Ve Vsetíně rozhodli domácí ve druhé polovině zápasu

• sobota 24. září 2005
  • Michal Kubáň

V s e t í n - Do poloviny zápasu byli Opavští na vsetínském ledě lepším týmem a nic nenasvědčovalo tomu, že si nakonec odvezou z Lapače šestibrankový debakl. Po brance Weisse se Slezan dokonce ujal vedení, domácí ale průběh zápasu dokázali výrazně přidat a po několika hrubých chybách opavského týmu v poslední třetině dovedli zápas k jasnému vítězství. Na čtyřech ze šesti branek v síti brankáře Krejčího se podílel bývalý hráč Opavy Martin Davídek.

7. kolo, sobota 24. 9. 2005

VHK ROBE Vsetín

6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Branky: 25. Knebl (Navrátil), 38. Hrňa (Knebl), 39. Davídek (P. Hruška), 45. Davídek (P. Hruška), 49. Dědek (Davídek), 50. P. Hruška (Davídek) – 13. Weiss (Kapsa). Rozhodčí: Buksa – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití:1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 24:15.

Štefl - Pokora, Ostrčil, Urban, Hrad, Novák, Dalecký – Hruška P. Dědek, Davídek – Knebl, Ciupa, Hrňa – Nesrsta, Navrátil, Uhlár.

Krejčí – Plachký, Kokavec, Vrabel, Koloničný, Tichý – Weiss, Kříž, Tůma – Fuks, Polok, Kocián – Wolf, Kapsa, Černý - Chalupa.

Byla to právě Opava, která mohla hned v úvodu zápasu otevřít skóre. Gólman Štefl byl však v úvodní přesilovce pozorný. Na druhé straně pak v 10. minutě Uhlár stahovačkou přešel přes opavského obránce a bekhendem vystřelil na brankáře Krejčího. Aktivní Opava, která rychle napadala a nedávala mnoho prostoru Vsetínským ve vlastní třetině, sklízela ovoce ve 13. minutě. Bývalý hráč Vsetína Kapsa vystřelil a Jan Weiss dorazil kotouč za Šteflova záda – 0:1. O dvě minuty později měli Valaši ideální příležitost srovnat, ale Navrátil přestřelil jak plně odkrytou branku, tak i bezmocně ležícího Krejčího.

Domácí po inkasované brance začali ostře napadat a plně otevřeli hru s jasným cílem, co nejrychleji srovnat a dostat se do zápasu. Toho se snažila využít Opava trestající chyby v rozehrávce. Ovšem všechny nedostatky řešil vynikající brankář Štefl. V 17. minutě Knebl přihrál zpoza brány Hrňovi, který ani na dvakrát nepřekonal opavského brankáře Krejčího. Dvě minuty před koncem hráli Valaši přesilovku, ale byla to právě Opava, která mohla zvýšit. V oslabení ujel totiž Weiss a v plné rychlosti vypálil, v tu chvíli mohlo vsetínské publikum děkovat brankáři Šteflovi, že Vsetín neodcházel do šaten s dvougólovým mankem.

Hned v prvních minutách druhé části hráli domácí přesilovku. Hrňa ideálně našel volného Knebla, který dorážel. Opavský brankář Krejčí se však parádním rozklekem zapříčinil, že si vsetínský fanoušek musel ještě chvíli na branku počkat. Ve 24. minutě jeli 2 na 1 Nesrsta s Uhlárem, ale po sérii rychlých „vracovaček“, už nezbyl čas na zakončení. Opava mohla záhy rozhodnout, když se do brejku dostal Polok, ovšem rychlonohý center přestřelil Šteflovu klec. V zápětí Navrátil příhrou mezi obránci našel najetého Knebla, jenž blafákem zakončeným střelou pod horní tyčku srovnal – 1:1.

Ve 29. minutě nahodil Kapsa puk před vsetínskou branku a Černý se jen natahoval po kotouči, který poskakoval v brankovišti, obránce Novák však puk rukou z brankoviště vyhodil a poslal domácí tým do čtyř. Opava sice v přesilovce uzavřela Vsetín do pevného zámku, ale hrou v rozích nijak neohrozila domácí klec, snad kromě Křížovy střely na Šteflovu vyrážečku. Hosté po srovnání měli několik tutovek, ale chybělo jim štěstí v koncovce nebo jim stál v cestě výborný Štefl. Nejinak tomu bylo ve 30. minutě. Obránce Koloničný ujel s Černým, v akci 2 na 1 si prohodili puk, ale Štefl se stačil rychle přesunout od jedné tyčce k druhé a betonem vyrazit největší šanci Opavy ve druhé třetině.

O chvíli později přihrával Fuks zpoza brány volnému Wolfovi, ale Štefl stačil secvaknout betony a zlikvidovat tak další gólovou šanci hostů. Opavě, která měla více ze hry, střílela a zkoušela štěstí v přesilovkách, přesto vsetínská pevnost pod vedením trenéra Turka odolávala. Jeho strategie slavila úspěch tři minuty před koncem. Přihrávka Petra Hrušky našla volného Hrňu, který přehodil Krejčího a poslal tak Valachy do vedení – 2:1. Za dvacet tři sekund se proháčkoval obranou hostů Petr Hruška a jeho sólo dorazil za záda opavského brankáře Davídek.

Hned na začátku třetí třetiny hráli Valaši přesilovku. Kromě střelecké kanonády ze všech stran na opavskou svatyni se nepodařilo domácímu celku Krejčího pokořit. Naopak Opava v zápětí mohla potrestat Ciupovu vyloučení. Ale byl to Vsetín, který skóroval. Davídek si obhodil ve vlastním oslabení obránce a ujížděl na Krejčího, kterého rychlým blafákem překonal – 4:1. Ve 46. minutě mohl snížit Černý, ale trefil pouze boční síťku vsetínské branky. Na druhé straně Davídek ujíždějící v brejku na Krejčího byl podražen a Vsetín hrál přesilovku. Valaši si ani nestačili vytvořit typický přesilovkový zámek a už skórovali. Ve vlastní třetině nabral rychlost Dědek projel celým hřištěm a prudkou střelou překonal opavského brankáře – 5:1.

Od dvě minuty později ujel Petr Hruška s Davídkem, prvně jmenovaný naznačil přihrávku a poté se nekompromisně trefil do pravého horního růžku opavské branky – 6:1. Dvě rychlé branky za sebou přinutily trenéra Suchánka k oddechovému času. V závěru Opava bojovala vabank a několika šancemi ukázala, že zápas neodevzdala soupeři, přesto výborný Štefl nenechal soupeře na pochybách, že v sobotním zápase měl jednu z hlavních rolích. Vsetín si závěr zápasu dokázal pohlídat a získal tak první vítězství na domácím ledě v této sezóně.