V neuvěřitelném zápase juniorů padlo 21 branek, Opava rozhodla o výhře 11:10 pět vteřin před koncem

• sobota 28. listopadu 2009
  • Jan Šimek

Poslední Poruba sice v pátek v této sezóně NOEN extraligy juniorů poprvé vyhrála, ale pro Slezan mělo být dnešní střetnutí jasnou záležitostí. Z rychlého vedení se ale stalo drama, které nakonec přineslo nejen čtyři branky v rozmězí 80 vteřin, hattrick Hermana a dvě trestná střílení za sebou, ale hlavně neuvěřitelnou přestřelku s infarktovým koncem. Ještě půl minuty před sirénou vedla Poruba 10:9, Slezan ale v power play vyrovnal a pět sekund před koncem třetí dvacetiminutovky rozhodl o vítězi neskutečného utkání Ondřej Vitásek.

26. kolo, sobota 28. 11. 2009

11:10 (4:3, 3:3, 4:4)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 8. Herman (Mlýnek, Seidler), 10. Slanina (Vitek), 10. Seidler (Herman, Mlýnek), 19. Herman (Mlýnek), 21. Kukla (Seidler), 31. Verlič (Machovský), 36. Slanina , 41. Herman, 53. Kukla (Vitásek), 60. Vitásek (Mlýnek), 60. Vitásek (Vitek, Verlič) - 11. Voznica (Peslar), 11. Šimkovič , 16. Vaněk (Capcara), 23. Blažej (Šimkovič), 27. Barčák, 33. Capcara (Peslar, Spusta), 41. Blažej (Vidlák), 44. Barčák Jakub (Peslar, Barčák Jan), 46. Barčák Jan (Hanuska), 51. Šimkovič (Vidlák), . Vyloučení: 7:4, Faksa (OPA) 5 + OT do konce utkání. Využití: 2:5. V oslabení: 2:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:6, 8:6, 8:10, 11:10 .

Machovský - Faksa, Rýpar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla - Vaněk, Trčka, Herman, Vitek, Seidler, Verlič, Slanina, Wittek, Mlýnek

Hanuska - Hanus, Špok, Peslar, Spusta, Pindur, Lužný, Mládenka, Burzala - Procházka, Zuber, Vidlák, Lucák, Vaněk, Šimkovič, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Capcara, Blažej, Mach

První třetinu začala lépe domácí Opava, která byla aktivní a vyprodukovala velké množství šancí. Odměnou jim byla 8. minuta, kdy Herman dostal ideální přihrávku od Mlýnka, a tudíž neměl problém zakončit do odkryté klece hostů. V 10. minutě potom dvěma slepenými góly Slezan zvýšil své vedení na 3:0. Nejprve se blafákem prosadil Slanina a poté tvrdou ranou k tyči Seidler. Potom převzala iniciativu do svých rukou Poruba a hned minutu na to dvěma zásahy zmírnila náskok domácích. Prvním skórujícím byl Voznica a druhým Šimkovič. Hra se pak na chvíli zklidnila, avšak první přesilovku si zahráli také hosté a zhostili se jí bravurně.Vaněk se po vyhraném buly dostal do mezikruží a dobře umístěnou střelou vyrovnal na 3:3. Domácí se nenechali zahanbit, když početní výhodu 5 na 3 přetavil v gól podruhé skórující Herman.

Do druhé části zápasu tak vstupovali domácí naděje za stavu 4:3 a hned po třiačtyřiceti vteřinách se radovali z branky, Kukla totiž doklepl kotouč do sítě hostující branky. Poté na ledě zavládly emoce, hosté se totiž domnívali, že vstřelili gól. Rozhodčí však byl jiného názoru a chvíli se tak místo hokeje diskutovalo, verdikt se ale nezměnil. Poruba však přece jenom snížila, Blažej dokázal trefit mezeru mezi betonem Machovského a tyčkou domácí klece. O několik momentů později pak přišla studená sprcha pro opavské mladíky, Jakub Barčák využil svého samostatného úniku k dosažení branky a opět vyrovnal na 5:5. Opavští kontrovali Verličem, zakončujícím pod horní tyčku hostující branky. Porubě se opět povedlo srovnat, a to zásluhou Capcary, který se prosadil po pěkné kombinaci. Domácí bek Faksa dostal za zásah do oblasti hlavy a krku 5 minut a osobní trest do konce utkání, a domácí se přesto dokázali prosadit. První možnost trestného střílení faulovaný Mlýnek nevyužil, o dvě minuty na to však stejnou příležitost chytil za pačesy Slanina a povedeným blafákem dostal Opavu do vedení. Machovský potom předvedl řadu dobrých zákroků, když vychytal veliké šance Poruby v přesilových hrách, druhá třetina tak skončila 7:6.

Poslední fázi střetnutí začal aktivněji opět domácí tým, Herman totiž navýšil vedení domácích a sám si zkompletoval hattrick, hosté ale nezůstali pozadu a Blažejem bleskově odpověděli. Další tři minuty poté Poruba opět srovnala stav utkání, puk mezi betony opavského brankáře propasíroval Jakub Barčák. A o chvíli později pak jeho bratr Jan Barčák dostal Porubu poprvé do vedení! To pak ještě navýšil dorážející Šimkovič, a s Opavou to v tuto chvíli nevypadalo zrovna růžově. Hráči ale zabojovali a díky Kuklovi snížili na rozdíl jediné branky. Poté si trenér domácího mužstva vzal oddechový čas a stáhl Machovského ze hry. To se ukázalo jako správný tah, protože od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě obránce Vitásek a domácí tak v závěru srovnali na 10:10. I nadále zůstali svěřenci Suchánka u puku a pět sekund před koncem základní hrací doby rozhodl o vítězství svého celku hrdina poslední minuty Ondřej Vitásek. V hektickém utkání tak diváci viděli 21 branek a šťastnějším týmem tak byl nakonec domácí Slezan.