Starší dorostenci neudrželi na ledě Poruby vedení

• pondělí 25. září 2017

Výborný vstup do utkání měli starší dorostenci v Porubě, kde už v 6. minutě vedli rozdílem dvou branek. Ostravané ale stačili do konce první periody výsledek otočit, a i když se Opavě podařilo ve druhém dějství vyrovnat, vítězství si domácí utéct nenechali. Torax vyhrál 6:3.

3. kolo, neděle 24. 9. 2017

HC RT TORAX Poruba

6:3 (3:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Husák (Stodůlka), 18. Bukowski (Richtár), 20. Béreš (Bukowski), 39. Vojtášek (Becher), 40. Husák, 52. Timura (Brodek, Becher) – 3. Pieczonka, 6. Pělucha (Bitomský), 29. Bitomský (Matuška, Kroček). Rozhodčí: Fiala – Kořistka, Mareček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Mrázek – Kroček, Husák, Timura, Nagy, Krátký, Pitucha, Becher – Bořuta, Vojtášek, Richtár, Bukowski, Fabianczyk, Stodůlka, Anlauf, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík

Lamla – Vilinskij, Zouhar, Kroček, Pachula – Pělucha, Bitomský, Pieczonka, Horný, Římský, Fědor, Adamczyk, Kažimír, Buršík, Matuška, Kovačič

Utkání začalo pěkně zostra a hned bylo k vidění několik nebezpečných šancí. Prvního gólu se skromná návštěva RT TORAX Areny dočkala v čase 2:28, když se před hostujícím Janem Pieczonkou rozestoupila domácí obrana a opavský útočník překonal Mrázka poprvé. O necelé tři minuty později bylo pro domácí ještě hůř, a to když kapitán hostí Šimon Pělucha využil zmatku v obraně Poruby a zasunul kotouč do branky. Mezi oba opavské góly se ještě stihla vměstnat šance domácího celku, která by se dala bez nadsázky označit za nejchytřejší střelu zápasu – Viliam Béreš totiž tvrdě vystřelil do brusle bránícího hráče a puk málem skončil za Lamlou. Porubští minutu po druhém gólu Opavy spálili obrovskou šanci, když v situaci tři na jednoho nedokázali uklidit puk do prázdné branky.

Domácí celek se prvního gólu dočkal v čase 16:05, když na pravé straně dostal hodně prostoru Tomáš Husák, který si vybruslil na kruh a přesně vypálil nad lapačku. O necelou minutu a půl bylo srovnáno na 2:2 – Jakub Bukowski totiž dokázal parádně zakončit samostatný únik dva na jednoho. Druhý gól hodně zacloumal s psychikou hostí, kteří nakonec ještě do přestávky znovu inkasovali. O zvrat v zápase se postaral 13 sekund před koncem první části Viliam Béreš přesnou střelou pod víko opavské branky.

Do druhé části utkání vlétli Opavští plni odhodlání zvrátit nepříznivý stav na svou stranu – to se jim dlouho nedařilo, buď totiž nedokázali usměrňovat své střelecké projektily mezi tři tyče, a nebo jejich šance likvidoval skvělými zákroky domácí brankář Mrázek.

Vyrovnání se hosté dočkali až ve 28. minutě, v předbrankovém prostoru lehce z otočky plácl do puku Jakub Bitomský a bylo to 3:3. Na další gól se čekalo až do závěrečných minut druhé třetiny. Během divácky velmi pohledné desetiminutovky, ve které měly oba celky několik početních výhod, bylo k vidění mnoho šancí.

O vítěznou branku se v 39. minutě postaral Tomáš Vojtášek. Porubský forward ve vlastním oslabení vybruslil před brankáře hostí a přesně mířenou střelou nedal brankáři šanci. Krátce po inkasované brance mohli Opavští vyrovnat, ale Lukáš Kroček nastřelil pouze tyčku Mrázkovy branky. Za pár sekund se zopakoval stejný scénář jako v předchozí třetině, a ještě do přestávky hosté znovu inkasovali. 23 sekund před druhou sirénou zakončil individuální akci Tomáš Husák a zvýšil na 5:3.

Poslední část utkání byla z diváckého pohledu ta nejméně atraktivní, týmy se sice snažily o přidání dalších branek, ale většinu šancí buď zlikvidovali brankáři, nebo si s nimi poradily obrany obou celků. O jediný gólový zápis do účtu třetí třetiny se postaral domácí obránce Daniel Timura, který zvýšil na 6:3 a utkání tak definitivně zlomil.

Na opavských hráčích už od té doby byla spíš než snaha o zvrat vidět frustrace ze ztraceného zápasu. Hráči hostí se nechali poslat do tří, ve dvojnásobné přesilovce byl nejblíže dalšímu gólu Viliam Béreš, ten však nedokázal zužitkovat křižný pas a zvednout puk do poloprázdné branky. Utkání se posledních pět minut jen a pouze dohrávalo. K vidění nebyly žádné větší šance.