Svěřenci Konečného si vyšlápli na pražskou Spartu

• sobota 16. října 2010
  • Jan Šimek

Junioři opavského Slezanu se po včerejším duelu se Slavií představili proti týmu dalšího pražského S. Tentokráte přivítali Spartu. Zápas začali lépe hostující hráči, kteří brzo otevřeli skóre. Konečného mužstvo ale začalo lépe bruslit a ještě do konce první třetiny otočilo nepříznivý stav. Dvě branky pak přidali opavští mladíci ve druhé části, a ve třetí tercii už si vítězství v klidu pohlídali, když padlo po gólu na obou stranách. Juniorka Slezanu si tak vylepšila náladu proti Spartě, kterou porazila v poměru 5:2.

12. kolo, sobota 16. 10. 2010

5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 8. Vaněk (Procházka, Slanina), 17. Verlič (Kysela), 34. Vítek (Seidler), 38. Vítek (Koschatzký), 45. Verlič (Seidler, Slanina) - 3. Hanták (Forman, Sovík), 57. Dvořák. Rozhodčí: Klimecký - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Žídek - Svoboda, Vaněk, Procházka, Vítek J., Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler

Kocián - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Kučera, Dvořák - Hanták, Forman, Přibyl, Rybalkin, Rubeš, Eis, Doležal, Puna, Sovík, Vítek R.

Do zápasu vletěli hráči pražské Sparty jako uragán. Hned jejich druhá střela totiž prošla až za brankovou čáru. Hlavní podíl na této brance měl Hanták, jenž tak dlouho šťoural do kotouče, až ho nakonec se štěstím zasunul za záda Trenčana. Opavští hráči po inkasované brance zlepšili bruslení a celkový pohyb na ledě. Výsledkem toho bylo rychlé vyrovnání na 1:1. Procházka se Slaninou rozebrali hostující obranu a předložili kotouč Vaňkovi, který se s ním dlouho neparál, doklepl ho do sparťanské klece, a mohl se tak jít radovat.

Tlak domácích ještě více zesílil s výhodou přesilové hry. Defenzivě Pražanů zle zatápěli především Vítek se Slaninou, ani jeden z jejich střeleckých pokusů se však neujal. Slezanu dělala problémy hlavně první sparťanská formace v čele s technickým Rubešem a jeho šikovným zápěstím. Byl to právě Rubeš, kdo namazal na gól Přibylovi, toho však excelentním zákrokem vychytal Trenčan. Několik minut poté padl druhý opavský gól. Jedinou využitou přesilovku měl na svědomí slovinský reprezentant v dresu Opavy. Sparťanský Kocián totiž vyrazil střelu Kysely před sebe, kde se černé pryže ujal Verlič, obloučkem přehodil strnulého pražského brankáře, a tím byl účet první třetiny uzavřen.

Ve druhé tercii obsadili Pražané od prvních minut obranné pásmo Opavy, a stříleli ze všech možných i nemožných pozic. V těchto chvílích držel domácí prapor nad vodou skvěle chytající Trenčan. Ten postupně zlikvidoval střely Drvoty, Hantáka, Eise i Přibyla. Dalším z nebezpečných hostujících nájezdníků byl výše zmíněný Rubeš. Ten dokázal přejít i přes dva hráče naráz, a svou útočnou aktivitou nejednou zle zatopil pod opavským kotlem. Gól mu však přán nebyl.

Domácí se ozvali někdy v půlce třetiny. V přečíslení ujel spolu se Slaninou Procházka, ale parádní příhru prvně jmenovaného nedokázal proměnit v branku. Nutno však říci, že tomu hodně napomohl i kotouč, který se mu těsně před čepelí postavil na hranu. Ve 34. minutě však k útoku zavelel kapitán Slezanu Vítek, a zasadil tak Spartě smrtelný úder, tato branka totiž byla vítězná. V čase 37:42 se Vítek prosadil podruhé. A to když dokázal s velkým štěstím propasírovat puk pod tělem padajícího Kociána.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení opavské pohody. Domácí Verlič si totiž po vzoru Vítka připsal svůj druhý střelecký úspěch – 5:1. Další šanci navýšit gólový účet svého mužstva měl opavský Seidler, jeho příklep ale těsně minul hostující klec. Chvíli poté se v téměř totožné šanci zjevil jeho spoluhráč Vítek, ale taktéž nezamířil přesně. Další minuty pak domácí drželi kotouč na svých holích, nikam nespěchali, a snažili se pohlídat si výsledek. Sparťané se tak z jediné vážnější situace před domácí brankou radovali, když při hře ve čtyřech vsítil druhý gól Sparty tvrdě dorážející Dvořák. Ten tak kosmeticky upravil skóre na 5:2 pro Slezan a prakticky tím ukončil dnešní duel.

Sparťanští si v dnešním zápase připsali v pořadí již čtvrtou porážku, naopak domácí Opava sérii čtyř neúspěchů úspěšně hodila za hlavu, a určitě jí to tak psychicky pomůže do dalších extraligových bojů.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):

Dnes to byl hlavně poctivý týmový výkon. Většina kluků dnes si skutečně sáhla na dno. Hráli jsme trpělivě, a byli jsme produktivnější než v minulých zápasech, což nám dneska hodně pomohlo. A na konci utkání už jsme si vítězství v klidu uhlídali.

Pavel Arnošt (trenér HC Sparta Praha):

Chtěli jsme dát první gól, což se nám povedlo. Pak jsme ale lacině inkasovali dva góly, a díky nim jsme se dostali psychicky dolů. Dnes se nám nedařilo, neudrželi jsme vedení, z toho jsme zklamaní. Na druhou stranu je to teprve začátek sezony, a čeká nás ještě spousta práce. A na tento týden, který se nám nepovedl, musíme hodně rychle zapomenout, a makat dál.