Stop porážkám! Slezan vyloupil led brněnské Techniky

• sobota 11. ledna 2014
  • Redakce

Opavští hokejisté ukončili sérii tří porážek v řadě. Po nepříliš povedeném začátku ledna Opava poprvé v novém kalendářním roce zvítězila - odnesla to Technika Brno. Ta se sice ujala vedení, ale Slezan skóre dvěma góly otočil. I když pak domácí dokázali s hosty srovnat krok, ve třetí části se trefil Černý a zařídil opavským barvám tři body!

32. kolo, sobota 11. 1. 2014

Technika Hockey Brno

2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Jurča (Zapletal), 32. Látal (Jurča, L. Odehnal) – 8. Vlašánek (Herman, Baďura), 16. Chalupa (Tichý), 45. Černý (Vítek). Rozhodčí: Kareš - Huryta, Urubčík. Vyloučení: 5:8 navíc Habrovec 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 161. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Chvátal – Habrovec, Dittrich, L. Odehnal, Havíř, Zapletal, Maršálek – Bustin, Fadrný, Bělohlávek – Látal, Benýšek, Jurča – Kozák, Zábranský, Čtvrtníček – Boček, Hnilička.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Vrabel, Mosler, Pavelek – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, Vítek – Vlašánek, Baďura, Herman.

První třetina nabídla zajímavý hokej. Více ze hry měla především Opava, která se dostala do hry díky dvojnásobné přesilovce. Několik šancí však pochytal výborný Chvátal. Nejvíc práce mu nadělal aktivně hrající Wolf, jenž si během třetiny připsal snad pět tutovek. Jenže žádnou neproměnil a naopak na konci oslabení udeřil Petr Jurča, který si najel z pravého mantinelu až před Šafránka a překonal ho střelou mezi betony - 1:0.

Opava však za padesát vteřin dokázala vyrovnat. Zpoza brány přihrál Herman na rozjetého Radka Vlašánka, jehož střela z mezikruží zapadla přesně pod padajícího Chvátala - 1:1. To nebylo vše, Slezan se tlačil do dalších tutovek, především brejk Chalupy se Svobodou zaváněl gólem, ten však padl až čtyři minuty před koncem první části. Tichý nahodil puk před bránou a šikovnou tečí rozvlnil síť Petr Chalupa - 1:2.

Druhá třetina nabídla parádní hokej z obou stran. Z velkého množství šancí padl však pouze jeden gól. Nejprve vypálil Měch do Chvátalovy tyče a Technika rázem dokázala tuto nevyužitou šanci potrestat. Těsně za polovinou zápasu se prosadil svižnou střelou k pravé tyči Ondřej Látal - 2:2.

Duel snesl přísná měřítka, dohrávali se souboje, skutečně se bylo na co koukat. Důkazem ukázkový bodyček Galvase na Čtvrtníčka. Slezan mohl jít opět do vedení pět minut před koncem druhé části, jenže Vítek ani nadvakrát nedostal puk za skvěle chytajícího Chvátala. Ten tygřím skokem zabránil cestě puku do prázdné brány. V závěru třetiny hráli Brňané přesilovku 4/3, největší příležitost měl Havíř, jehož bomba těsně minula cíl.

Skvělý hokej a možná nejlepší v této sezoně za Lužánkami, pokračoval i ve třetí periodě. Tentokrát měla více ze hry Technika, která měla mnohdy i stoprocentní brankové příležitosti, leč Dušan Šafránek své pracoviště doslovala začaroval. Postupně si na něm vylámali zuby Bustin, Jurča a především Látal, který ve třech pokusech neproměnil ani jeden.

A tak zákonitě udeřilo na opačném konci hřiště. Opava se do nějakých možností nedostávala, ale povedl si jí brejk, který zakončil přesnou střelou Lukáš Černý - 2:3. Technice nepomohlo ani power-play, ani přesilovka. Brankář hostů se překonával a vyrovnání nepřipustil. Bojovné a velmi pohledné utkání tak zvládla šťastnější Opava a potřetí v řadě porazila Brno, tentokrát 3:2.

Josef Doboš (trenér HC Slezan Opava):

Šlo o pěkné utkání, hrané ve vysokém tempu. Vytvořili jsme si hodně šancí a dost jsme jich neproměnili. Přesto jsme měli zápas pod kontrolou, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem.