V gólové přestřelce se radoval šťastnější Třinec

• sobota 17. října 2009
  • Matouš Pepřík

Junioři Slezanu opět nedokázali uspět. Na domácím ledě přivítali Třinec, a přes veškerou snahu prohráli další zápas. K vidění byl skutečně pěkný hokej a spousta šancí na obou stranách. Z gólové přestřelky si však přesto opět odváží body za vítěztví soupeř Slezanu. Domácím se tak nevyvedl další zápas po prohře se Znojmem.

14. kolo, sobota 17. 10. 2009

5:7 (2:2, 3:3, 0:2)

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 7. Vítek (Novák, Žídek), 19. Slanina, 23. Wittek (Rýpar, Slanina), 36. Baďura (Wittek, Slanina), 39. Slanina (trestné střílení)- 4. Palička (Měrka, Martyčák), 10. Mičulka (Marosz, Toman), 22. Bajtek (Mičulka, Toman J.), 24. Toman J. (Měrka, Rufer), 27. Marosz (Hegyi, Toman), 42. Bajtek, 50. Palička (Mičulka)Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:7.

Machovský - Kysela, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal, Skoumal, Cink, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Boška, 40.minuta Raszka - Pavlík, Gottwald, Rajnoch, Chvostek, Špaček, Toman J., Hoďa, Hegyi, Mičulka, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Martyčák, Toman M., Bajtek, Palička, Hanus, Rapač

Slezan sehrál na domácím ledě doslova gólovou přestřelku s juniory z Třince. Utkání začalo poměrně vyrovnaně, už ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou k tyčce Palička. Opava však záhy vyrovnala, po střele Nováka dorazil puk za záda bezmocného gólmana Vítek. O chvíli později šli však hosté znovu do vedení zásluhou Mičulky, který v samostatném úniku nedal domácímu brankáři Machovskému šanci. V samém závěru úvodní části však samostatnou akci proměnil gólem z otočky Slanina a vyrovnal na 2:2.

Hned na začátku druhého dějství šli hosté opět do vedení. Po přihrávce od modré se prosadil Bajtek. Domácí však opět dokázali rychle srovnat, když odražený puk dorazil do klece Třince Wittek. Hosté však domácím znovu trochu poodskočili. Po nádherné přihrávce si Machovského v samostatném úniku vychutnal Toman. O chvíli poté zvýšil náskok hostů krásnou ranou pod víko Marosz. Závěr prostřední třetiny však patřil opět domácím. Nejdřív si s pukem šikovně pohrál a zakončil gólem Baďura a z trestného střílení vyrovnal na 5:5 opět Slanina.

Ve třetí třetině už domácím ubývalo sil. Už nehráli tak aktivně jako dosud, zato Třinec byl stále v plné síle a diktoval tempo hry. Do vedení se hosté dostali zásluhou Bajtka, který si objel celou branku domácích a uklidil puk za záda překvapeného gólmana. Deset minut před koncem utkání využil Třinec přesilovku a dílo dokonal Palička, který tečoval nahozený kotouč do opavské svatyně a upravil stav zápasu na konečných 5:7. Třinec si tak po těžké bitvě zaslouženě odvezl vítězné body.

Juřík (Třinec): Byl to infarktový zápas. I když jsme vyhráli, tak jsme nehráli vůbec zodpovědně.