Výhra juniorů ve Vítkovicích

• sobota 18. února 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Junioři Slezanu v sobotu zajížděli na led Vítkovic s tím, že jedině bodový zisk je udržuje v první šestce extraligové tabulky. Navíc se ještě před zápasem dozvěděli, že jejich rivalové z Olomouce, Zlína a hlavně Havířova doma vyhráli. Domácí navíc vstoupili do zápasu posíleni extraligovými hráči Káňou a Romanem, další hráči odehráli před týdnem reprezentační turnaj dvacítek. Přesto hrál Slezan, bez zraněného Koloničného a Chalupy, se svým soupeřem vyrovnanou partii. Do vedení šli ve 34. minutě domácí, ale jak se později ukázalo, byl to jejich jediný úspěšný zásah. Slezané potom svého soupeře přehrávali, což vyústilo ve vyrovnání. Ve 45. minutě dal v přesilovce gól jejich nejproduktivnější hráč Lukáš Černý, když potrestal vyloučení dřívějšího spoluhráče Radka Vlašánka. Domácí ani poté disciplínu nezlepšili a dál oslabovali svůj tým. Navíc se v 50. minutě trefil Kříž a hosté se dostali do vedení. V zápětí sudí Husička opět vylučoval a Slezané, přestože své výhody nevyužili, kontrolovali vedení. To potvrdil střelou do prázdné brány nejlepší střelec Weiss. Dobrým výkonem se o důležité vítězství zasloužil brankář Zdeněk Krejčí, který zlikvidoval 22 střel. Opava tak udržela před sedmým Havířovem tříbodový náskok, dva body má na Zlín, který bude ve čtvrtek právě opavským soupeřem.

45. kolo, sobota 18. 2. 2006

HC Vítkovice

1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky: 34. Kolařík (Palík) - 45. Černý (Kokavec, Weiss), 50. Kříž (Kokavec), 60. Weiss (Fuks, Černý). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:7, navíc Flašar, Prokop - Krejčí 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 23:48.

Vošvrda, Falter, Flašar, Hartmann, Měkýš, Palík, Prokop, Voráček - Káňa, Kolařík, Olšar, Rehuš, Roman, Szturc, Šedivý, Tejkl, Velecký, Vlašánek.

Krejčí - Trefil, Kokavec, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska - Weiss, Fuks, Černý - Herman, Polok, Kocián - Jurdič, Kříž, Tůma - Blaga, Macíček, Wolf.