V Berouně rozhodla až power play

• sobota 20. prosince 2003
  • Michal Berg, Viktor Burkert

B e r o u n - Sympatický výkon podala Opava na ledě druhého týmu tabulky. Hne v první části se hráči Slezanu dostali do několika slibných šancí, jež však nedokázali využít. Domácí tým převzal ve druhé části iniciativu a hned v první minutě využil přesilovku Frolík. Další branku inkasoval Robert Hamrla až pět vteřin před koncem druhé části a když dával Křesťan ve 44. minutě na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Opava však utkání dokázala pořádně zdramatizovat, Šebesta a Horný snížili na rozdíl jediné branky. Konečnou podobu výsledku dal až mintu před koncem Horčička gólem do prázdné branky. Díky prohrám opavských konkurentů v tabulce se na umístění Slezanu po sobotním kole nic nezměnilo.

, sobota 20. 12. 2003

HC Berounští Medvědi

4:2

21. Frolík (Eiselt, Sláma), 40. Vaněček (Slížek, Jelínek), 44. Křesťan (Eiselt, Frolík), 59. Horčička (Slížek, Novotný) - 47. Šebesta (Sochorek), 53. Horný (Šebesta, Vosátko). Rozhodčí: Chlupsa - Chochola, Frühauf. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1: Diváci: 1200.

Kopřiva - Vaněček, Jelínek, Sláma, Švec, Čížek, Dobrovolný - Horčička, Novotný, Slížek - Folík, Křesťan, Eiselt - Gengel, Besser, Šinágl - Jech, Klimenta, Víšek.

Hamrla - Vosátko, Vnenk, Přibyla, Dresler, Růčka, Mocek, Tůma - Zdeněk, Sochorek, Šebesta - L.Lhotský, Hulva, T.Lhotský - Rozum, Harazim, Mikšan - Horný.

Opava byla po dvou letošních těsných porážkách na Beroun nažhavená a podle toho vypadala i větší část úvodní dvacetiminutovky, v níž se Beroun dlouho nedokázal dostat do tempa a byli to právě hosté, kteří působili uvolněnějším dojmem.

V 7. minutě zmařil výborný Kopřiva nájezd kapitána Pavla Šebesty a poradil si i s následnou dorážkou Jiřího Zdeňka. Do první vážnější šance se dostali domácí až v 11. minutě, kdy Václav Eiselt mazaně objel branku, ale neméně zkušený Robert Hamrla prostor u levé tyčky dokázal před dotírajícím útočníkem uhájit.

Od této chvíle začali otěže zápasu přebírat Medvědi, kteří si vytvořili hned několik slibných šancí. V 15. minutě našel před Hamrlou volného Frolíka Bořek Sláma, ale opavský brankář včas zasáhl svou lapačkou. O dvě minutky později najížděl po křídle před Hamrlu Radek Křesťan, ale místo zakončení volil přihrávku, která nenašla svého adresáta. Když se pak v poslední minutě tváří v tvář Hamrlovi neprosadil ani Petr Horčička, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začínali domácí přes minutu trvající dvojnásobnou přesilovou hrou, kterou po 47 vteřinách dokázal proměnit ve vedoucí gól Martin Frolík. Berounské Medvědy úvodní branka nabudila a ve 34. minutě nechybělo mnoho, aby se radovali podruhé. Po nájezdu dvou na jednoho ale těsně mimo opavskou klec mířil kapitán Václav Eiselt. Tlak domácích zabrzdilo až zbytečné vyloučení obránce Dobrovolného. V následné přesilovce roztočili hosté v berounské třetině pekelnou kombinaci, které však chyběl větší důraz a přesnost při zakončení.

Beroun pak přežil klinickou smrt ve 37. respektive ve 38. minutě. Nejprve Kopřiva parádním zákrokem vyrážečkou zlikvidoval ránu Vosátka a vzápětí dvakrát vychytal kapitána hostí Pavla Šebestu. Zákonitě tak přišel trest. Pouhých pět vteřin před druhou sirénou se totiž puk po rychlé kombinaci Novotného se Slížkem dostal až k volnému Filipu Vaněčkovi, který dělovkou z levého kruhu propálil Hamrlovy betony podruhé.

Poslední třetina začala se spožděním, neboť diváci podupali při dovednostní soutěži čerstvě upravenou ledovou plochu, která se pak kvůli "zabahněnému" brankovišti musela znovu upravit. Vstup do třetí části vyšel sice lépe hostům, kteří už ve 42. minutě trefili Sochorkem horní tyčku, ale na druhé straně znovu přišel trest. Ve 44. minutě našel nezištnou přihrávkou zpoza branky Václav Eiselt zcela osamoceného Radka Křesťana, který ranou k tyči zvýšil vedení domácích už na rozdíl tří branek.

Pak se ale velké hrubice dopustil obránce Ševc, který před Kopřivou namazal Daliboru Sochorkovi. Ten sice berounského brankáře nepřekonal, ale odražený puk se štěstím dokázal do opuštěné branky dopravit Pavel Šebesta - 3:1.

Beroun tento polovlastní gól viditelně zaskočil a byli to znovu hosté, kteří vycítili šanci. Zápas se jim podařilo dokonale zdramatizovat v 53. minutě, kdy se pěknou ranou mezi betony prezentoval Karel Horný a bylo to už jen o gól. Opava si poté vytvořila několik nebezpečných závarů, ale nikdo z jejích hráčů jakoby nechtěl vzít zodpovědnost na svá bedra. Ti si v zakončení dávali přednost a další střely na Kopřivu díky obětavým zákrokům domácích hráčů neprošly.

Hosté se pak minutu a půl před koncem třetí třetiny odhodali ke hře bez brankáře, kterou ale potrestal už po necelé půlminutě Petr Horčička a rozhodl definitivně o výhře Berouna v poměru 4:2.

Josef Doboš (Opava): Dnes jsme zklamali především při střelbě. Hráče jsem upozorňoval, aby co nejvíce stříleli, dojížděli puky a dělali akce maximálně na jednu dvě přihrávky. Bohužel jsme ale ve vyložených pozicích ještě nahrávali, což bylo zbytečné a nesmyslné. V první třetině jsme do desáté minuty hráli dobrý hokej, potom nás Beroun trošku přitlačil. Ve druhé a třetí třetině jsme dostali branky až na 3:0. Byla to škoda, protože kdybychom alespoň z jedné ze šancí dali gól dříve, tak to utkání mohlo vypadat úplně jinak. Doufám, že se dobře připravíme na pondělí, kdy hrajeme s Chomutovem. Sami vidíte, jak vypadá tabulka a je tedy jasné, že musíme za každou cenu bodovat.

Leo Gudas (Beroun): Dlouho jsme se dnes nemohli dostat do tempa. Opava hrála velmi dobře. Přesto jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili a díky tomu jsme se trošku trápili. Na závěr jsme vše zbytečně zkomplikovali chybami, které by se tomuto mužstvu stávat neměly. Je dobře, že se zbylí hráči v závěru sebrali a dokázali rozhodnout v power-play. Byla ale velká škoda, že jsme dali soupeři šanci tu power-play vůbec hrát.