V Karviné rozhodly nájezdy, v nich Opavě vystřelil vítězství Wolf

• středa 19. listopadu 2014
  • Vojtěch Konečný, Ondřej Monski

Zápas mezi Karvinou a Slezanem nám naservíroval nečekanou zápletku. Gólový účet utkání otevřel až ve 34. minutě opavský Kysela, jenž prostřelil Vrbu. Neuběhla ani minuta a červené světlo se za domácí svatyní rozsvítilo podruhé. Wolf totiž dokázal přehodit ležícího Vrbu a bylo to 0:2. Karvinští se ale nevzdali, zkraje třetí periody snížil Vydra, na jehož zásah navázal o deset minut později Martin Kasperlík. Jelikož o osudu tohoto klání nerozhodlo prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Klíčová byla pátá série, ve které nejprve svůj nájezd neproměnil Chomič, Petr Wolf ovšem Vrbu překonal a zařídil tak svému týmu bod navíc.

9. kolo, středa 19. 11. 2014

SK Karviná

2:3sn (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 42. Vydra (Haas, M.Kasperlík), 52. M.Kasperlík (Haas) - 34. Kysela (Měch), 35. Wolf (Černý), 65. rozhodující nájezd Wolf. Rozhodčí: Šutara - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:5, navíc Luka (Karviná) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Vrba – Milch, Mládenka, Hoďa, Zamecznik, Vydra, Deustch - Malík, Foltýn, Szajter, Opravil, Dýrr, Haas, Vyčesaný, Chomič, Ballnr, M.Kasperlík, Zakuťanský, Čintala, Juhász, Luka "C"

Šafránek – Kysela, Galvas, Tůma, Tichý, Pavelek, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Chalupa, Wolf

První třetina příliš pěkné hokejové podívané nepřinesla. Tlak Opavy narážel na zarputilou karvinskou obranu a v tomto duchu se utkání neslo po většinu celé dvacetiminutovky. Největší šanci hostů zlikvidoval Adam Vrba v 7. minutě, když si poradil s Tichého střelou. V 9. minutě došlo k nepříjemné situaci, kdy byl karvinský obránce Patrik Zamecznik zasažen do obličeje pukem vystřeleným od modré čáry a musel být ošetřován. Patrik už má líco sešité z obou stran a je v domácí péči. Na druhé straně měli velkou šanci ke vstřelení branky hráči Sportovního klubu, když dostali příležitost hrát přesilovou hru pět na tři. Bohužel, ani dvojnásobná početní výhoda, která byla zkrácena faulem Ladislava Opravila, ke gólu nevedla. V 19. Minutě pak podél mantinelu ujel Martin Kasperlík, ale Dušan Šafránek si s jeho střelou poradil, a tak byl stav po první třetině nerozhodný – 0:0.

Zkraje druhé třetiny se znovu vyznamenal Adam Vrba, který zlikvidoval Polokovu šanci. Zanedlouho mohla jít Karviná do vedení, když bylo v její prospěch nařízeno trestné střílení, ale nováček v karvinském dresu Václav Chomič na brankáře Šafránka nevyzrál, a proto platil dál bezbrankový stav. Opava se dostala do dvoubrankového vedení díky dvěma slepeným gólům ve 34. a 35. minutě. Nejprve Vrbu, který měl zakrytý výhled, prostřelil Daniel Kysela, aby následně po další hrubce karvinské obrany zvýšil opavské vedení nikým nebráněný Petr Wolf. Hosté mohli přidat i třetí gól, ale autor první opavské branky Kysela nastřelil v závěru třetiny jen tyč karvinské svatyně. Po druhé periodě tak platil stav 2:0 pro Opavu.

Ve třetí třetině viděli diváci úplně jiný obrázek hry. Karvinští byli aktivní a tlačili se před opavskou bránu. A dokázali dávat góly. Už v čase 41:02 se po Haasově asistenci prosadil střelou zblízka Karel Vydra. A v čase 51:32 vsítil vyrovnávací branku Martin Kasperlík. Bohužel, v závěru třetiny tým přišel o kapitána Vladimíra Luku, který byl potrestán velmi přísným osobním desetiminutovým trestem. Možná i absence karvinského ostrostřelce tak zabránila domácímu celku dovršit v základní hrací době obrat ve skóre. Po 60 minutách tak hrála Karviná s Opavou nerozhodně – 2:2.

V prodloužení oba týmy pečlivě bránily, ani jedno mužstvo se nechtělo dopustit chyby, a tak zápas dospěl až k samostatným nájezdům. V nich se na karvinské straně postavili mezi tři tyče oba brankáři, ale i přesto byli úspěšnější hostující střelci, kteří dvakrát skórovali, zatímco z karvinských hokejistů se dokázal prosadit jen David Hoďa.

David Musial (asistent trenéra Slezanu Opava): Zápas byl vyrovnaný, šance se vyskytly na obou stranách. Podle mého soudu jsme jich měli víc. Když se ovšem neproměňují, nedá se vyhrát. Karviná se dostala do hry v prvních pěti minutách třetí třetiny a já jsem nakonec rád, že jsme toto utkání zvládli alespoň v nájezdech. Zvláště, když jsme měli ještě v nohách těžké utkání se Vsetínem. Jsem rád za dva body.

Roman Sedlák (trenér SK Karviná): Sehráli jsme vyrovnaný zápas, škoda, že nám soupeř utekl ve druhé třetině o dva góly. Musím vyzdvihnout celé mužstvo za bojovnost, brankáři nás podrželi a nájezdy, to už je vždycky jen loterie.