Třetí výhra Slezanu v řadě

• středa 01. října 2008
  • Vladimír Müller, Daniel Bartonec

Domácí měli dobrý vstup do utkání a brankami Suchého a Suchánka se ujali po první třetině vedení 2:0. Domácí měli navrch i ve zbytku zápasu, ale nedokázali se prosadit gólově, hosty navíc drřel ve hře skvělý brankář Štefl. Hosté na začátku třetí třetiny ještě utkání zdramatizovali, ale domácí třetí brankou rozhodli. Slezan si tak připsal své třetí vítězství v řadě. Kaňkou na zápase je vykloubené rameno domácího kapitána Suchánka.

6. kolo, středa 1. 10. 2008

3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Suchý (Čavrk), 18. Suchánek (Měch, Černý), 56. Tichý (Měch) - 42. Sedlář (Cik) . Vyloučení: 2:8 navíc Krajíček 10 min. za vražení zezadu, Raszka DKU. Využití: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Wolf, Tůma, Weiss

Štefl - Razska, Krajíček, Jedlička, Paška, Staněk, Kolibár, Šimek - Vlk, Piluša, Dufek - Dostál, Žibrita, Hladký - Sedlář, Berčák, Jakubec - Cik, Ondrejkovič

Opavští vlétli do zápasu velice dobře. Prostějov se hned na začátku nestihl ani dotknout puku a hned prohrával. Ve druhé minutě neudržel Čavrkovo nahození hostující gólman Štefl a Suchý pohodlně zasunul do prázdné branky. Domácí nadále nepolevovali z tempa a vytvořili si několik slibných příležitostí. Ty však buď gólman hostí pochytal nebo se nepodařilo Slezanu dobře přihrát. Zlom přinesla 18. minuta, kdy Měchovu střelu tečoval za záda bezmocného brankáře hostí Suchánek. Prostějov se nedokázal dostat v této třetině do žádné nebezpečné akce, proto byl brankář Slezanu Masný téměř bez práce. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Opavu.

Slezan pokračoval ve festivalu neproměněných šancí i ve druhé třetině. Hosté byli zalezlí před svou brankou a na gólmana Štefla mířila jedna střela za druhou. Obrovskou příležitost ke vstřelení třetí branky Opavy měl domácí Suchý, který však nedokázal proměnit svůj samostatný nájezd. Prostějov měl v polovině této třetiny možnost přesilovky 5 na 3, ale nedokázal ji proměnit a Masný v pohodě držel čisté konto. Domácí hosty znovu nepoštěli vůbec před svou branku a nadále se hnali do útoku. Ale znovu se jim nepodařilo skórovat. V závěru druhé třetiny měl velkou příležitost hostující Piluša. Masný ji však dokázal vychytat.

Úvod třetí třetiny měl v rukou Prostějov. Z nenápadné akce se mu podařilo ve 42. minutě snížit zásluhou Sedláře. Poté se ale podařilo tlak hostí Slezanu eliminovat a pouštět se do ofenzivy. Velikou šanci spálil v 50. minutě opavský Chalupa, který se zjevil sám před Šteflem, ale mířil vysoko nad. Domácí měli i další skvělé akce, které však byli překombinované, protože místo střely se snažili najít hráči Slezanu ještě lépe postavené své spoluhráče. Definitivní podobu výsledku určil opavský Tichý, jehož nahození od modré čáry nešťastně propadlo hostujícímu Šteflovi. Slezan si tak připsal do tabulky další tři body. Příští utkání sehraje Opava v Břeclavi tuto sobotu.

Eduard Uvíra(Opava): Já si myslím, že jsme si zasloužili vstřelit více branek. Hráli jsme poměrně hodně u soupeře. Zbytečně jsme si komplikovali život, když jsme tyto branky nedali. Je škoda, že si Kamil Suchánek vykloubil rameno, které nejde zpět. Takže to je taková černá tečka za zápasem. Jsme samozřejmě rádi, že jsme znovu získali tři body.

Alois Chlustina (Prostějov): Já můžu dneska hráče po dlouhé době pochválit, že se o výsledek poprali. Bohužel po našich dvou hrubých chybách v první třetině se odvíjelo celé utkání. Něž jsme se dostali do tlaku, tak jsme byli zbytečně vylučování. Dneska poprvé chytal Martin Štefl, který nás velmi podržel. Pokud budeme hrát takhle, tak nemám strach o tohle mužstvo. Půjdeme nahoru. V koncovce jsme ještě laxní, ale na tom budeme stále ještě pracovat. Pokud podáme takový to výkon doma proti Novému Jičínu, tak to bude dobré.