Také muži vyhráli a postupují do play-off!

• neděle 24. února 2008
  • Martin Kubánek

Zápas pravdy vyšel Slezanu na výbornou. Do utkání Suchánkovi svěřenci vstoupili nebojácně a první dvacetiminutovku vyhráli o dvě branky. Hosté se poté nezmohli na výraznější odpor a ve druhé třetině inkasovali potřetí. Po celý zbytek zápasu pak jen Opava kontrolovala své vedení a hosty z Orlové navíc dokonale vymazal brankář David Iláš, který vychytal první čisté konto v sezóně. Domácí mančaft dohrál utkání zodpovědně a zaslouženě se raduje z postupu do vyřazovacích bojů. Gratulujeme!

33. kolo, neděle 24. 2. 2008

3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 7. Bednárek (Polok), 12. Černý (Tůma, Herman), 40. Kovalovský (Kocián). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 600.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Grofek, Kovalovský - Suchý, Polok, Tůma - Chalupa, Kříž, Herman.

Urbánek - Kudláček, Rejzek, Bindač, Jemelik, Goláb, Bavlšík, Tluszczik, Mintěl - Sikora, Fuks, Tomášek, Grygar, Kravčík, Kotásek, Tejkl, Studený, Belanec, Potočný, Kraft.

Do první šance v zápase se dostal hostující útočník Studený, jenž si z pozice pravého křídla najel před bránu soupeře, ale jeho prudká střela trefila Iláše pouze do ramene. Ve 4.minutě se zase blýskalo na druhé straně. Nejprve nebezpečně střílel Suchý a jeden z opavských se potom snažil ještě kotouč doklepnout, ale puk poslal těsně mimo Urbánkovu svatyni. O chvíli později zahrávala Opava přesilovku pět proti třem. Slezan si v ní vytvořil velký tlak, několikrát pálil Tichý, ovšem rozhodující byla střela Bednárka od modré čáry, která prolétla až za záda Urbánka. Opava se tak ujala vedení.

V 9. minutě mohlo být vyrovnáno, a to, když Iláš pouze se štěstím vyrazil teč orlovského Síkory. Následně Kocián se dostal sám před brankáře, ale skóre nezvýšil. To se měnilo až v minutě dvanácté, kdy domácí Černý využil zmatků při střídání několika hráčů Orlové, rychle prokličkoval mezi beky a sám před Urbánkem uspěl. Po celý zbytek třetiny byl Slezan aktivnějším mužstvem, lépe bruslil a po zásluze vedl. Na konci první dvacetiminutovky měla Orlová šanci snížit při přesilových hrách. Nicméně si v nich nevypracovali moc příležitostí, které by mohly vést ke kýžené brance.

Úvod druhé části, která začala se zpožděním kvůli nepokojům v hledišti, přinesl starosti domácímu celku. Hned dva hráči byli vyloučeni, konkrétně Suchánek s Tůmou, a nabídli tak hostům další šanci. Ve 23. minutě se do dobré střelecké pozice dostal Kovalovský, na jeho bekhendovou střelu gólman sice dosáhl, ale při následné dorážce jednoho z jeho spoluhráčů mu pomohla tyč. V polovině utkání se hrál hokej s minimem šancí, převažovala spíše bitva o kotouč a hra se odvíjela především souboji ve středním pásmu. Další vzrušení přinesly až poslední minuty. Nejprve pálil od modré čáry hostující Bavlník, Iláš vyrazil a následně byla založená akce z protiútoku. Polok a Tůma si na jeden dotek přihráli, ale kotouč si nenašel cestu až do brány. Pár sekund před přestávkou nabral Kovalovský ve středním pásmu rychlost a těsně za modrou střelou příklepem rozvlnil síť potřetí.

Poslední část se nesla podle scénáře, kdy Opava se víceméně snažila kontrolovat hru a nepouštět hosty do nějakých brejků. Ve 48. minutě se hostům naskytla příležitost snížit, ale Iláš před bránou parádně vychytal Grygara. Krátce nato se sám před brankářem ocitl na druhé straně Chalupa, ale ani jemu se nepodařilo přidat další zásah. Slezan si byl vědom v tomto momentě svého náskoku a důsledně se soustředil se na důsledné pokrývání hráčů Orlové tak, aby se nemohli dostat do bezprostřední blízkosti Iláše. Hosté se s tím nemohli vyrovnat a něco kloudného vymyslet. Opava si zápas už pohlídala a mohla se tak radovat z postupu do letošního play-off druhé ligy. Cíl je tedy splněn, po juniorech si jistotu postupu zajistili i muži. Přejme si, aby se jim i v něm dařilo co možná nejlépe.

Karel Suchánek (Opava): Pomohl nám rychlý gól na začátku, ten nás uklidnil, v první třetině jsme hráli výborný nátlakový hokej, měli jsme šance. Ve druhé třetině měli hosté šance, hlavně jsme se soustředili, abychom nedostali gól, změnili jsme způsob hry a povedlo se nám udržet čisté konto. V play-off bychom raději hráli s Novým Jičínem, už kvůli rivalitě a cestování, ale asi to vypadá na Hodonín.

Petr Česlík (Orlová): Dnešní zápas nás mrzí, domácí byli ale lepší, silovně i bruslením, náš tlak ve drué třetině byl jen platonický. Poté, co jsme do sezóny šli bez letní přípravy, dali mančaft dohromady na poslední chvíli a celou dobu se pohybovali na spodních příčkách tabulky je pro nás už úspěchem boj o osmičku.