V souboji s Orlovou rozhodly opět nájezdy, radovali se hosté

• úterý 25. srpna 2009
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Opavští hokejisté přivítali v úterý na domácím ledě rivala s názvem Slovan Orlová. Hosté vstoupili do zápasu bleskově a již po několika málo minutách vedla Orlová o dvě branky. Domácí nesložili zbraně a dokázali se soupeřem srovnat krok. To se povedlo také v poslední třetině, kdy srovnával Tůma na 3:3, což byl také stav po šedesáti minutách. O vítězi a poraženém tak rozhodovaly stejně jako v Orlové nájezdy. Ty tentokrát vyšly lépe Orlové, která tak v Opavě zvítězila 3:4 .

8. kolo, úterý 25. 8. 2009

3:4sn (1:2, 1:0, 1:1)

HC Orlová

Branky: 11. Glabazňa (Plachký, Chalupa), 37. Plánovský (Hartman, Polok), 52. Tůma (Polok, Suchánek) - 4. Ovšák (Samiec), 7. Rozum (Ovšák), 49. Hrubý (Škatula), 65. Rozum. Diváci: 200.

Iláš, (Trenčan) - Kukol, Tichý, Plachký, Schreier, Plánovský, Hartman, Gulda, Kocián, Měch, Černý, Kovalovský, Chalupa, Glabazňa, Suchánek, Polok, Tůma, Herman, Kříž, Wolf, Weiss

Kolář, (Unzeitig) - Mintěl, Prokop, Ovšák, Samiec, Hegegy, Goláb, Grygar, Škatula, Hrubý, Kotásek, Studený, Stránský, Kraft, Dušek, Rozum

Opava hrála poprvé bez útočníka Tomáše Grofka, který si právě v Orlové zlomil kotník a jeho absence byla při útočném snažení Slezanů znát.

Hosté vstoupili do zápasu velmi aktivně, již v sedmé minutě vedli o dvě branky. Prosadit se dokázal Milan Ovšák a o dvě minuty později i Petr Rozum. S Opavou to v těchto chvílích nevypadalo příliš dobře, avšak zbytečná vyloučení hráčů Orlové vrátila Slezan do hry a ten záslouhou letní posily Kamila Glabazňi snížil na rozdíl jediné branky.

Poté se hra vyrovnala a odehrávala se spíše ve středním pásmu. V této fázi zápasu byla hra přerušována častým vyloučováním v obou táborech - přesilovku ale využil teprve opavský Slezan, když branku vsítil Jan Plánovský. Ve druhé třetině se poté již nic podstatného nestalo a hráči odcházeli do kabin za remízového stavu 2:2.

Obě družstva zahájili poslední třetinu opatrným, spíše bojovným hokejem a do větších šancí se nikdo z hráčů nedostával, jenže udeřila Orlová a opět se dostala do vedení. To však netrvalo dlouho, protože puk propasíroval do branky hostů opavský Radek Tůma. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, při nichž kralovali především oba gólmani, rozhodující však proměnil Petr Rozum a Orlová se tak může radovat z povedené odvety a veze si z Opavy vítězství.