Vyrovnaná bitva juniorů pro Vsetín

• sobota 06. ledna 2007
  • Michaela Hlochová, Tomáš Kubánek

O p a v a - O vítězi extraligového utkání mezi domácí Opavou a hosty ze Vsetína rozhodl jediný proměněný samostatný nájezd Valacha Knebla. Ve vyrovnaném utkání nedokázali opavští hráči využít bleskově nabyté vedení 3:1 a další proměnit další vypracované šance a ani dvojnásobnou přesilovku pět na tři.

33. kolo, sobota 6. 1. 2007

3:4sn (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 36. Wolf (Blaga, Trefil), 36. Polok (Herman, Havlíček), 38. Blaga (Mlýnek, Wolf) - 24. Podešva (Varga), 40. Knebl (Navrátil, Kapr), 51. Podešva, rn. Knebl. Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín M., Vengřín R. Vyloučení: 13:15. Využití: 1:1. Diváci: 100.

Vašut - Vrabel, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Polok, Havlíček, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Kůdela - Fabián, Stříteský, Mikuláštík, Sznapka, Kapr, Farda, Pokora, Haschka - Knebl, Podešva, Varga, Kořenek, Mičulka, Surovčík, Plachtovič, Návratil, Ciupa, Ptáčník, Švaňhal, Vrdlovec.

Do první šance se dostal ve 3. minutě domácí Polok, jeho střelu však brankář hostí vyrazil před sebe. O pět minut později hosty opět podržel brankář Kůdela, který před sebe nejprve vyrazil střelu Plachkého a poté zachraňoval před dotírajícím Chalupou. V 11. minutě hrála Opava oslabení, avšak Jurdič na vsetínskou obranu nevyzrál. Další opavskou šanci spálil o tři minuty později Havlíček, z následného protiútoku se neprosadil ani hostující Švaňhal.

Vstup do druhé třetiny vyšel lépe Vsetínu. Již v první minutě je mohl dostat do vedení Haschka, opavský Vašut jeho střelu vyrazil. Úspěšný nebyl ani opavský Tichý z jednoho z protiútoků o dvě minuty později. Jeho střela vsetínského brankáře nepřekvapila. Ve 24. minutě se hosté ujali vedení brankou Podešvy. O čtyři minuty později hráli Slezané již druhou přesilovku pět na tři, ale ani tu nedokázali využít. Blízko k vyrovnání měl ve 29. minutě Tichý, jeho střelu však brankář hostí kryl. Stejně neúspěšný byl na druhé straně vsetínský Knebl, jehož střelu domácí brankář vyrazil.

Opavským stačilo dvacet jedna sekund na otočení výsledku. Nejprve vyrovnal Wolf po přihrávce Trefila a poté dostal svůj tým do vedení kapitán Polok. O devět sekund později mohl zvýšit vedení Opavy o dvě branky Chalupa, brankáře hostí však nepřekonal. V 38. minutě byli již opavští hráči úspěšní, když je při signalizovaném trestu dostal do dvoubrankového vedení Blaga. Opavě nevyšel závěr druhé třetiny, v němž hosté zásluhou branky Knebla snížili jejich vedení na rozdíl jediné branky.

Ve třetí třetině vrhli hosté všechny síly do vyrovnání, což se jim povedlo až v 51. minutě, kdy chybu domácí obrany potrestal Podešva a vyrovnal na 3:3. V závěru třetího dějství si Opavští vypracovali dvě šance, ale Mlýnek ani Tošenovjan je nepromněnili.

Na řadu přišlo pětiminutové prodloužení, ve kterém si obě mužstva vypracovala po jedné šanci, kterou však neproměnili. O vítězi utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy,které lépe zvládli Vsetínští. V první sérií nebyl úspěšný Podešva na straně hostí, ani Jurdič na straně Opavy. Ve druhé sérii svůj nájezd proměnil Knebl, zatímco opavský Havlíček úspěšný nebyl. Ve třetí řadě své nájezdy nepromněnil ani jeden z aktérů (Vrdlovec ze Vsetína, ani opavský kapitán Polok), a tak si odvážejí body za vítězství hosté ze Vsetína.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Naši hráči byli z utkání nervozní. Z tempa nás vyhodilo to, že jsme začali zbytečně faulovat. Zbytečně jsme chybovali za stavu 3:1, kdy si myslím , že jsme to dvoubrankové vedení měli udržet. Je to zbytečná prohra. Ta druhá branka měla vliv na to utkání."

Josef Turek (HC Vsetín): "Bylo to vyrovnané utkání. Opava má velmi kvatitní mužstvo. Domácí podržel brankář, ale myslím si, že bod si zasloužili oba týmy."