V nervózním utkání podlehl Slezan Orlové 3:6

• sobota 29. prosince 2007

Hokejisté Slezanu Opava nastoupili v rámci závěrečného kola základní části ke svému poslednímu zápasu tohoto kalendářního roku. Již od úvodních minut bylo ale jasné, že to nebudou oni, kdo bude diktovat tempo hry. Opava podlehla soupeři z Orlové 3:6 převážně díky obrovským hrubkám obrany v první třetině, kterou Slezan prohrál 0:5. V následujících dvou dvacetiminutovkách již dokázal výsledek pouze zkorigovat.

22. kolo, sobota 29. 12. 2007

3:6 (0:5, 2:0, 1:1)

HC Orlová

Branky: 23. Měch (Suchánek), 34. Herman (Kříž), 58. Tichý (Kříž) - 1. Tomášek (Studený), 7. Tomášek (Balajka, Studený), 12. Sikora (Golab, Kraft), 17. Studený (Stránský), 19. Studený (Tomášek), 55. Šedivý (Kravčík). Vyloučení: 10:8. Využití: 1:3. Diváci: 200.

Iláš, (21. Wittek) - Bednárek, Vrábel, Čavrk, Kukol, J.Tichý, Mičola, Podešva, Plachký - Kříž, Měch, Suchý, Polok, Suchánek, Tůma, Herman, Kocián, Černý, Kovalovský, Chalupa, Grofek.

Holeš, (Dobřanský) - Matůška, Trubka, Balajka, Jemelík, Golab, Bavlšík, Buček, Mintěl - Sikora, Tomášek, Šejdivý, Kravčík, Kotásek, Tejkl, Studený, Pavlas, Potočný, Kraft.

Nástup do zápasu se hostům povedl, už po 26 sekundách hry si vynutili faul Mičoly. V nabídnuté přesilové hře nejprve střílel Studený, jeho střelu Iláš ještě vyrazil a před brankou se nejlépe orientoval Tomášek, který otevřel po 44. vteřinách skóre. Hosté dostali v 5. minutě výhodu přesilovky 5 na 3, v době kdy už první vyloučený opavský hráč skákal na led se puk dostal k Tomáškovi, ten ač v nevýhodném úhlu vystřelil a puk trochu nešťastně propadlo za Ilášova záda 0:2. Opavská obrana v první třetině nepůsobila zrovna kompaktním dojmem. Ve 12. minutě se před opavským brankářem objevil uplně sám Sikora a zasunul puk mezi betony Iláše 0:3. Další hrubku domácí obrany v minutě 17. potrestal přesnou střelou do šibenice hostující Studený 0:4. V téže minutě byl vyloučen domácí Vrábel. Hosté dokázali trestat. Tomášek vybojoval puk, před bránu si najel Studený a bylo to 0:5. Závěr první části se nesl trochu v nervózním duchu a na ledě se přiostřilo.

V druhé třetině se v brance domácích objevil Vojtěch Wittek, který hned na začátku vytáhnul efektivní zákrok po střele Tomáška. Pak ale začali úřadovat konečně domácí. Do útoku zavelel Měch, který nejprve v dobré pozici v přesilovce minul poloodkrytou bránu za pár okamžiků ovšem dostal příležitost k reparátů a nemýlil se 1:5. Domácí se tlačili před branku Orlové. Byli aktivnější a vypracovali si i šance. Hosté hrozili převážně z brejků. V této části zápasu se opět začalo přitvrzovat, na tom se podílel velkou měrou i rozhodčí zápasu, který pustil na obou stranách hodně hraničních zákroků. Ve 34. minutě se před brankáře Holeš dostal Kříž, byl však už hodně z úhlu proto chvíli počkal a našel přesnou přihrávkou najetého Hermana, který se trefil do odkryté branky a zaznamenal tak svůj první gól za muže 2:5. Opava pak nadále tlačila, byl to úplně jiný tým než v první části. Nebezpečně pálil Chalupa. Do další velké šance se dostal Grofek, ale všechny pokusy kryl Holeš. Do konce druhé části se už nic nestalo.

Kdo čekal v poslední třetině velký nápor domácích, musel být zklamán. Slezan sice dostal hned na začátku možnost další přesilovky ale v té si moc střeleckých pozic nevytvořili. V poslední části to byl spíše boj a moc krásy divácí neviděli. Klid hostům zajistil v 55. minutě až Šedivý, který najížděl na Wittka přesnou střelou nad lapačku vstřelil další gól Orlové 2:6. Poté napřed hostující Kravčík fauloval Chalupu a ten si s ním jel vyřídit účty následnou strkanici ukončili rozhodčí. Domácím se ještě v přesilovce podařilo korigovat skóre po střele Tichého ale to bylo všechno. Orlová tak v nervózním utkání plném tvrdých střetů vyhrála 3:6. Kaňkou na zápase jsou události po závěrečné sireně. Část hostujích fanoušků notně posilněných alkoholem, naprosto zbytečně provokovali opavské. Na tribuně tak došlo k šarvátce, kterou ukončili až pořadatelé.