Třebíč si odvezla domů tři body, které jí připravily chyby domácí obrany

• sobota 07. února 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Ani výrazná převaha ve druhé třetině nepřinesla domácím kýžené tři body, naopak důležité tři body si odvezli hosté, kteří si tak přiblížili příčky zaručující playoff. Naopak Slezané podruhé za sebou doma prohráli a můžou tak žehrat nejen na nevyužité šance, ale i na školácké chyby v obraně. Na destrukci Slezanu se podílela hlavně první řada Třebíče, Michal Kaňka sám dokončil zápas s bilancí 1+3, dva góly dával Robert Holý. Branky Opavy stříleli Hulva a Hruška.

, sobota 7. 2. 2004

2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

SK Horácká Slavia Třebíč

4. Hruška (Najdek), 15. Hulva (Harazim, Přibyla) - 3. Holý (Kaňka, Kališ), 33. Žiška (Kaňka), 48. Holý (Kaňka), 54. Kaňka. Rozhodčí: Volf - Vysloužil, Kašík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 450. Střely na branku: 41: 25.

Masný - Vosátko, Tůma (21. Švarba), Kramný, Šefčík, Vnenk, Přibyla - Šebesta, Sochorek, Zdeněk (38. Lhotský) - Mikšan, Najdek, Hruška - Hulva, Harazim, Rozum.

Luňák - Černý, Kališ, Kučný, Horák, Spitzer, Hrbáček - Kaňka, Žiška, Holý - Beroun, Oliva, Valko - Sobotka, Květoň (25. Wolf), Lála (25. Hlusička).

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hruška, 2. Hulva, 3. Najdek

Lahůdka zápasu: V tomto zápase se objevilo spousta výjimečných akcí, zejména dva góly Opavy a čtvrtá branka hostí stály za to. Nejlepší akcí se však stala situace ve 29. minutě, kdy Šebesta vybojoval puk, najel si až před brankáře, vypálil přesně i tvrdě, ale famtastický semafor Luňáka mu ve skórování zabránil a dal tak předzvěst tomu, že za své záda již gól nepustí, což hostům pomohlo k dosažení obratu ve třetí třetině.

Zajímavost zápasu: Skvělým výkonem se v Opavě představil bývylý hráč Slezanu Michal Kaňka, který byl u všech čtyřech gólů, nejdříve přihrál na tři góly svým spoluhráčům z útoku Holému a Žiškovi a sám svým úspěšným nájezdem rozhodl o tom, že si z místa svého bývylého působiště odvezl se svým týmem výhru, která mu dává stále šanci na playoff. Nás může jen mrzet, že si ho po měsíci rozehrání v Opavě stáhla Třebíč zpět.

Co rozhodlo: Pokud se dá hovořit o první třetině jako o vyrovnané, druhá třetina byla naprosto v režii domácích borců. Celkový poměr střel hovoří jasně 41:27! Přesto brankář Luňák své družstvo stále držel v naději na dobrý výsledek a hostům se z mála šancí podařilo ve druhé třetině vyrovnat. I tak se mohlo skóre několikrát převážit na opavskou stranu. Jenže domácí doplatili na svou bolest a k tomu si ještě dokázali dát dva polovlastní góly ve třetí třetině.

Ve 2. minutě vystřelil od modré čáry obránce Horák, ale Masný si připsal první úspěšný zákrok vykopnutým betonem. O minutu později Kaňka nahrál z brejku na hůl volného Holého a ten se nemýlil a dal gól. Rychlou odpověď však předvedl domácí útočník Hruška, který si vybruslil zpoza brány a z otočky vymetl pavučinky z Luňákovi branky. V 8. minutě vystřelil z úhlu Mikšan, brankář puk vyrazil před sebe a zlikvidoval i Hruškovu dorážku. V 10. minutě nahrál Najdek na modrou Mikšanovi, ten však z výhodné pozice mezi kruhy přestřelil. V 15. minutě Harazim chytrou tečí poslal do sóla svého spoluhráče Hulvu, který si tváří v tvář Luňákovi poradil, když trefil pod břevno.Zanedlouho se dostal održený puk ke Zdeňkovi, před kterým zívala prázdná brána, ale ve vyložené pozici trefil jen břevno. V závěru dojel nahozený puk z obranného pásma Najdek, ale dostal se až do velké blízkosti k Luňákovi, a tak trefil do jeho betonů.

V úvodu druhé třetiny hráliu domácí přesilovku a Sochorek se snažil přelstít Luňáka objetím brány, ale hostující brankář byl u tyče včas. Ve 24. minutě vypálil od modré Přibyla a Hruška lehkou tečí minul bránu jen o pár čísel. Puk se odrazil k hostujícímu útočníkovi Holému, který z pravého křídla vystřelil tvrdě, ale přesně do sklapnutých betonů golmana Masného. Ve 28. vystřelil z levého křídla Wolf, ale Masný se předvedl rychle vymrštěnou lapačkou. Neméně efektivní zákrok předvedl na druhé straně jeho protějšek Luňák, který zmařil radost již slavícímu Šebestovi bravurním semaforem. o minutu později vystřelil od modré Přibyla a Harazimova brusle vychýlila směr letu těsně mimo pravou tyč. Hostům se naskytla příležitost vyrovnat ve 32. minutě v přesilovce a také jí záhy využila. Kaňka zamotal hlavu za bránou celé obraně, nahrál najíždějícímu Žiškovi, který se nemýlil a zamířil přesně k tyči. Opava se snažila zareagovat střelou Švarby od modré, ale i jeho střelu pohotově vyrazil třebíčský mág v brance. Ve 35. minutě se dotal sám před Masného Holý, ale pokus do forhendu brankář vystihl. Na opačné straně se dostal do dobré palebné pozice Hruška, ale střelou z levého kruhu bránu minul.

V závěru ještě hráli domácí přesilovku, ale zue skrumáže před bránou se neprosadili Najdek ani Mikšan. Ve 41. minutě okamžitě po buly uháněl k Luňákově brance Lhotský, ale jeho pokus zastavila připravená lapačka. Na dlouhou chvíli se hra odehrávala ve středním pásmu, a proto se šokem stala akce ze 48. minuty, kdy si najel k pravému mantinelu Holý a po jeho střele se odrazil od břevna do jednoho z obránců, který srazil puk za Masného záda. Hned po vhazování se vrhli domácí do dobývání brány hostů, ale i tentokrát byl Luňák včas u tyče po střele Lhotského. Z tohoto tlaku také vyústilo ve vyloučení hostujícího Kaňky, ale domácí se nedostali k žádné vážnější střele, naopak v závěru chyboval na červené čáře Přibyla a z trestné lavice se vracejícímu Kaňkovi podařilo vypíchnout mu puk a střelou mezi Masného betony rozhodl zápas. Hosté si pak pohlídali závěr, když drželi puk v útočném pásmu, a tak si odvezli důležité tři body.

Pavel Hulva (Opava): Hrálo se dneska o hodně. Zkraje utkání jsme hráli nervózně a dostali jsme gól. Naštěstí jsme stav otočili a vypracovali si převahu. Příležitosti jsme ale nevyužili, což hosté potrestali, k čemuž jsme jim sami trochu pomohli. Je to trochu rána pod pás, protože jsme s nějakými body z tohoto utkání počítali.

Karel Čapek (Třebíč): Věděli jsme o důležitosti tohoto utkání pro obě mužstva a dobře jsme se na ně připravili. Podřídili jsme tomu taktiku, která spočívala v trpělivosti a úspěšnosti v zakončení. Nejprve jsme se dostali do vedení, domácí však srovnali a druhou třetinu měli převahu, kterou však nevyužili. My jsme vyčkávali a využili nabídnutých šancí.