Výhra v Kroměříži katapultovala Slezan na 6. místo

• středa 24. října 2007
  • Michal Berg

Na kroměřížském ledě opavští hráči potvrdili stoupající formu a také skutečnost, že zatím vozí body více z venkovních kluzišť než z domácího ledu. Po první třetině vyhrávala Opava po trefách Kovalovského a Kociána 2:0, ale domácí zápas rychlou brankou zdramatizovali. Další góly přidali Tichý a Černý, domácí však měli zejména v poslední třetině díky několika přesilovkám výrazný tlak. Branka Davida Iláše ale i díky jeho skvělému výkonu odolala a tři body, které vítězství v Kroměříži přineslo, katapultovaly Slezan hned za pětici nejsilnějších týmů soutěže. Stoupající výkonnost můžou opavští hráči potvrdit v neděli, kdy hostí o 17 hodin silnou Techniku Brno.

9. kolo, středa 24. 10. 2007

HK Kroměříž

3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Branky21. Gergela (Marek), 52. Marek (Hladký, Gergela), 58. Blažek (Vaněček) - 7. Kovalovský (Kocián), 13. Kocián (Kovalovský), 40. Tichý (Kocián), 56. Černý (Tichý, Podešva). Vyloučení: 7:7, navíc Kukol (Opava) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 232.

Vala (41. Vybíral) - Šimek, Hlatký, Blažek, Bahula, Hrad - Šik, Marek, Gergela - Vybíral, Vaněček, Petuka - Vaněk, Klabačka, Gajdošík - Novák, Kolenič

Iláš - Kukol, Plachký, Tichý, Podešva, Vrábel, Fišara - Černý, Měch, Suchánek - Kovalovský, Polok, Kocián - Mičola, Tůma, Kříž.

Opava bez nemocného Tejkla s Martinem Mičolou na postu útočníka na svého soupěře vlétla jako velká voda a po 13 minutách díky dvojici Kovalovský - Kocián vedla 2:0. Navíc ještě samostatný nájezd neproměnil Lukáš Černý a domácí mohli být rádi, že po 20 minutách prohrávali jen 0:2. Opavští hráči byli lepší ve všech herních činnostech a nezdálo se, že budou mít na kroměřížském ledě problémy.

Do druhé třetiny však domácí nastoupili s výrazně lepším herním projevem a psychicky jim pomohla i rychlá branka, kdy 13 vteřin po začátku třetiny snižoval dorážkou Gergela. I v dalším průběhu druhé části hry se častěji hra odbývala před Ilášem, který předvedl několik skvělých zákroků. Studenou sprchou pak byla pro domácí přesilova 2+2 minuty v poslední minutě 2.třetiny. Po přihrávce Ivo Kociána, pro kterého to byl třetí bod v zápase, se od modré trefil Josef Tichý a Opava opět vedla o dvě branky.

Do třetí části vystřídali domácí gólmana a snažili se zápas zvrátit, k čemuž jim pomohly také přesilovky, které jim opavští hráči svými přestupky nabízeli. V polovině poslední třetiny hráli domácí dokonce 3 minuty a 24 vteřin proti třem, ale opavští bojovníci a zejména David Iláš v brance jim skórovat nedovolili. Nejblíže branky byli domácí po pokusu Marka, který zastavil Iláš lapačkouna brankové čáře. Vzápětí mohli na druhé straně zápas rozhodnout Kovalovský a po něm Měch, ale ani jeden svou šanci nevyužili.

Skóre se měnilo až v 56. minutě, kdy Josef Tichý vyslal do brejku Lukáše Černého a ten zakončoval přímo učebnicově. O zdramatizování zápasu se však domácí ještě postarali. V 58.minutě při další přesilovce tečovala hokejka opavskéo obránce Fišary střelu Blažka tak nešťastně, že puk skončil za Ilášovými zády. V následné power play dokázala Opava ubránit i dva hektické závary před vlastní brankou a na konci mohl přidat další gól Mičola, puk ale do prázdné branky došel až po závěrečné siréně.

Karel Suchánek (Opava): Tohle vítězství je pro nás důležité, protože jsme se odpoutali od posledních příček tabulky a můžeme hrát s větším klidem. Po první třetině jsme mohli vést o mnohem víc branek, bohužel jsme nedali šance. Potom se obraz hry změnil, hráli jsme hodně v oslabení, ale nebylo to nespravedlivě. Jsem rád, že výkony týmu jdou nahoru.