V boji o play-off porazil Slezan Orlovou a odskočil jí v tabulce

Zápas27.1.2008 | Michal Berg
Přelom roku jako by znamenal pro opavský tým pokropení živou vodou - od začátku ledna Slezan ještě neprohrál a nedělní výhrou na ledě Orlové velmi posílil své šance v boji o play-off. Po brankách Čavrka, Kovalovského a Tůmy vedl Slezan už 3:0, domácí se ve třetí části nadechli ke zvratu, ale obětavost a bojovnost opavských hráčů jim ho nepovolila. Slezan má teď před sebou dva domácí zápasy, ve středu přivítá Valašské Meziříčí a v neděli Techniku Brno.
27.kolo, neděle 27.1.2008
Branky: 44. Mintěl (Tomášek), 60. Sikora (Buček) - 4. Měch (Černý), 19. Kovalovský (Grofek), 26. Tůma (Suchý).
HC Orlová:
HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Grofek, Kovalovský - Chalupa, Kříž, Herman

Opava nastoupila do důležitého zápasu ve stejné sestavě, v jaké v minulém týdnu přehrála Kroměříž, tedy i s uzdraveným Lukášem Černým. A byl to právě nejproduktivnější hráč Slezanu Černý, který ve čtvrté minutě přihrál Tomáši Měchovi na první gól v zápase. Druhou branku Opavy pak přidal chvíli před přestávkou David Kovalovský a třetí pak ve 26. minutě Radek Tůma. Opava měla v těchto minutách zápas plně pod kontrolou a nebýt neproměněných šancí, mohla přidat i další branky.

V poslední třetině se domácí zvedli a nutno přiznat, že hráči Slezanu jim v tom pomohli svou nedisciplinovaností. Ve dvojnásobné přesilovce se ve 44. minutě trefil obránce Mintěl a domácí měli i další šance, především v přesilovkách. Snížit na 2:3 se jim ale podařilo až při hře před brankáře 8 vteřin před koncem zápasu, kdy se trefil Sikora. Obětavostí a bojovností ve třetí části ale hráči Opavy zvrat nedopustili a z ledu Orlové přivezli důležité tři body.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): Ze zápasem jsme spokojeni, vyhráli jsme na ledě soupeře, se kterým hrajeme o play-off a tři body jsou velmi cenné. Podali jsme velmi dobrý výkon a klidně jsme po dvou třetinách mohli vést 6:0. V poslední části jsme začali faulovat a domácí toho využili ke snížení, ale naštěstí gól na 2:3 chvíli před koncem už nic neznamenal. Domácí zápas brali hodně prestižně, musím hráče pochválit za obětavý a bojovný výkon.