V samostatných nájezdech úspěšnější hráči Uničova

• neděle 22. února 2009
  • Martin Kubánek

O p a v a - Slezan nezačal utkání dobře a ve 14. minutě už prohrával o dvě branky. Pak ale domácí srdnatě zabojovali a utkání brankami Tůmy a Bednárka srovnali. Opavští hokejisté ohrožovali branku Uničova častěji, ale dlouho pevná uničovská obrana odolávala. Hosté hráli hlavně na brejky, při kterých se měl brankář Trenčan mnohdy co ohánět. Zápas neurčil vítěze v normální hrací době, ani v prodloužení. Proto musela přijít na řadu loterie v podobě samostatných nájezdů, při kterých byl šťastnější soupeř z Uničova. Vítěznou branku vsítil Pavlas a zajistil hostům dva body.

42. kolo, neděle 22. 2. 2009

2:3sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

HC Uničov

Branky a nahrávky: 18. Tůma (Polok), 39. Bednárek (Grofek) - 5. Jurča (Pekr), 14. Pekr (Ševčík), 66. Pavlas. Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Trenčan (poslední nájezd Konečný) - Vitásek, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Tůma

Jedličk (nájezdy Tihlář) - Pavlas, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Žákovčík - Pekr, Ševčík, Komínek - Frieb, Rajnoha K., Diviš - Bařica, Jurča, Handl

Do první vážnější šance v utkání se dostal hostující Pekr, jehož pokus mířil jen nad bránu. Domácí si oddychli, ne však na dlouho. Už v 5. minutě se totiž pohotově trefil Jurča, který svou střelu umístil přesně nad rameno Trenčana. Domácí mohli o pár minut později vyrovnat. Celou akci založil od vlastní brány Tichý, nahrál na modrou Černému, jenž opět vrátil kotouč svému kolegovi z obrany a ten vypálil ránu, kterou se ovšem podařilo Jedličkovi ztlumit. Ve 14. minutě dostali Suchánkovi svěřenci opět ledovou sprchu. Ševčík nahodil puk a puk šikovně tečoval aktivní Pekr přímo do odkryté brány. Domácí nehráli špatně a o chvíli později stálo štěstí také na jejich straně. Tůma využil odraženého puku a snížil na rozdíl jediné branky. Za stavu 2:1 pro hosty se šlo také do kabin.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako uragán a nebýt výborných zákroků Jedličky, radovali by se brzy domácí. Krátce po zahájení měli tutovky na svých hokejkách Černý s Měchem, ale oba si vylámali zuby právě na uničovském brankáři. Hrál se hokej nahoru dolů, Kovalovského neúspěšná odražená střela dala podnět k založení přečíslení, na jehož konci se zase musel ohánět domácí gólman. Zhruba minutu před koncem druhé části zahrávala Opava přesilovku. Kotouče se ujal Bednárek a prudkou ranou srovnal stav na 2:2.

Za tohoto stavu se hra více uklidnila a žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Utkání nakonec dospělo do prodloužení. V něm měli více ze hry domácí. V 64. minutě ujížděl sám na bránu Kovalovský, ale smolně trefil pouze tyčku. Protože se nerozhodlo ani v nastavení, následovaly samostatné nájezdy. Obránce Pavlas v posledním z nich rozhodl o vítězství Uničova nad Opavou v poměru 3:2.

Tomáš Sršeň (Uničov): Myslím, že diváci viděli výborné utkání s mnoha šancemi. My jsme byli lepší v první třetině, kdy jsme se dostali do vedení 2:0, pak jsme ale domácí díky přesilovkám dostali do hry. Remíza myslím byla zasloužená a prodloužení a nájezdy jsou spíš otázka štěstí.

Karel Suchánek (Opava): S výsledkem nemůžeme být nespokojeni, soupeř má svou kvalitu. Ve druhé třětině jsme měli ale mnoho šancí, snad každý útočník mohl dát gól. V prodloužení jsme bohužel dali tyčku a nájezdy našim brankářům nevyšly. Na poslední nájezd jsem chtěl něco změnit a postavil jsem Radka Konečného, ale Petr Pavlas je zkušený hráč a nájezd proměnil.