Šternberk si odváží tři body

• neděle 02. prosince 2007
  • Martin Kubánek

Šternberk domácím odskočil dvěma slepenými góly na rozhraní 15. a 16. minuty na dvoubrankový rozdíl, který ještě zvýšil ve druhé třetině na 0:3. Slezanu se sice podařilo snížit na rozdíl jediné branky, ale ve třetí části se jim už nepovedlo soupeře vyrazněji zaskočit. Naopak zásluhou Kohúta přidal Šternberk gólovou pojistku. Hosté se tak na Opavu bodově dotáhli a dostali se před ně na sedmou příčku tabulky.

16. kolo, neděle 2. 12. 2007

2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

HC TJ Šternberk

Branky: 27. Černý (Měch), 32. Polok (Tichý J.) - 15. Kohút (Hruška, Fiala), 16. Stříteský (Trunda), 27. Klimovič (Jurák), 56. Kohút (Trunda, Poledna). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Iláš - Bednárek, Čavrk, Podešva, Tichý J., Kukol, Mičola (21. Vrabel) - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Tůma, Kříž (21. Chalupa)

Pekař - Stříteský, Klauda, Hruška, Špidla, Jurdič - Jurák, Fiala, Vích, Trunda, Hradecký, Kohút, Klimovič, Zima, Poledna, Šimo

Utkání začali lépe hosté, kteří si počínali aktivněji v obraném pásmu soupeře. Nicméně hrál se hokej spíše opatrný, žádné z mužstev nechtělo riskovat a udělat chybu. Šternberk měl první větší šanci v zápase, a to ve 14. minutě. Dva hostující útočníci se prosmýkli přes opavské obránce, kteří si museli v horké chvilce pomoci faulem. Následná přesilová hra vyšla Šternberku vskutku dokonale. Do velké příležitosti se v ní dostal Erik Kohút, efektně si položil Iláše a s přehledem zavěsil pod horní tyč. Než se domácí stihli otřepat, tak hosté udeřili podruhé. Stříteský dostal puk na modrou čáru od Trundy, vypálil, ale kotouč se odrazil od Tichého hole přímo do brány. Opavu rychlé dva góly evidentně zaskočily a až do konce první třetiny nenašli Suchánkovi svěřenci recept, jak se dostat zpátky do zápasu.

Ani počáteční minuty druhé dvacetiminutovky nenasvědčovaly tomu, že by měl přijít nějaký zvrat. Domácí nabídli na jejím počátku soupeři hned dvojnásobnou početní výhodu, což hosté opět využili ve svůj prospěch. Deset vteřin po návratu Kovalovského z trestné lavice se trefil do černého Klimovič. Teprve až tento stav domácí probudil. Zpátky do zápasu dostal opavské Lukáš Černý, jenž využil skrumáže před brankou soupeře a pohotově při dorážce snížil na 1:3 z pohledu Slezanu. Další potenciální možnost snížit měla Opava v půli zápasu při další z přesilových her.

Při ní si domácí vybudovali opravdu velký tlak, soupeř odolával jen nesmírnou obětavostí svých hráčů. Přesto se v těchto sekundách blýskalo na obou stranách. Nejprve Aleš Zima neproměnil trestné střílení, následně pak Polok nepřelstil ve stoprocentní šanci gólmana Pekaře, který jeho pokus vytáhl zázračně nad bránu. Domácí mančaft diktoval tempo zápasu a dostal znovu příležitost hrát přesilovou hru pět proti třem. Vteřinu před koncem prvního trestu hostů tečoval střelu Tichého Polok a vstřelil tak důležitý kontaktní gól.

Na aktivní hru Slezan nedokázal navázat v poslední části hry. Hráči už nedokázali být tak nebezpeční jako předchozích dvaceti minutách. Šternberk postupně zase hru vyrovnával a dával si více pozor na zadní vrátka. O osudu zápasu rozhodl po pěkné kombinaci celé pětky hostující Kohút, pro kterého to byl druhý zápis do střelecké listiny v utkání. Jeho spoluhráči se tak mohli společně radovat z vítězství.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Hlavně v první třetině se ukázalo to, co už přetrvává několik zápasů. Nejdeme do střelby, místo toho se snažíme neustále kombinovat. Měli jsme tlak, ale soupeř ujížděl do brejků."

Lubomír Fischer (HC TJ Šternberk): "V první třetině jsme nepustili domácí do tlaku a vstřelili dvě branky. Potom jsme začali hodně faulovat, naštěstí to domácí nepotrestali. V poslední části jsme si koledovali o vyrovnání, ale podržel nás výborny brankář. Zápasu by tak více slušel remízový výsledek, protože za výkon ve druhé třetině jsme si vyhrát nezasloužili."