Stav série s Orlovou vyrovnán!

• čtvrtek 19. března 2009
  • Martin Kubánek

O p a v a - Domácím se podařil vstup do utkání a téměř po celý zápas vedli Suchánkovi svěřenci o jednu branku. Houževnatý soupeř z Orlové kladl Opavě odpor, který vyústil ve vyrovnávací branky. Zvýšenou aktivitou ale domácí hráči udrželi vedení až do konce zápasu a mohou se radovat z těsného vítězství v poměru 3:2. Celá série se teď stěhuje opět do Orlové. Tam se definitivně rozhodne o postupujícím do semifinále 2. ligy.

ČF, čtvrtek 19. 3. 2009

3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 14. Kukol (Měch), 23. Černý (Vitásek), 33. Grofek (Kukol) - 22. Prokop (Potočný), 29. Samiec (Potočný). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Poláček. Vyloučení: 4:7, navíc Studený (ORL) 5+DKU. Využití: 2:1. Diváci: 760.

Iláš - Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Rehuš, Tůma

Šafránek - Prokop, Kudláček, Urbánek, Golab, Mintěl, Vydra - Haas, Samiec, Kotásek, Blatoň, Stránský, Studený, Grygar Škatula, Potočný, Kraft

Na první vážnější šanci si přítomní diváci museli počkat až do 11. minuty první třetiny. V nájezdu se ocitl opavský útočník Černý, ale Šafránek jej vychytal. Další šance domácích už znamenala branku. Elitní formace Opavy zahrávala přesilovou hru. Měch nahrál na modrou čáru Kukolovi, který lehkým nahozením překvapil všechny, včetně brankáře Šafránka. Hosté nezůstali pozadu. O chvíli později předvedl Studený jeden ze svých drzých průniků a bylo z toho nebezpečí pro domácí. Na jeho bekhend ale dokázal Iláš zareagovat. Do přestávky gól už nepadl a Slezan tak odcházel do kabin s jednogólovým vedením.

Počátek prostřední části hry přinesl hned dvě branky. Nejprve Prokop využil závaru před Ilášem a srovnal skóre, o minutu později však Černý vrátil svému mužstvu náskok. Domácí útok vystrkoval růžky poměrně často. Opavští nenechali dýchat hostující obranu, důsledné napadání dělalo Orlové problém. Ve 28. minutě se ale vhazovalo před Ilášem. Orlovský Samiec ihned po buly vrátil svému týmu znovu naději na vítězství a srovnal na 2:2. Dostihy pokračovaly i nadále. Slezan se s výsledkem nespokojil a zabral. Při přesilovce napřáhl Kukol a Grofek tečí rozjásal opavské ochozy. A nechybělo mnoho, aby Tůma nepřidal další branku po výborné nahrávce Chalupy.

Ve 46. minutě se nechal na orlovské straně vyloučit na pět minut a do konce utkání Studený, čímž vzal hostům možnost vynutit si tlak. Slezan měl za této situace územní převahu, ale v útoku byl pramálo nebezpečný. Tím mělo utkání dramatický průběh až do konce. Minuty ubíhaly a hosté už poté zkoušeli i střely z uctivé vzdálenosti, které ale Iláš kontroloval. V poslední minutě si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Slezan ale soupeře před svou svatyni již nepustil a pohlídal si vítězství, které nechává čtvrtfinálové klání stále otevřené.

Karel Suchánek (Opava): V dnešním zápase jsme si vytvořili velké množství šancí, hlavě ve druhé třetině jsme měli zápas rozhodnout a nemuselo to být takové drama až do konce. Ve třetí třetině jsme měli pětiminutovou přesilovku, ale zahráli jsme ji hodně špatně. V Orlové budeme chtít určitě vyhrát.