V Přerově rozhodovaly až nájezdy, Slezan si domů veze dva body

• sobota 27. listopadu 2010
  • Aleš Novotný, Filip Lefenda

O další body bojovali opavští hokejisté v sobotní podvečer na ledě Přerova. Po vyrovnaném utkání, které skončilo po šedesáti minutách výsledkem 3:3, rozhodovaly o bodovém přídělu až samostatné nájezdy. V těch uspěl jako jediný přesný střelec Tomáš Polok a rozhodl tak o bonusovém bodu, který putuje na stranu Opavy. V dalším zápase hostí Slezan 5.12. Orlovou.

22. kolo, sobota 27. 11. 2010

HC ZUBR Přerov

3:4sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Vlček (Kohút), 26. Kotásek (Hanák, Ferenc), 51. Kočara (Hanák, Vlček) - 16. Tichý (Měch, Grofek), 17. Suchánek (Vrabel, Chalupa), 26. Polok (Herman, Kocián), rozhodující nájezd Polok. Rozhodčí: Škach - Matěj, Smilek. Vyloučení: 10:16, navíc Tůma (Opava) 10 minut osobní trest, Tichý (Opava) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1395. Střely na branku: 63:29. Buly: 45:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Coufal, Kohút, Sprušil - Kundrátek, Palička, Menšík

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Pavelek, Vrabel, Tůma, Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Kocián, Suchánek, Mlýnek, Chalupa

Přerovští Zubři se do soupeře z Opavy v první třetině pustili hodně z ostra a brankář Iláš si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Už v úvodní minutě jej řádně prověřil Sedlák a o chvilku později v obrovské šanci neuspěl ani Hanák. To byl začátek velkého trápení při zakončení akcí. Podobně si v 5. minutě vedl Kohút a ke vstřelení gólu poté nevedly ani dvě přesilové hry. Opava se poprvé před Tihláře vážněji dostala až na začátku 13. minuty, kdy nepříjemně střílel Černý.

Přerov velký tlak nedokázal přetavit v góly a tak Opava z minima šancí vytěžila v první třetině maximum. Nejdříve v 16. minutě tvrdou střelou otevřel skóre v přesilovce Tichý a rychlý druhý úder zasadil Zubrům Suchánek, po jehož tečovaném pokusu Tihlářovi nešťastně propadl puk za brankovou čáru. Opavský brankář Iláš dlouho domácí střelce trápil, ale vše změnil se začátkem 19. minuty Vlček, který se na modré pořádně napřáhl a krásnou ranou vymetl pavučinky v růžku svatyně Slezanu.

Také druhou třetinu začal Přerov hodně aktivně. Snahu o vyrovnání Zubrům ale na malý moment utnul Polok, který ve 26. minutě dobře operoval před Tihlářem a z dorážky upravil skóre na 1:3. Dvoubrankové vedení však vydrželo Opavě jen osmnáct vteřin. Domácí se totiž rychle po buly dostali do přečíslení, které nechytatelnou střelou zakončil Kotásek.

Fanoušci po krásném gólu toužili vidět další, ale jejich přání Zubři ve druhé části nedokázali splnit. Mnohokrát totiž narazili na výborně chytajícího Iláše, který zasahoval v nejrůznějších pozicích. V přesilovce nejdříve zlikvidoval nájezd Hanáka a v další početní výhodě pak zázračně vytěsnil prudkou Kočarovu střelu. Neúspěšně si ještě ve druhé třetině před opavským brankářem počínal Ditrich a festival zahozených šancí pak měl i příspěvky Kotáska a Kočary, kteří z velmi dobrých postavení stříleli těsně vedle.

Třetí třetina přinesla stejný obraz hry, jako dvě předchozí části. Opavští hokejisté navíc v poslední dvacetiminutovce přidali na tvrdosti a nabídli Přerovu několik přesilových her. Faul Tůmy a Pavelka však přerovští borci nedokázali potrestat. Druhý jmenovaný se navíc po návratu z trestné lavice dostal do šance a Tihlář proti němu musel vytáhnout pěkný zákrok lapačkou. Přerov poté své útoky ještě zesílil a zaslouženě se dočkal vyrovnání. Na konci 51. minuty hráli Zubři přesilovku a druhá formace ji využila krásnou kombinací. Po sérii přihrávek se dostal kotouč na Kočaru, který jej šikovně protečoval mezi Ilášovy betony.

Závěr třetí třetiny ještě přinesl na tribunách hodně vzrušení. Díky dalším vyloučením hrál Přerov chvíli přesilovku čtyři na tři a v posledních vteřinách byl hodně blízko k otočení skóre. Hanák ale neposedný kotouč nedokázal u tyčky dostatečně zvednout a tak po základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 3:3. Také nastavený čas přinesl řadu trestů. Zubři hráli další přesilovku, avšak znovu bez gólového efektu. V poslední minutě prodloužení měli domácí dvakrát na svých hokejkách rozhodnutí. Nejdříve tvrdě střílel Faltýnek a v posledních vteřinách Kotásek zvedl puk před brankou až příliš vysoko.

Na řadu tak nakonec musely přijít až samostatné nájezdy, které zvládli lépe opavští hráči. V prvních třech sériích gól nepadl, ale ve čtvrté už díky Polokovi ano a Opava si tak díky výhře 4:3 po nájezdech odvezla z Přerova dva body.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Byli jsme jednoznačně lepší, ale hokej se bohužel hraje na góly. Měli jsme spoustu šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Opava se v první třetině pomalu patnáct minut nedostala ani do třetiny a pak nám ze dvou střel dala dva góly. Za nevyužití toho obrovského počtu šancí jsme byli hodně potrestaní a proto dnes bereme jen jeden bod.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Se dvěma body z Přerova jsme spokojení. Utkání bylo hodně nervózní, dost často se vylučovalo. Myslím si, že jsme měli v závěru více štěstí, než domácí, kteří během zápasu spálili hodně šancí. Minulý zápas brankáři Ilášovi moc nevyšel, ale dnes nás hodně podržel.