Vítězná šňůra pokračuje! Opava zvládla gólovou přestřelku s Valašským Meziříčím

• středa 18. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Středeční zápas ve Valašském Meziříčí s náskokem jedné branky vyhrála Opava a může si na svůj účet připsat další tři body. Slezan se na začátku utkání dostal do vedení, které sice v průběhu ztratil, v posledních minutách hry se ale zásluhou Jakuba Vítka dokázala Opava soupeři gólově vzdálit a dotáhnout tak zápas do vítězného konce.

34. kolo, středa 18. 1. 2017

3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 19. Kubo (Pořický, Podešva), 46. Dvořák (Mikel, Kývala), 51. Varga Mir. (Kývala, Baroš) – 17. Herman (Pavelek, Galvas), 47. Vítek (Selingr), 52. Černý (Pavelek, Herman), 58. Vítek (Chalupa, Šindelář). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:30 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Plšek – Mikel, Varga Mar., Hladiš, Vrba, Žabčík, Báchor, Baroš – Dalajka, Dvořák, Kývala, Fojtík, Martiník, Brunec, Studený, Hlaváč, Varga Mir., Pořický, Podešva, Kubo, Andris

Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Svoboda, Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek

Ve druhé půli úvodního dějství se po vyloučení Vítka domácí ocitli v početní výhodě, ale Michal Wanecki během oslabení opavského týmu Bobrům nedovolil dostat puk za svá záda. V 16. minutě se ke kotouči dostal Bohumil Herman, jehož střela nejdříve trefila Plškovu vyrážečku a odrazila se od ní poté do domácí kasy. Opava se ovšem z vedení nemohla radovat dlouho, jelikož do dvou minut bylo skóre opět nerozhodné. O vyrovnání se postaral Martin Kubo, který s doklepnutím puku do poloprázdné brány neměl problém. Na první přestávku se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá část základní hrací doby nepřinesla žádný gól. Na závěr druhé dvacetiminutovky byl na čtyři minuty vyloučen Mikel, přičemž oslabení Bobrů se přeneslo částečně také na úvod třetího dějství. Ani tak početní výhodu nedokázal Slezan využít.

O co ale byli diváci ochuzeni ve druhé třetině, to hráči naservírovali do poslední části hry. Ve 46. minutě Petr Dvořák vymetl svou střelou horní roh opavské svatyně. Bobři si vedení dlouho neudrželi, ani ne po minutě šli domácí po vyloučení pouze do čtyř, během čehož našel Pavel Selingr volného Jakuba Vítka, kterému nedělalo potíže doklepnout kotouč za Plška. Domácí pak zabojovali a opět si vybudovali vedení, o což se zasadil Miroslav Varga. Pak už se ale o pozornost svou brankou přihlásil Lukáš Černý, jenž srovnal stav na 3:3 a domácím se naděje na vítězství začala vzdalovat. Zcela vymizela, když v 58. minutě do valašskomeziříčské kasy úspěšně zakončil Jakub Vítek, na což už nestihli gólově zareagovat. Slezan tak ze středečního utkání bere tři body a zůstává v letošním roce neporažen.