Sobota byla pro osmáky vítězná, Černé Vlky Slezan porazil 5:2

• sobota 31. března 2012

Včerejší prohra s Kometou Brno je zapomenuta. Hokejisté 8. třídy si dnes spravili chuť v souboji s Černými Vlky, které porazili 5:2. Hattrickem se na opavské straně blýskl Fedor, po jednom gólu zaznamenali také Kosina a Stuchlík. Další měření sil čeká na mladé zástupce Slezanu zítra, kdy se naši hokejisté utkají s domácím výběrem Liberce. Zápas startuje v 14:30 a textovou reportáž můžete sledovat již klasicky na adrese Onlajny.com.

MČR, sobota 31. 3. 2012

HC Černí Vlci

2:5 (1:0, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Kofroň, 54. Fryšara (Dostál) - 23. Fedor (Langer), 29. Fedor, 36. Fedor (Fajkus), 39. Kosina (TS), 41. Stuchlík (Kosina, Štěpánek). Rozhodčí: Hejl - Novák, Daněk. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

Šindelka (Mach) - Gřesík, Přepsl, Fryšara, Fojtášek, Kalus, Imrich, Dobeš, Kofroň, Cvečka, Dostál, Mach, Krása, Gonos, Raška

Klein (Lamla) - Kupka, Cibulka, Štěpánek, Fedor, Stuchlík, Beránek, Langer, Döhner, Fajkus, Lelek, Boček, Kosina, Adamczyk, Novák, Zajíc

Začátek zápasu byl poměrně divoký. První velkou šanci měli Opavané, když jeli dva hráči Slezanu v 5. minutě sami na brankáře. Šindelka si však s pokusem Nováka poradil. O dvě minuty později se podobná akce zrodila také na druhé straně. Bekhendový blafák ovšem skončil mimo Kleinovu branku. V 11. minutě vytáhl opavský brankář Klein ze svého repertoáru skvělý zákrok, kterým zabránil takřka jistému gólu. V 15. minutě se diváci dočkali první přesné trefy. Po buly ve středním pásmu se ke kotouči dostal David Kofroň a po následné individuální akci otevřel skóre zápasu. To bylo z úvodní dvacetiminutovky vše.

Druhá perioda však vyšla Slezanu náramně. Čtyřmi brankami se výběr kouče Plánovského dostal do luxusního vedení. Srovnání přišlo ve 23. minutě. Langer dojel v oslabení vyhozený puk a přihrál jej na hůl Marcelu Fedorovi, který přesnou ránou vyrovnal stav. Ve 29. minutě to byl opět Marcel Fedor, kdo poslal Slezan do vedení. Ve 36. minutě pak Marcel Fedor dosáhl čistého hattricku a stal se tak režisérem opavského obratu. Ze strany Opavy to ale nebylo ve druhé třetině vše. Před sirénou se trefil ještě Ondřej Kosina, který proměnil nařízené trestné střílení.

Povedený byl pro červenobílé také vstup do poslední fáze hry. Neuběhla ani minuty, když se po sérii odrazů dostal ke kotouči Kryštof Stuchlík a navýšil opavské vedení už na 5:1. V 53. minutě se Slezané už už radovali z branky, nicméně Döhnerova střela skončila pouze na tyči. Udeřilo tak na druhé straně. Štěpán Fryšara si najel do mezikruží a přesnou trefou překonal Kleina. Tento gól už však byl pouhou kosmetickou úpravou skóre.

Slezan tak ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství České republiky v Liberci porazil tým Černých Vlků 5:2. Tým kouče Plánovského se představí zdejším divákům také v neděli. To se naši mladí hokejisté střetnou s domácím výběrem Liberce.