V derby zvítězila Opava, rozhodl jediný gól

• středa 21. září 2011

/AKTUALIZOVÁNO/ - Šlágrem 4. kola druholigové skupiny Východ bylo derby Opavy s Novým Jičínem. V zápase, kde kralovali zejména oba brankáři, rozhodl jediný gól. Ten dal ve 12. minutě bekhendem po přihrávce Kukola Tomáš Měch. Slezan je tak i nadále v čele tabulky a připsal si třetí výhru v řade. V dalším kole čeká na tým Michala Piskoře silný Havířov.

4. kolo, středa 21. 9. 2011

1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Měch (Kukol, Kocián). Rozhodčí: Jeřábek - Závislý, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0.

Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler – Kocián, Polok, Mlýnek – Grofek, Měch, Herman – Pavelek, Chalupa, Černý – Vítek, Koschatzký, Baďura

Kozák – Andrýsek, Horák, Pelikán, P. Hruška, Gulda, Slavík, Hradil – Zedník, Macháček, Skaloš – Štěpjak, Toman, Gebauer – Uhlár, Tomášek, Brynecký.

Slezan byl od úvodních minut aktivnějším týmem a mnohdy dostával soupeře pod velký tlak. Dobrými šancemi se hned v úvodu prezentovali Pavelek s Grofkem a hostující brankář Kozák byl tak zaměstnán od prvních minut duelu. Ve 12. minutě navíc přišel klíčový moment zápasu. Kukol našel z levé strany před brankou rychlým pasem Měcha a ten se bekhendem nemýlil. Nikdo v tu chvíli netušil, že tato branka byla první a zároveň poslední. Slezan měl nadále spoustu šancí, ovšem potvrdilo se, že v zápasech Nového Jičína v tomto ročníku příliš gólů nepadá.

Také druhá dvacetiminutovka byla v režii Opavy. Ve 22. minutě měl obrovskou šanci Grofek, který v ponechané výhodě nastřelil horní tyč. Opavští fanoušci se již radovali z gólu, dokonce zazněla i branková siréna, nicméně rozhodčí tuto příliš nepřehlednou situaci posoudil jako nególovou. Ve 26. minutě se Polok proháčkoval ze strany až před Kozáka, ale zakončení kýžený efekt nepřineslo. O dvě minuty později vyslal od mantinelu nebezpečnou ránu Měch, tu Kozák vyrazil na hůl Kociána, před kterým stála polovina odkryté brány. Opavský útočník však napálil kotouč těsně vedle levé tyče. Ve 32. minutě se blýskl skvělými zákroky také strážce domácí svatyně Dušan Šafránek. Ten si v opavském oslabení poradil efektivními zákroky s Tomanem a Uhlárem. Ve 36. minutě pak přišel menší zmatek před novojičínskou bránou, když se kotouč po zákroku Kozáka snesl ze vzduchu až na brankovou čáru. Situaci, ve které jakýkoliv špatný odraz mohl znamenat gól, však zvládli hosté bravurně. Periodu bohatou na gólové šance tak ani jeden tým trefou do černého neokořenil.

V posledním dějství se obraz hry změnil. Byli to nyní hosté, kdo po většinu času dobýval opavské brankoviště. Ve 46.minutě vyslal Slavík od modré čáry projektil, na jehož konci stál připravený Šafránek. O chvíli později se opavský gólman vytáhl proti dvěma pokusům Gebauera. Stejný hráč střílel také v přesilové hře, Dušan byl opět výtečný a to i v případě další akce, kterou ukončil razantním zákrokem lapačkou. Slezan mohl udeřit ve vlastním oslabení, když ujel vstříc Kozákovi Grofek. Jeho úmysl ale jičínský brankář vystihl a stav se neměnil. V 58. minutě zlikvidoval Šafránek další nebezpečné pokusy, na jejichž počátku stáli Zedník s Macháčkem. Nový Jičín to poslední půlminutu zkoušel v šesti bez Kozáka, avšak hosté se zakázaným uvolněním sami okradli o notnou porci zbývajícího času. A protože už gól skutečně nepadl, získala Opava další tři body za vítězství v derby, ve kterém porazila doma Nový Jičín nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Hráčem utkání byl na domácí straně vyhlášen autor vítězné branky Tomáš Měch. Na straně Jičína byl oceněn kapitán Petr Macháček. V dalším kole jede Slezan na led silného Havířova, který je pasován do role hlavního favorita soutěže.

Michal Piskoř (trenér HC Slezan Opava):

Jednalo se o velmi těžký zápas. Věděli jsme, že Nový Jičín moc branek nestřílí a snažili jsme se hrát podobným stylem jako on. První dvě třetiny jsme byli lepším týmem, vedli jsme 1:0 a ve druhé části jsme měli dobré šance, ve kterých jsme bohužel neuspěli. Musím říci, že v poslední dvacetiminutovce byl soupeř lepší. Zatlačil nás, měl i pár šancí, ale nás opět podržel Šafránek.

Petr Kneblík (trenér HC Nový Jičín):

Domácí vyhráli zaslouženě, byli lepší. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé už byl soupeř mnohem lepší a ve třetí se naopak dařilo více nám. Možná i díky tomu, že se Opava začala bát o výsledek, my jsme však zklamali v útoku. Pár šancí jsme měli, ale nevyužili jsme je, bohužel, takový už je sport.