Starší dorost nasázel během 14 minut čtyři góly a dobyl Kotlinu

• neděle 26. ledna 2014
  • Redakce

Starší dorostenci opavského Slezanu skvěle vstoupili do druhé části nadstavbové části C. E. B. ligy staršího dorostu a na ledě Havlíčkova Brodu zvítězili jasně 5:1. O osudu zápasu rozhodla první třetina, ve které Opava dominovala a nastřílela čtyři branky. Pak už se utkání prakticky jen dohrávalo.

11. kolo, pátek 24. 1. 2014

BK Havlíčkův Brod

1:5 (0:4, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Málek (Bušek) – 5. Dlouhý (Černý), 8. Krupa (Hlista), 10. Černý (Nardelli), 14. Krupa (Hlista, Dreljuš), 44. Rousek (Ondruch). Rozhodčí: Oldřich Hejduk – Petr Kotlík, David Rittich. Vyloučení: 8:7, navíc Bušek (HBR) 5+OK [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Nahodil (10. Adam) – Vacek, Mendl "C", Suchý, Krajcigr, Bancíř, Lacina, Gažák – Michálek, Křížek, Abbrent, Cejpek, Jelínek, Málek, Bušek, Polák, Přibyl.

Drnda (Marek) – Rousek, Ondruch, Hlista "C", Krupa, Klement, Cygal, Monczmann, Blaževič, Dreljuš, Klapetek, Černý, Borunský, Nardelli, Dlouhý, Štěpánek.

Opava vlétla do utkání jako uragán do New Orleans a první šanci ještě obranným zákrokem uhasil David Michálek, ale následně už uspěl v početní výhodě se střelou nad rameno brankáře Jan Dlouhý. Neuběhlo ani pět minut a Dominik Nahodil musel smutně sklopit hlavu podruhé. Petr Krupa si jej na brankovišti položil a bez pardónu zavěsil. Když pak ale využil přesilovku ranou mezi betony Tomáš Černý, nezůstalo jen u klopení hlav, ale Dominik Nahodil se nechal vystřídat Jiřím Adamem. Slezan byl v tempu a neustále zásobil domácí oporu mezi tyčemi prací. Ta nakonec inkasovala také ještě v první periodě. Petr Krupa dostal hrací gumu mezi nohy gólmana až za čáru.

Prostřední část přinesla vyrovnání hry a práce tak nabyla i Janu Drndovi. Ten se musel několikrát činit po střelách z bezprostřední blízkosti, ale pokaždé odolal. Nestačil však na akci, na jejímž konci byla dorážka Patrika Málka mezi jeho betony. Havlíčkobrodský brankář Jiří Adam si tak v této periodě mohl více odpočinout. Co se týče útočné aktivity, tak se dařilo zejména duu Jakub Abbrent - Jan Jelínek, ale ani jeden z nich na Drndu nevyzrál.

Opava měla parádní nástup také do poslední části. Matěj Ondruch nechal kotouč Tomáši Rouskovi, který svou dělovkou propálil Jiřího Adama. Závěr zápasu se již více méně jen dohrával. Oba celky si vytvořily nějakou tu lepší šanci, ale další gól už nepadl. Přibylo ale vyloučených a trestná lavice se v jednu chvíli změnila na provizorní střídačku.

Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Nemám k tomu co říci. Akorát gratuluji soupeři k zisku tří bodů. S takovým přístupem, jaký jsme dnes měli k tomuto utkání, se to nedá hrát.

Josef Doboš (HC Slezan Opava):

Pro nás to bylo pěkné utkání. Nám se podařila první třetina, kterou jsme vyhráli 4:0 a pak už jsme si to jen kontrolovali. Utkání to nebylo jen pěkné, ale i bojovné a to až do konce a takové ty šarvátky, ty prostě k hokeji patří. Byl to z naší strany hodně hezký hokej. Hlavně je to důležité vítězství, protože Třebíč má ještě dva zápasy k dobru a pokud se chceme udržet na špici, tak musíme vyhrávat.