V první přípravě nový tým uspěl

• středa 08. srpna 2007
  • Michal Berg

O p a v a - První přípravý zápas proti Karviné se Slezanu povedl, přesto trenéru Suchánkovi zápas napověděl mnohé o slabinách jeho současného výběru. V brance Slezanu se představil ostravský David Iláš, který s týmem už trénuje, o branky se postarali Kovalovský, Dudáš a Suchánek.

1. kolo, středa 8. 8. 2007

3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

HC Karviná

Branky: 4. Kovalovský (Fišera), 13. Dudáš (Černý), 53. Suchánek (Měch) - 17. Brem (Křivák), 35. Fendek (Zakutanský). Rozhodčí: Malíř - Hanzlík, Pala. Vyloučení: 5:7, navíc Mičola - Milch, Kraizel 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 150.

Iláš - Flašar, Vrábel, Dudáš, Měkýš, Kukol, Fišera - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Weiss, Chalupa - Grofek, Mičola, O.Kříž.

Maslonka - Kytka, Milch, Bürgel, Fendek, Komendir, Mlčák - Opravil, Hublík, Planovský, Merta, Vaštík, Zakutanský, Brem, Kraizel, Křivák.

Po více než dvou letech se na opavský zimák vrátil zápas mužských týmů. Proti druholigovému nováčkovi z Karviné se nově sestavený opavský tým postavil ke svému vůbec prvnímu zápasu.

V sestavě se objevili avizovaní hráči ostravské Sarezy, kteří doplňují řady Slezanu zejména v obraně - Flašar, Dudáš a Měkýš, v brance pak stál David Iláš.

První třetina byla ze strany Opavy velmi aktivní a kromě dvou branek mohly za záda Maslonky padnout i další puky. Vedení opavě získal Kovalovský, když skóroval po pěkné přihrávce Fišery v přesilovce, druhou branku přidal obránce Měkýš po akci dva na jednoho s Lukášem Černým. Kovalovský pak mohl zvýšit na 3:0, netrefil však prázdnou branku.

Po rychlém úvodu se Karviná dostala do hry v 17. minutě, kdy po chybě v domácí obraně snížil Brem.

Ve druhé části měl největší šanci Flašar, který trefil tyč, samostatný nájezd z brejku pak neproměnil Weiss. Na druhé straně po zbytečném faulu Suchánka hráli hosté přesilovku a Fendek plachtící střelou od modré srovnal.

Rozhodující gól první přípravy pak zařídila v 53. minutě rychlá akce Měcha, jehož přihrávku tečoval zády k brance kapitán Suchánek mimo dosah brankáře.