V Brně se Opavě nedaří, Slezan zde na Techniku opět nestačil

• středa 26. ledna 2011

Nepovedený duel má za sebou opavský tým. Ten cestoval do Brna, kde se utkal s tamější Technikou. Byli to však domácí, kdo prakticky od samého začátku určoval tempo zápasu a hlavně vývoj skóre. Ještě na začátku druhé dvacetiminutovky se Slezanu sice podařilo srovnat na 2:2, poté však již Vysokoškoláci pomalu, ale jistě odskakovali. Kritická byla pro Slezan závěrečná pasáž utkání, kdy Glabazňovi svěřenci inkasovali hned třikrát v závěrečných jedenácti minutách.

35. kolo, středa 26. 1. 2011

Technika Hockey Brno

7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Brzobohatý (Benýšek), 17. Bělohlávek (Lysoň), 25. Mráz, 37. Odehnal (Česnek), 50. Blaha (Jelínek), 53. Mráz (Strýček), 60. Brzobohatý (Odehnal) - 20. Grofek (Černý, Měch), 21. Tichý (Bednárek), 48. Černý (Bednárek, Mlýnek) . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.

Jirkův - Habrovec, Košecký, Strýček, Lisoň, Hájek, Žalud - Mráz, Bělohlávek, Šedý, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Jelínek, Nesrsta, Blaha

Iláš - Bednárek, Kysela, Dohnal, Vrabel, Tichý, Tůma, Křesťan, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Mlýnek

Úvod zápasu patřil Opavě, která v prvních minutách působila hokejovějším dojmem než soupeř. Ve druhé minutě navíc Bednárek rozezvonil brněnskou tyč! Po několika minutách přešla aktivita na hole Techniky a s ní i vedoucí branka. Brzobohatý hledal přihrávkou před bránou spoluhráče, avšak jeho nahrávku si srazili opavští do vlastní sítě. Vyrovnat mohl o něco později Grofek, ale toho parádně vychytal Jirkův. Následně se přímo z trestné lavice dostal do brejku domácí Brzobohatý a druhý gól domácích byl na světě. Slezan však krátce před přestávkou snížil na rozdíl jedné branky, když své předchozí zaváhání napravil Grofek.

Vstup do druhé periody vyšel lépe Slezanu. V přesilové hře prostřelil Jirkůva Tichý a bylo vyrovnáno. Jenže ne na dlouho. Ve 25. minutě zachytil domácí Mráz přihrávku hostí a svůj samostatný únik zakončil vedoucí brankou. O něco později pro změnu přihrál bek Tichý nedopatřením na hůl Česneka, ten poté našel Odehnala a druhý jmenovaný překonal počtvrté v zápase brankáře Iláše.

S dvougólovým mankem nastupovali Slezané do závěrečného dějství. To však bylo po chvíli o něco chudší, když od modré čáry vypálil Bednárek, jehož ránu tečoval do sítě Černý. Jenže Opava se na vyrovnání nezmohla. Místo toho inkasovala krátce poté tři góly do vlastní sítě. Nejprve po chybě Iláše zvýšil Blaha na 5:3, zanedlouho vykouzlil Mráz střelu od mantinelu, která se otřela o tyč a zapadla za Ilášova záda. Dílo zkázy bylo dokonáno dvě vteřiny před závěrečnou sirénou, kdy dal skóre definitivní podobu brněnský Brzobohatý.