Stíhací jízda v poslední třetině nestačila, Slezan podlehl Vsetínu 4:6

• středa 30. ledna 2013
  • Jan Mareček, Jan Šimek

V první třetině byli lepším týmem hosté, působili nebezpečnějším dojmem a také se dostali do vedení. Druhá třetina se už domácím nepovedla vůbec, třikrát inkasovali a ani jednou se neprosadili, což znamenalo průběžný stav 1:5. Poslední část se nesla v duchu opavské stíhací jízdy, domácí se zlepšili o sto procent a nutili Vsetín k častým faulům. Po třech brankách se Opava dostala svým soupeřům na dostřel, víc už se ale se stavem udělat nepovedlo i přes dlouhou dvojnásobnou přesilovku na konci utkání.

37. kolo, středa 30. 1. 2013

4:6 (1:2, 0:3, 3:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 20. Kocián (Herman, Mosler), 41. Chalupa (Kocián, Jos. Tichý), 49. J. Vítek (Jos. Tichý), 54. Herman (Jos. Tichý, Kukol) – 2. O. Hruška (Vodák, Jur. Tichý) 13. D. Vítek (P. Hruška, O. Hruška), 24. Mikšovský (Vaněk, Zúbek), 28. Vrba (Bezuška), 29. P. Hruška (O. Hruška, Jur. Tichý), 60. Vaněk (Mikšovský) Rozhodčí: Czubaj - Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 9:10 navíc Tichý (OPA) 10 min. OT (krosček), Bednárek (OPA) a Hoďa (VSE) 5 min. + do konce utkání, Vodák (VSE) 10 min. OT (vražení). Využití: 2:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 372. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5, 4:6.

Šafránek – Jos. Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel, Bednárek – Kocián, Chalupa, Herman – Černý, Mlýnek, Vítek – Pavelek, Svoboda, Wolf – Vlašánek

Hromada – Bezuška, Vrba, Vodák, Jur. Tichý, Žabčík, Hoďa – Zúbek, Vaněk, Mikšovský – D. Vítek, O. Hruška, P. Hruška – Kajaba, Holík, Brezáni – Tesařík, Šiafutdinov, Kubo

Domácím úvod zápasu nevyšel podle představ a už po třiasedmdesáti sekundách inkasovali. O. Hruška poslal jednoduché nahození od modré na Šafránka, ale ten si jej překvapivě srazil do branky. Ani v následujících minutách se opavští hráči nedokázali zmátořit a Vsetín toho využil, když v čase 12:18 proměnil druhou početní výhodu Valachů po pohledné kombinaci dorážející D. Vítek.

Na konci prvního dějství ale vykřesal jiskřičku naděje pro domácí tým Kocián, jenž se po rychlé kombinaci v útočném pásmu prosadil parádní střelou zápěstím do horního růžku vsetínské branky.

Jenže na začátku druhé periody Opavští znovu inkasovali po Vaňkově střele a následné dorážce Mikšovského – 1:3. Hosté měli více ze hry a navíc využili jak přesilovku pět na tři zásluhou Vrby, tak následnou zbývající "klasickou" početní výhodu, když do černého zamířil P. Hruška. Zmírnit hrozivě vyhlížející skóre měl možnost domácí rychlík Mlýnek, ale svůj blafák zakončil střelou do pravé tyčky.

Ve třetí dvacetiminutovce začala stíhací jízda Slezanu. Hned v jejím úvodu se prosadil nejlepší opavský střelec Chalupa a poté se v několika sekundovém oslabení trefil po Tichého bombě od modré pohotovým doklepnutím puku do sítě J. Vítek a Opava vycítila šanci.

V 54. minutě přetavil dvojnásobnou přesilovku Slezanu v kontaktní gól Herman, který usměrnil Hromadou vyražený puk po pumelici Tichého pod horní tyčku vsetínské klece, a v následující opavské početní výhodě mohlo být srovnáno. Chalupa však ranou z bezprostřední blízkosti málem zbořil horní tyčku.

Slezané si v závěru vytvořili stálý tlak a velké množství šancí, ale valašské mužstvo držel nad vodou výtečnými zákroky gólman Hromada a když v čase 59:25 poslal hostující kapitán Vaněk kotouč do opuštěné opavské branky, mohli Vsetínští začít slavit vydřené vítězství 6:4. Opavská série tří výher v řadě tak dnešním dnem skončila.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Nezvládli jsme druhou třetinu utkání, kdy nám hosté odskočili na 1:5. Hlavní příčinu vidím ve složení obranných řad, kdy nám odpadli Kysela, Galvas a Tůma, což jsou tři beci základní sestavy a ti nám hodně chyběli. Byli jsme nuceni hrát na pět obránců, pak se nám vyfauloval Jarda Bednárek, a obrana tak nemohla fungovat, jak měla. Jsem ale rád, že jsme se do utkání dokázali vrátit a ve třetí třetině jsme to do branky tlačili i očima. Bylo otázkou, kdo to trefí, protože šancí jsme měli spoustu. Bohužel to nevyšlo, ale před kluky musím i přesto smeknout.

Viktor Hlobil (trenér VHK Vsetín):

Z naší strany byla třetí třetina úplnou katastrofou. Báli jsme se o výsledek, dělali jsme chyby, které jsme předtím dvě třetiny nedělali. Bylo to moc špatné, ale doufám, že se z toho ponaučíme, protože máme mladý tým. Domácí nás zatlačili, což vyplynulo i z přesilovek, ale jsme rádi, že jsme zápas nakonec uhráli za tři body.