V Třebíči dorostenci dohnali dvougólové manko

• pátek 03. února 2006
  • Tomáš Kubánek, Matěj Hráček

T ř e b í č - Zápas plný zvratů sehráli dorostenci Slezanu v Třebíči. Přestože svého soupeře výrazně přestříleli v poměru 20:32, byli nakonec rádi za bod, když v na góly bohaté druhé třetině dokázali srovnat dvoubrankovou ztrátu. O trefy opavského mužstva se rovným dílem postarali Gebauer se Szewczykem.

42. kolo, čtvrtek 2. 2. 2006

SK Horácká Slavia Třebíč

4:4 (1:2, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Kaut, 21. Švaříček (Kaut), 27. Kaut (Kadela), 29. Novák (Kuřátko)- 12. Gebauer (Řezáč), 13. Szewczyk (Plánovský), 38. Gebauer, 40. Szewczyk (Mlýnek). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 95.

Mikulka (Míča) - Berger, Švaříček, Jaroš, Málek, Kadela, Kuřátko, Adámek, Kaut, Nykrmajer, Horký, Novák, Němec, Kadela, Kesner, Dočekal, Novák, Sochor.

Kučera (27. Kroček)- Čermák, Kukla, Koryčanský, Kysela, Plánovský, Gulda, Dohnal, Gebauer, Kotala, Vítek, Řezáč, Koschatský, Szewczyk, Baďura, Kalina, Džemla, Vlček, Halász, Mlýnek.

Od úvodního vhození kotouče do hry bylo utkání velice vyrovnané. Oba týmy se však trápily s přesností rozehrávek. Hosté spálili možnost vstřelení branky, když nedokázali využít svoji první přesilovou hru v zápase. Od páté minuty byli lepší hosté, kteří častěji ohrožovali domácí branku. Přesto se deváté v minutě ujali vedení domácí. Hostujícího Kučeru prostřelil třebíčský Tomáš Kaut. Po této vstřelené brance jakoby domácí začali ožívat. Ovšem z vedení se třebíčští příliš dlouho neradovali, když ve dvanácté minutě překonal domácího brankáře hostující Robin Gebauer., který vyrovnal skóre zápasu. V čase 12:57 hosté vstřelili velice kuriózní branku, když opavský Maciej Szewczyk překonal domácího brankáře střelou od červené čáry. Poté domácí nevyužili přesilovou hru, a tak byl výsledek po první třetině 1:2 pro hosty.

Ze začátku druhé třetiny uplynulo čtyřiapadesát vteřin. Ano, přesně tolik potřebovala domácí Horácká Slavia ke vstřelení branky. Domácí Robin Švaříček propálil hostujícího brankáře vydařenou střelou od modré čáry. Od začátku prostřední části byli domácí hráči aktivnější. Horácká Slavia se snažila vstřelit další branku. Ve dvacáté páté minutě spálil obrovskou šanci hostů Halász, který domácího Míču nepřekonal ze samostatného úniku. V čase 26:14 domácí Tomáš Kaut, který našel skulinu v hostující kleci a otočil skóre ve prospěch domácích. Ještě v této minutě došlo k výrazné změně. Do hostující brány nastoupil Vojtěch Kroček. Ani ten však čisté konto neudržel příliš dlouho. Časomíra se zastavila v čase 28:34, kdy domácí Ivo Novák využil neorientovanosti hostujícího brankáře a po přihrávce domácího Kuřátka dokázal kotouč zasunout za hostujícího brankáře. Od třicáté třetí minuty se hrál na obou stranách vyrovnaný hokej. V čase 37:13 se ale hostům podařilo snížit, když skulinu mezi betony domácího brankáře našel hostující Gebauer- 4:3. To ale nebylo vše. Horácká Slavia inkasovala do konce druhé části ještě jednu branku. Pět vteřin před sirénou ohlašující druhou přestávku dorazil kotouč do domácí sítě hostující Sewczyk, který stanovil konečné skóre druhé třetiny.

Domácí byli v prvních minutách třetí třetiny aktivnějším týmem na ledě. Ve třetí třetině se hrál hokej, ve kterém se oba celky snažily vstřelit branku a otočit tak skóre ve svůj prospěch. To se ale ani po mnohých přesilovkách nepodařilo. Domácí dokonce hráli dvojnásobnou početní převahu, ale ani ta ke vstřelení branky nepomohla. Ve třetí třetině oba celky dělaly opět chyby v rozehrávkách. Branku jsme v Třebíči ale již neviděli, a tak se oba týmy musely spokojit s dělbou bodů.