V gólové přestřelce Opava prohrála 5:9

• neděle 27. září 2009
  • Matouš Pepřík, Filip Lefenda

Hokejisté Slezanu Opava nepotěšili své fanoušky, když v nedělním zápase podlehli na svém ledě hokejistům Drtičů z Hodonína. V zápase bylo k vidění rovných 14 branek, z toho hned devítka putovala do branky Opavy. Hodonín tak vyhrál i další zápas na ledě soupeře, kde v této statistice drží zatím stoprocentní úspěšnost. Opava tak podlehla Hodonínu 5:9. Další zápas hrají červenobílí ve Valašském Meziříčí.

4. kolo, neděle 27. 9. 2009

5:9 (0:3, 3:4, 2:2)

SHK Hodonín

Branky: 30. Glabazňa (Kříž), 34. Wolf (Tůma), 39. Wolf (Tůma, Chalupa), 51. Glabazňa (Kříž), 55. Kovalovský (Kocián) - 2. Korotvička (Špok), 11. Vaškovič (Haring), 14. Haring (Hollý), 26. Špok (Korotvička), 32. Salajka (Šimeček), 33. Peš (Hoza), 39. Vaškovič (Haring, Hollý), 43. Vaškovič (Komárek), 50. Jurásek (Vrba). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 260. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:9, 5:9.

Iláš (32. - 33. Plánovský) - Kukol, Schreier, Plachký, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek - Černý, Kříž, Glabazňa, Kovalovský, Polok, Kocián, Wolf, Chalupa, Tůma, Tošenovjan.

Stacho - Hoza, Šůrek, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant M., Jurásek, Rapant J., Pokorný, Podešva, Hrtús, Komárek, Haring, Peš, Šimeček, Salajka, Kuba, Vrba, Hollý.

Opava ve čtvrtém kole druhé ligy hostila na domácím ledě tým z Hodonína. Ten je zatím na ledě soupeře bezchybný a to potvrdil i v tomto utkání. Než se domácí stačili rozkoukat, lovili už puk ze své branky. Ve druhé minutě trefil skulinu mezi betony Iláše Jan Korotvička. Drtiči se hrnuli vpřed a druhý gól utkání padl přesnou trefou Lubomíra Vaškoviče, který blafákem překonal domácího gólmana. Tempo úvodní třetiny jasně diktovali hosté, za které ještě v první dvacetiminutovce využil přesilovou hru Jozef Haring, když tečovanou střelu uklidil do branky.

Ve druhé části se domácí trochu vzpamatovali, ale nic to nezměnilo na tom, že opět inkasovali. Čtvrtá branka Drtičů padla z hole Martina Špoka, který tvrdou pumelicí nedal Ilášovi šanci. Až v polovině utkání našel způsob k překonání skvěle chytajícího hodonínského gólmana Kamil Glabazňa, který tak zaznamenal první branku domácích v tomto zápase. Gólová smršť pokračovala i nadále a za chvíli vyhnal Jozef Salajka Iláše z branky, kterého nahradil Filip Plánovský. Ten si však na puk sáhl, až když ho měl za svými zády po střele Peše a opět přenechal místo svému kolegovi. Do branky se tak vrátil znovu Iláš. V závěru prostřední části přidali ještě po jedné brance na obou stranách opavský Wolf a hostující Vaškovič. Po dvou třetinách tak platil stav 3:7 pro Hodonín.

Závěrečná třetina začala hrou ve čtyřech na obou stranách a gólem Lubomíra Vaškoviče, který tak v tomto utkání dokonal hattrick. Zdeněk Juránek pak nechytatelnou střelou ještě zvýšil náskok hostů. Minutu na to se však opět gólově prosadil domácí tahoun Kamil Glabazňa, který si šikovně pohrál s kotoučem a dopravil ho do hostující svatyně. Poslední branku tohoto zápasu vstřelil David Kovalovský, který tak korigoval skóre na konečných 5:9.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Dneska nám úplně selhala obrana. Soupeř hrál velmi dobře, dostali jsme hodně branek. Chtěli jsme se vrátit do hry, ale toto utkání se nám jak říkám celkově vůbec nepovedlo.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín) Ze hry Slezanu jsme byli trochu zklamaní. V úvodní třetině jsme dali tři branky, pak jsme se snažili kontrolovat hru. Hráli jsme dobře ve středním pásmu a dávali jsme si pozor na soupeřovy dlouhé přihrávky.