V derby lepší opavští junioři

• sobota 15. října 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Ostravané sice do Opavy přijeli s vizitkou posledního týmu, ovšem od úvodu se prezentovali přesně naopak. Slezan měl velké problémy s šikovností útočníků Sarezy, jejichž zakončení však bylo jalové. Opavská hra se zlepšila až po trefách Kociána a Poloka. Domácí tak pokračuje v kvalitních výkonech, kdy z posledních šesti utkání dokázali vyhrát čtyři.

14. kolo, sobota 15. 10. 2005

3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

HC VOKD Poruba

Branky a nahrávky: 15. Kocián (Černý), 29. Polok (Tichý, Kapsa), 45. Weiss (Chalupa). Rozhodčí: Havlík - Hanzlík, Pala. Vyloučení: 6:8, navíc Kokavec (OPA) 5 + DKU, Dušek, Vajda, Janečka (SAR) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 90.

Opavští zřejmě začali utkání s vědomím, že se o osudu bodů rozhoduje podle postavení týmů v tabulce a ne podle předvedeného výkonu a výsledku. Bojácně se zatáhli do obrany a přenechávali Sareze příliš mnoho prostoru, takže Ostravští bez problémů podnikali na domácí branku jeden nebezpečný výpad za druhým. V 8. minutě zakončil Belanec svůj nadějný únik po pravém křídle střelou do tyče, o pár minut později namířil Mikeš beckhendovou dorážku mimo Krejčího svatyni.

Náhle však udeřilo na druhé straně. Při jedné z mála chvilí, které travili Opavané v soupeřově třetině, si našlo cestu do branky Kociánovo nahození od levého mantinelu. První třetinu zakončilo Kokavcovo nevybíravé seknutí do ruky Duška, po němž pro ostravského útočníka zápas předčasně skončil.

Do druhé části tak nastoupili hosté s pětiminutovou přesilovkovou výhodou, ovšem jejich platonická převaha šance nepřinesla. Poté viděli diváci místo hokeje spíš nahazovanou a přetlačovanou, až se najednou za ostravskou obranou objevil a přesným příklepem zvýšil na 2:0 Polok. Až po této brance spadly z Opavských zábrany a začali hrát smělý kominační hokej.

Charakter hry z konce dvacetiminutovky druhé se přenesl i do té závěrečné. Opavští si, jakoby ještě chtěli pojistit svůj náskok, vytvářeli šance jak na běžícím páse. Kocián sám před Štěpánkem neuspěl, v přesilovce dvakrát šikovně do mezikruží vybruslil a nebezpečné pálil Huska. Ve 45. minutě se po pravém křídle vřítil před Štěpánka Weiss a protlačil puk za záda brankáře Sarezy - 3:0. Rozhodnutý zápas se pak změnil v útočnou exhibici, v níž další branku už nepřinesl ani minutový zámek Opavanů, ani šance Dostála či série samostatných úniků na obou stranách.

Petr Beránek (Opava): Bylo to bojovné utkání, na které jsme se pečlivě připravovali. Věděli jsme, že do nás Sareza půjde naplno, proto jsme hráli na čtyři útoky. Jsem rád, že to kluci zvládli.