek tečoval Bednárkovu střelu mimo Danečkův dosah. Ve dvanácté minutě mohla Opava své vedení navýšit, protože se do úniku dostal Jakub Vítek, kterého fauloval Vydra. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ale opavský útočník s touto možností příliš dobře nenaložil a Daneček jeho pokus o bekhendový blafák bez problémů chytil.

Přesně ve 14. minutě mohl Azet vyrovnat, ale Novák perfektním zákrokem lapačkou zhatil stoprocentní šanci domácího Haase, který pálil do poloodkryté branky. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a tak se šlo poprvé do šaten za stavu 0:1.

Druhá část přinesla úplně jiný obrázek, Azet od začátku tlačil a ze svého tlaku vytěžil na konci 22. minuty gól, když předvedl důraz před brankou Jan Kolařík, který procpal puk za Nováka. Krátce nato měl šanci opavský Měch, který stál před poloodkrytou brankou, ale Daneček mu radost zkazil, když pustil hůl a rukavicí puk vyrazil mimo tyče.

Ve 26. minutě měl Azet další možnost přesilové hry, Hartmann vypálil od modré, ale jeho projektil zastavila tyč. O šest minut později se už domácí radovali, když se poprvé po svém návratu trefil Robert Říčka, jenž pálil z mezikruží a trefil přesně levý dolní růžek Novákovy branky.

Ve 36. minutě už vedl Azet 3:1 poté, co se puk dostal po ose Stránský-Daneček až k Petru Kankovi, ten, zády k brance, bekhendem poslal puk na Nováka, kterému propadl za brankovou čáru. Tlak Azetu sílil, výsledkem byla přesilovka, kterou domácí přes velký tlak nevyužili. Po dvou třetinách tak Azet vedl 3:1.

Do třetí části nastoupili domácí s obrannou taktikou, drželi si modrou čáru a nepouštěli soupeře do své obranné třetiny. Sami se však také nikam nehnali a tak jsme dlouho žádnou šanci neviděli. To se změnilo až ve 48. minutě, když Tichý nahodil puk na Danečka, ten jej vyrazil k Černému, který ho však nedokázal dostat za brankovou čáru.

Poté však přišly tři vyložené šance Azetu - v 52. minutě pálil z mezikruží Prokop, ale Novák jeho pokus vyrazil ramenem nad. Chvíli po něm se před Opavského brankáře dostal Kanko, který jej ani nadvakrát nedokázal překonat. Uplynula další půlminuta a do situace 2 na 1 se dostali Pechanec s Kolaříkem, druhý jmenovaný dokázal těžkou přihrávku vzduchem trefit, ale Novák se skvěle přesunul a střelu zastavil.

V 54. minutě mohl naopak skórovat opavský Měch, který pálil z mezikruží, proti němu však stál Daneček, který perfektním semaforem tuto ránu chytil. O dvě minuty později dorážel před Novákem domácí Říčka, ale hostující gólman měl puk pod kontrolou, takže přišlo vyloučení domácího útočníka, kterého ještě trestal Tichý, za což byl rovněž odměněn dvouminutovým trestem a tak se hrálo ve čtyřech.

V této situaci se do šance dostali pouze domácí Szetefek s Prokopem, druhý jmenovaný se dostal sám před Nováka, ale ten jeho střelu vyrazil. Poté už si domácí vedení pohlídali a hosty nepustili ani ke hře bez brankáře.

Nepěkná série porážek Slezanu se tak prodlužuje na šest v řadě, naopak Azet po pěti zápasech získal plný počet bodů.